zabiegi kriolipolizy beautyskin

Redukcja tkanki tłuszczowej to jeden z tych rodzajów zabiegów, który cieszy się największą popularnością – nic w tym dziwnego, skoro niejedna osoba marzy o zgrabnej i szczupłej sylwetce, a modelowanie jej samodzielnie za pomocą ćwiczeń i diety, jednak nie zawsze przynosi pożądane efekty. Jednym z zabiegów, który gwarantuje wysoką skuteczność, jest kriolipoliza. Na czym polega ten zabieg i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Nadmiar tkanki tłuszczowej – uporczywy problem

Warto zacząć od tego, że złogi tłuszczu, które gromadzą się w organizmie, są niezwykle trudne do samodzielnej redukcji. To, czy dieta i ćwiczenia przyniosą rezultaty oraz jak szybko to nastąpi, zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu, jednak bez względu na wszystko, jest to proces żmudny i długi, wymagający wielu wyrzeczeń i ostrożności. Dodatkowo warto zaznaczyć, że nadmiar tkanki tłuszczowej może być rozlokowany w organizmie bardzo nierównomiernie, stąd też problem może okazać się miejscowy i występować jedynie w niektórych obszarach, takich jak:

  • brzuch;
  • plecy;
  • talia;
  • ramiona.

U mężczyzn bardzo często pojawia się również problem ginekomastii, czyli przerost gruczołu sutkowego, spowodowanego nadmiarem tłuszczu. Miejscowe złogi tłuszczu są jeszcze bardziej uciążliwe i trudne do samodzielnej redukcji, wówczas specjalistyczne zabiegi, bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej, takie jak kriolipoliza umożliwiają usunięcie tłuszczu tylko z danego obszaru.

Bez skalpela – bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej już od dawna nie powinien kojarzyć się ze skalpelem. Najnowsze technologie umożliwiają pracę nawet na najgłębszych warstwach skóry, bez konieczności przerywania jej ciągłości. To takich zabiegów należy właśnie kriolipoliza, która działa na zasadzie zamrażania tkanki tłuszczowej oraz fal akustycznych. Kriolipoliza ZLipo jest najnowszym urządzeniem, które pozwala na redukcję nawet 35% złogów tłuszczu. Zabieg ten jest bezpieczny, odbywa się poprzez aplikację dwóch głowic w sposób symetryczny na wybranym obszarze ciała. Ich zadaniem jest zasysanie tkanki, a następnie oddziaływanie na nią ujemną temperaturą. Warto zaznaczyć, że zamrażanie tkanki tłuszczowej odbywa się w sposób neutralny dla pozostałych obszarów skóry. Dzięki mrożeniu komórki tłuszczowe są rozbijane i przekształcane w energię bądź usuwane z organizmu podczas naturalnych procesów fizjologicznych.

Skuteczność kriolipolizy ile zabiegów potrzeba?

W kwestii kriolipolizy ile zabiegów będzie konieczne, zależy od obszaru ciała poddawanemu zabiegom oraz indywidualnych uwarunkowań organizmu każdego pacjenta. Pierwsze efekty można zaobserwować już po jednokrotnym zabiegu, jednak w zależności od obszaru, ilości złogów i oczekiwań pacjenta, wykonuje się około 2-3 powtórzeń. Warto jednak zaznaczyć, że ze względu na bezpieczeństwo, należy zachować odstęp między kolejnymi zabiegami, który powinien wynosić co najmniej 2 miesiące.

Kriolipoliza efekty

W kwestii kriolipolizy efekty są widoczne bardzo szybko i są bardzo zadowalające. Już po jednym zabiegu można zaobserwować spadek obwodu danego obszaru ciała, który został poddany zabiegowi. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku kriolipolizy, najlepszych efektów należy oczekiwać nie bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, a po okresie miesiąca, kiedy organizm zdąży już pozbyć się rozbitej tkanki tłuszczowej. Proces mrożenia tkanki tłuszczowej, połączony z działaniem fali akustycznej pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki, a także wygładzenia i ujędrnienia skóry, dzięki czemu, oprócz nadmiaru tłuszczu można pozbyć się również cellulitu i luźnej skóry, co sprawia, że efekt jest jeszcze lepszy.