redukcja przebarwień beautyskin

Zaczerwienienia skóry na całym ciele, ale w szczególności na twarzy są bardzo problematyczne, gdyż dość znacząco wpływają na wygląd i nie tak łatwo jest je ukryć pod makijażem. Przyczyn zaczerwieniania skóry twarzy i ciała może być kilka i warto z nimi walczyć równolegle z działaniami mającymi na celu ich zredukowanie i ukrycie. Jakie są powody występowania przebarwień skóry i jakie są sposoby ich ukrycia?

Przyczyny zaczerwienień skóry

Zaczerwieniona skóra to jeden z podstawowych objawów tego, że dzieje się z nią coś złego. Może być to wynik nieodpowiedniej pielęgnacji, podrażnień czy wielu innych czynników. Przyglądając się przebarwieniom i zaczerwienieniom skóry twarzy oraz całego ciała, można zdiagnozować przyczynę ich powstawania. Do najczęstszych należą:

 • przesuszona skóra,
 • podrażnienia wywołane nieodpowiednią pielęgnacją,
 • pękające naczynka, tak zwane pajączki,
 • plamy na skórze wywołane zaburzoną pigmentacją,
 • alergie,
 • trądzik różowaty,
 • blizny potrądzikowe (również po trądziku hormonalnym),
 • blizny po urazach mechanicznych.

To zaledwie kilka przyczyn, które mogą wywoływać zaczerwienienia skóry. Szczególnie problematyczne są przebarwienia skóry spowodowane nieodpowiednią produkcją pigmentu, a także wszelkie blizny i zmiany potrądzikowe, gdyż takie zmiany nie podlegają leczeniu, można jedynie stosować różne metody wyrównania kolorytu skóry.

Sposoby wyrównania koloru skóry

W zależności od przyczyny problemu istnieje wiele sposobów na to, aby przywrócić skórze dobry wygląd. Jeśli kwestią są podrażnienia i nieodpowiednia pielęgnacja czy alergie, przede wszystkim należy zadbać o to, aby poprawić jej kondycję i zadbać o zdrowie cery. W przypadku pękających naczynek skuteczną metodą są również zabiegi laserowe, które pozwalają na ich zamknięcie i wzmocnienie, co znacznie redukuje problem zaczerwienienia skóry twarzy. Jeśli natomiast chodzi o te zmiany, które nie podlegają już leczeniu, bo są to blizny i zmiany barwnikowe, najprostszym sposobem, aczkolwiek nie zawsze skutecznym jest zmniejszenie ich widoczności za pomocą mniej lub bardziej trwałych środków.

Do domowych sposobów na zaczerwienienia skóry, które można stosować samodzielnie, należą:

 • aplikacja specjalnych maści na blizny o działaniu wybielającym, zapisanych przez dermatologa;
 • stosowanie naturalnych środków rozjaśniających – cytryny, zielonego ogórka;
 • stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków do twarzy z dodatkiem zielonego pigmentu, który redukuje widoczność odcieni czerwonego;

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera

Wszelkie domowe sposoby radzenia sobie ze zmianami w kolorycie skóry i wyrównywania jej kolorytu niestety nie są długotrwałe i zbyt skuteczne. Nie oznacza to jednak, że trzeba zacząć się przyzwyczajać do nieestetycznych zmian. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, nieestetycznych zmian można się pozbyć niemal całkowicie. Zabiegi laserowe umożliwiają redukcję blizn oraz przebarwień na skórze, przywracając jej gładki i zdrowy wygląd.

Jednym z takich zabiegów jest ten z użyciem lasera Emerge. Jest to laser frakcyjny, który działa niezwykle precyzyjnie, pozwalając na działanie jedynie w tych obszarach, które zostały dotknięte zmianami, pozostając zupełnie obojętnym dla otaczających je zdrowych tkanek. W trosce o bezpieczeństwo, przed wykonaniem zabiegu konieczna jest również konsultacja z lekarzem, który poprzez wywiad z pacjentem wyklucza przeciwwskazania i dobiera parametry lasera.

Efekty wyrównywania kolorytu skóry za pomocą lasera

Skorzystanie z zabiegu laserowego pozwala cieszyć się widocznymi efektami. Każdy zabieg zajmuje od 15 do 60 minut i w zależności od rodzaju problemów skórnych, dla pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii liczących od 3 do 6 zabiegów. Wykonanie pełnej kuracji pozwala na niemal całkowite zredukowanie zmian i przywrócenie skórze jednolitego, gładkiego wyglądu.