zabiegi na zmarszczki SonoQueen Beautyskin

Pacjentki, które już spróbowały zabiegu HIFU, chętnie wracają po więcej. Wciąż jednak nie każdy wie, co to jest i jak często warto ponawiać zabieg dla najlepszych efektów.

Co to jest zabieg HIFU?

Zasadę działania HIFU tłumaczy jego angielska nazwa: high-intensity focused ultrasound, czyli skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Większość osób wie, że do zabiegów na ciało można wykorzystywać laser. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że stosowane są również fale dźwiękowe.

Fale dźwiękowe na koncercie mogą sprawić, że czujesz bas wewnątrz swojego ciała. Ultradźwięki nie są słyszalne dla człowieka. Mogą stanowić broń, ale na tych częstotliwościach porozumiewają się też delfiny czy wieloryby. Skoncentrowana, potężna wiązka fal może silnie podgrzać miejscowo skórę na dużej głębokości. Wytworzone mikropoparzenia natychmiast zaczynają się goić.Tym samym skóra jest zmuszona do intensywniejszej niż zwykle regeneracji: produkcji kolagenu, poprawy napięcia i szybkiej odnowy. W ten sposób można działać na takie obszary jak:

  • ramiona,
  • twarz,
  • okolice oczu,
  • okolice kolan,
  • uda,
  • brzuch,
  • podbródek

Do zabiegu HIFU Beauty Skin w Warszawie, a także w naszym oddziale w Radomiu, wykorzystujemy sprzęt SonoQueen, a także Ultraskin II Absolute.

Jak często można robić HIFU?

Pytanie, które pada dość regularnie w naszych gabinetach Beauty Skin w Warszawie, to: jak często można robić HIFU na pośladki czy twarz? Przy większości problemów zabieg HIFU trzeba powtórzyć 2-3 razy, by uzyskać idealny efekt. Idealne odstępy pomiędzy nimi to 1-3 miesiące. Warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że efektów zabiegu nie widać od razu. Skóra po sesji będzie nieco bardziej napięta. Jednak do jej prawdziwej przebudowy potrzeba nawet kilku miesięcy.

Dlatego to zabieg dla osób, które lubią trwały i wyraźny efekt, a nie natychmiastową poprawę wyglądu. HIFU będzie idealnym elementem zaplanowanej na dłużej w czasie, życiowej rewolucji, która ma mieć trwałe skutki. W Beauty Skin częstotliwość zabiegów HIFU zawsze omawiamy indywidualnie z pacjentem. W niektórych przypadkach już jeden zabieg przyniesie oczekiwany efekt, ale zależy to od wielu czynników, takich jak wiek, predyspozycje czy szybkość gojenia się skóry u konkretnego pacjenta.

HIFU – kiedy zacząć, jak długo utrzymuje się efekt?

Większość osób decyduje się na zabieg HIFU, gdy chce w spektakularny sposób poprawić swój wygląd. Często ma to związek z dużymi zmianami życiowymi, jak np. okres po ciąży czy drastyczna utrata wagi. Najlepsze efekty pojawiają się u osób o średniej budowie ciała i w średnim wiek – u osób zbyt młodych i bardzo szczupłych efekty są mniejsze. Dlatego przyjmuje się, że dolną granicą dla tego zabiegu jest wiek ok. 35 lat. Chcesz wiedzieć więcej o zabiegu HIFU na twarz? Sprawdź szczegóły na stronie Beauty Skin lub odwiedź nas bezpośrednio w Warszawie lub w Radomiu.