zabiegi modelujące beautyskin

Przyszła wiosna, a wraz z nią cieplejsze dni, które skłaniają do tego, aby zrzucić z siebie ciężkie płaszcze i grube swetry. Oczywiście wszyscy zrobią to z ulgą, jednak są również ciemne strony końca zimy, mianowicie, lżejsze ubrania skutecznie uwydatnią dodatkowe kilogramy, które skrzętnie ukrywały się pod grubymi, zimowymi ciuchami. Wiosna to zatem doskonały czas na modelowanie sylwetki przed zbliżającym się latem. Jak wygląda modelowanie sylwetki w domu i na jakie zabiegi modelujące w klinice warto się zdecydować?

Modelowanie sylwetki w domu – co i jak?

Pierwszym krokiem do modelowania sylwetki są pewne nawyki, które można wdrożyć już w warunkach domowych. Przede wszystkim należy zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo to właśnie zimą pozwalamy sobie na więcej, kiedy jest zimno, ciemno i dopada nas zimowa chandra. Wiosna to czas, kiedy łatwiej o świeżo wyciskane soki, koktajle ze świeżych owoców czy kiełki. Warto odstawić na boczne tory słodycze, przetworzoną żywność i słone przekąski, a zastąpić je dużą ilością warzyw i owoców, które ułatwią redukcję tłuszczu i dodadzą energii do ćwiczeń, które również są niezbędne przy modelowaniu sylwetki.

Modelowanie sylwetki ćwiczenia

W kwestii modelowania sylwetki ćwiczenia są bardzo ważnym punktem, którego nie można pominąć. Wysiłek fizyczny pozwala na spalenie nadmiaru tłuszczu, oczywiście pod warunkiem, że nie jest on dostarczany do organizmu w nadmiernych ilościach. Dbając o odpowiedni czy nawet lekko ujemny bilans kaloryczny, należy wdrożyć ćwiczenia typu cardio – na przykład bieganie, jazdę na rowerze czy aerobik. Z ich pomocą można pobudzić całe ciało do większej aktywności i skutecznie spalić kalorie. Oprócz treningów cardio, warto również zastosować kilka ćwiczeń skupiających się na konkretnych partiach ciała, stosując przy nich obciążenie w postaci hantelków bądź gum. Pomoże to skutecznie wymodelować sylwetkę i nabrać smukłych kształtów.

Kiedy domowe sposoby zawiodą – zabiegi modelujące sylwetkę

Samodzielne dążenie do idealnej figury nie jest proste, a domowe sposoby nie zawsze przyniosą oczekiwane rezultaty. Jeśli treningi w domu czy na siłowni oraz dieta nie pozwalają na osiągnięcie pełnego efektu, warto zdecydować się na specjalne zabiegi modelujące sylwetkę. W profesjonalnej klinice z wykwalifikowanym personelem oraz sprzętem o najwyższej jakości, jest to w pełni bezpieczne i skuteczne. Wśród zabiegów, które pomogą skutecznie wymodelować sylwetkę, znajdują się:

  • zabiegi z technologią HiFu – działanie fal akustycznych o najwyższej częstotliwości skutecznie rozbija komórki tkanki tłuszczowej i pomaga usunąć je z organizmu, modelując sylwetkę, a także efektownie wygładzając i ujędrniając skórę.
  • kriolipoliza – metoda polegająca na działaniu ujemną temperaturą, której zadaniem jest zamrażanie komórek tłuszczowych, a następnie usuwanie ich z organizmu poprzez naturalne procesy fizjologiczne.
  • endermologia – zabieg ten jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie medycyny estetycznej i modelowania sylwetki. Endermologia Alliance jest zabiegiem o potrójnym działaniu, którego zadaniem jest wyeliminowanie tkanki tłuszczowej, zwłóknień oraz zastojów wodnych, które są przyczyną nieestetycznego cellulitu. Zabieg ten działa na zasadzie podciśnienia, specjalna głowica ugniata skórę w różnych kierunkach, pobudzając krążenie krwi oraz pracę komórek.

Zdrowy tryb życia, zabiegi i pozytywna energia

Żaden ze sposobów na modelowanie sylwetki nie wyklucza drugiego. Dla pełnego efektu najlepiej połączyć je wszystkie, a zatem zabiegi wzmocnić uprawianiem jakiegoś sportu, a także troską o właściwe nawyki żywieniowe.