kriolipoliza leczenie ginekomastii Beauty Skin

Ginekomastia to przypadłość mężczyzn, która objawia się powiększeniem piersi w wyniku przerostu sutków. Jej przyczyną jest nadmierny rozrost tkanki gruczołowej lub nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach gruczołu piersiowego. Ginekomastia może objawiać się zarówno na jednej, jak i obu piersiach. Zazwyczaj sutki stają się wówczas nabrzmiałe i spuchnięte, a wokół nich pojawia się specyficzne ciemniejsze zabarwienie. Odczuwalny może być ich ból, a czasem pojawia się także specyficzna wydzielina z sutków.

Przyczyny powstawania ginekomastii mogą być różnorodne. Może ona wystąpić między innymi na skutek przyjmowania leków (np. o działaniu estrogennym), zaburzeń hormonalnych, a także dużej otyłości. Leczenie ginekomastii oparte jest na regulacji hormonów, ale w wyjątkowo zaawansowanych przypadkach wymaga ono zabiegu chirurgicznego.

Przyczyny i leczenie ginekomastii

Ginekomastię wywołać może wiele czynników. Jest to przede wszystkim przypadłość występująca na skutek zaburzeń hormonalnych. Do przerostu sutków dojść może bowiem w momencie, gdy w organizmie mężczyzny poziom estrogenów – hormonów żeńskich jest wyższy niż poziom androgenów, czyli hormonów męskich. Na zaburzenia w gospodarce hormonalnej wpływ mają leki. Są to np. przyjmowane przez pacjentów leki w ramach terapii antyandrogenowych, które stosowane są w leczeniu raka prostaty lub leki hamujące syntezę testosteronu. Czasem przyczyną ginekomastii mogą być inne schorzenia. Przykładem jest nadczynność tarczycy lub marskość i niewydolność wątroby, lub nerek. Metabolizm hormonów płciowych jest wówczas znacznie ograniczony, wywołując wspomniane zaburzenia w gospodarce hormonalnej.

Ginekomastia pojawić się może już u noworodków i bardzo często samoistnie zanika. Czasem jej objawy pojawiają się w okresie dojrzewania oraz pokwitania. Leczenie ginekomastii powinno opierać się przede wszystkim na wyeliminowania źródła choroby. Niezwykle ważne jest więc odnalezienie na podstawie wywiadu lekarskiego oraz niezbędnych badań czynnika etiologicznego. W przypadku gdy leczenie np. poprzez stabilizację gospodarki hormonalnej lekami nie pomaga, niezbędne jest wykonanie zabiegu chirurgicznego usunięcia nadmiaru tkanki gruczołowej i/ lub tłuszczowej. Polega on na wycięciu nadmiaru tych tkanek poprzez nacięcie odpowiednich miejsc w okolicach klatki piersiowej.

Kriolipoliza – zabieg na ginekomastię

Z pomocą w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała, również w okolicach klatki piersiowej przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. W przypadku przerostu tkanki tłuszczowej na piersiach u mężczyzn sprawdzony jest zabieg kriolipolizy. Kriolipoliza Z-Lipo to innowacyjna i szybka metoda redukcji tłuszczu występującego również na męskich piersiach. Łączy ona w sobie metodę Z-Lipo i Z-Wave PRO. Jak wskazują specjaliści, pozwala ona na szybką redukcję do 30% tkanki tłuszczowej z danej partii ciała poddawanej zabiegowi. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Całościowy efekt obserwowany jest jednak zazwyczaj po 1 lub 2 miesiącach. W zależności od poziomu nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych preferencji wykonywane są około 2-3 zabiegi w 4-6 tygodniowych odstępach. Jeden zabieg trwa około godziny.

Usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie

Kriolipoliza to alternatywny do chirurgicznych operacji zabieg, którego efekty są możliwe dzięki metodzie zamrażania złogów tłuszczu. Po zamrożeniu tych miejsc wykonywana jest fala uderzeniowa, która powoduje drenaż oraz pozwala przyspieszyć procesy metaboliczne. Tak schłodzona tkanka zostaje usunięta z organizmu dzięki naturalnym procesom fizjologicznym. Kriolipoliza Z-Lipo w połączeniu z zastosowaniem metody fali akustycznej przyspiesza więc pozbywanie się uwolnionego tłuszczu oraz przyspiesza procesy regeneracyjne.

Wykonanie kriolipolizy jest całkowicie bezpieczne. Przed przystąpieniem do jej wykonania, specjalista w klinice dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej za pomocą badania USG, które pozwala na indywidualne dostosowanie parametrów zabiegowych.

Kriolipoliza wykorzystywana może być nie tylko do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej w przypadku ginekomastii, ale także do likwidacji cellulitu oraz ujędrniania ciała i modelowania sylwetki. Dowiedz się więcej na temat zabiegów na nadmiar tkanki tłuszczowej w naszej klinice.