odmładzanie skóry Beauty Skin

Okres letni to czas, w którym każda kobieta chce wyglądać perfekcyjnie. Zwracamy uwagę na stan cery, a także kondycję naszego ciała. Aby pozbyć się niechcianych kompleksów związanych z naszym wyglądem, sięgamy po różne metody odchudzania, ujędrniania oraz wygładzania skóry. Dieta, katorżniczy wysiłek fizyczny oraz kosmetyki nie zawsze pomagają jednak osiągnąć wymarzony, oraz długotrwały efekt.

Coraz bardziej popularne staje się więc korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Są one bezinwazyjne, dają stosunkowo szybko długotrwały efekt. Najlepszym sposobem na zredukowanie wielu niedoskonałości jest zastosowanie kompleksowych zabiegów. Jednym z nim jest karboksyterapia. Sprawdź, na czym polega ten zabieg, jak wygląda procedura jego wykonywania, kto może z niego korzystać oraz jakie efekty pozwala on osiągnąć!

Karboksyterapia – jeden zabieg, wiele zastosowań

Karboksyterapia to jeden z najbardziej nowoczesnych wynalazków medycyny estetycznej. Wielość zastosowań, którą gwarantuje, sprawia, że jest ona jednym z bardziej popularnych zabiegów w klinikach. Specjaliści wykorzystują tę metodę między innymi w:

  • redukcji cellulitu oraz rozstępów
  • redukcji tkanki tłuszczowej
  • leczeniu łysienia
  • korygowaniu blizn i zmarszczek, oraz cieni pod oczami.

Działanie karboksyterapii oparte jest na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu adekwatnych ilości dwutlenku węgla. Wykonywane jest ono za pomocą cienkich igieł. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, ze względu na możliwość jego indywidualnego dostosowania do każdego pacjenta. Porcja CO2, która dostarczana jest do skóry pacjenta, dobierana jest bowiem w zależności od kondycji i stanu zdrowia.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Przede wszystkim, przed wykonaniem zabiegu karboksyterapii, specjalista w klinice medycyny estetycznej wykonuje odpowiednie badania, które pozwalą na dostosowanie odpowiednich parametrów wykorzystywanych do zabiegu. Aby osiągnąć oczekiwane efekty, niezwykle ważne jest powtarzanie zabiegów.  Ilość, jaka pozwala na uzyskanie wymarzonego rezultatu, zależy od indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Czasem potrzebne jest wykonanie nawet kilku zabiegów. Zabieg karboksyterapii trwa od kilku minut do godziny i polega na ostrzykiwaniu problematycznych miejsc porcjami podgrzanego dwutlenku węgla.

Inne zabiegi na piękne ciało

Poza karboksyterapią, w klinikach medycyny estetycznej stosowane są również inne metody, które pozwolą zadbać o ciało i odmłodzenie skóry. Jednym z zabiegów, stosowanych w redukcji cellulitu oraz wyszczuplaniu sylwetki jest między innymi kriolipoliza, która dzięki zamrażaniu tłuszczu, pozwala na pozbycie się jego nadmiaru. Kriolipoliza ZLipo, wykonywana w naszej klinice, wyróżnia się możliwością indywidualnego dostosowania ustawień parametrów zabiegu dla każdego pacjenta. Pozwala to na osiągnięcie jak najwyższej skuteczności procedury.

Innym przykładem jest modelujący oraz wyszczuplający zabieg VelaShape III, wykorzystujący działanie metod IR, RF oraz masażu próżniowego. Kolejną metodą, niezwykle efektywną jest HIFU – kolejna wszechstronna innowacja medycyny estetycznej, która może być stosowana nie tylko do modelowania sylwetki, ale także w redukcji zmarszczek. Metoda ta oparta jest na zastosowaniu fal ultradźwiękowych o wysokim natężeniu. Za jej pomocą można doskonale ujędrnić swoją skórę, a także zapewnić odmłodzenie skóry. Przykładami zabiegów wykorzystujących metodę HIFU są: Ultraskin II Absolute oraz SonoQueen. Zabieg SonoQueen dzięki pobudzeniu procesów kolagenogenezy, regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych i obkurczeniu pozwala na osiągnięcie jędrnej i napiętej skóry.