korekcja powiek beautyskin

Korekcja powiek to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i bez wątpienia jest to bardzo szczególna część ciała. To oczy zwykle pierwsze zdradzają mijające lata – pojawiają się przy nich zmarszczki czy opadająca powieka, dlatego tak wiele osób pragnie cofnąć te zmiany i zatrzymać młode spojrzenie jak najdłużej. Jest to możliwe dzięki operacji plastycznej powiek.

Dlaczego plastyka powiek jest taka popularna?

Operacja plastyczna powiek cieszy się od lat ogromnym powodzeniem i coraz więcej kobiet zgłasza się do naszej kliniki, aby naprawić niedoskonałości powstałe w tej okolicy. Wykonywane są zarówno korekcje powiek dolnych, jak również korekcje powiek górnych. Głównym powodem tak dużego zainteresowania korekcją powiek jest fakt, iż na tym obszarze ciała skóra jest bardzo cienka i niezwykle delikatna. Łatwo zatem o jej podrażnienie czy wysuszenie, a ponadto stale narażona jest na działanie szkodliwych czynników – promieni słonecznych czy światła wysyłanego przez monitor komputera. Proces starzenia się skóry wokół oczu przyspieszają również zmarszczki mimiczne. Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i zdolność do odkształcania, zatem zmarszczki od śmiechu mogą znacznie się pogłębić. Dodatkowo skóra wokół oczu to obszar najbardziej narażony na efekty zmęczenia, nieprzespanych nocy, zbyt długiej pracy oraz stresu. Usuwanie zmarszczek, nadmiar skóry czy korekcja opadającej powieki to zatem częste zabiegi wykonywane w naszej klinice.

Najczęściej wykonywane zabiegi

W kwestii korekcji powiek dolnych najczęstszym powodem do wykonania operacji plastycznej jest nadmiar luźnej skóry pod oczami, którą określa się potocznie “workami”. Może być ona efektem przemęczenia, wieku, ale także naturalnych uwarunkowań genetycznych. Jeśli natomiast chodzi o korekcję powiek górnych, najczęstszym przypadkiem jest korekcja opadającej powieki, która dotyczy dużej części młodych osób, a wraz z wiekiem może się powiększać do tego stopnia, że utrudnia widzenie. Dodatkowo podniesienie górnej powieki bardzo skutecznie odmłodzi wizualnie twarz.

Plastyka powiek – jak się przygotować?

Przed wykonaniem korekcji powiek w naszej klinice konieczna jest konsultacja z chirurgiem. Na podstawie wywiadu z pacjentem lekarz określi zdolność do wykonania zabiegu, a także sposób jego przebiegu. Aby cały proces przebiegł prawidłowo, pacjent powinien zastosować się do określonych zaleceń:

  • Zrezygnowanie z palenia tytoniu na miesiąc przed operacją
  • Zrezygnowanie z zażywania leków, które zawierają kwas acetylosalicylowy
  • Wykonanie podstawowych badań morfologii krwi z określeniem jej grupy
  • Badanie jonogramu
  • EKG ( w przypadku osób, które przekroczyły 45 rok życia)
  • Badanie antygenu Hbs, HCV oraz HIV

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg korekcji powiek w naszej klinice jest w pełni bezpieczny i wykonywany przez specjalistę, jednak w przypadku zabiegów chirurgicznych i inwazyjnych należy zachować wszelkie środki ostrożności, aby uniknąć powikłań. Z wykonania korekcji powiek powinny zrezygnować osoby:

  • z niedokrwistością
  • z cukrzycą
  • ze schorzeniami  trwałego niedociśnienia bądź nadciśnienia
  • przechodzące ropne stany zapalne oraz infekcje

Efekty zabiegu

Wykonanie korekcji powiek pozwala na bardzo skuteczne poprawienie wyglądu twarzy i przywrócenia młodego i świeżego spojrzenia. Podniesione powieki poprawiają również kształt oczu i ogólne wrażenia estetyczne. Pozwala to odjąć, w rozumieniu estetycznym, nawet kilkanaście lat.