Osiągnięcie dojrzałości fizycznej w okolicach 20. roku życia to moment, w którym nasze ciało zaczyna ulegać procesowi starzenia. Włókna kolagenowe stopniowo znikają, co w dłuższej perspektywie skutkuje utratą jędrności i elastyczności cery. Zaczynamy zauważać pierwsze zmarszczki pod oczami oraz inne zmiany skórne, które nie wpływają korzystnie na nasz wygląd i samopoczucie. Odpowiednio dobrana pielęgnacja może pomóc nam spowolnić ten proces, jednak po jakimś czasie także ona okazuje się niewystarczająca. Wówczas z pomocą przychodzą nam gabinety kosmetologiczne, w których możemy wykonać skuteczne zabiegi na twarz, takie jak lifting czy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Thermolifting twarzy Zaffiro

Jednym ze sposobów na ujędrnienie cery i optyczne odmłodzenie wizerunku jest Thermolifting twarzy Zaffiro. Technologia wykorzystywana w tej metodzie polega na użyciu promieniowania podczerwonego. Nowoczesne urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie IR o długości fali 750-1800 nm, za pomocą których możemy w bezpieczny sposób dokonać kontrolowanego podgrzewania głębokich warstw skóry właściwej. Efektem tego działania jest nagłe skurczenie włókien kolagenowych, a co za tym idzie – napięcie i ujędrnienie tkanek.

HIFU

Efekt liftingu twarzy osiągniemy także przy pomocy zabiegów HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound). Procedura odbywa się przy użyciu urządzenia Ultraskin II Absolute, które emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Działając nimi na skórę pacjenta, prowokujemy wytworzenie drobnych punktów koagulacji, a następnie uruchomienie procesów naprawczych przez organizm. W ten sposób wywołujemy przyspieszoną wymianę komórkową, ale również zmetabolizowanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Urządzenie Ultraskin II Absolute jako jedyne na rynku działa kompleksowo, łącząc w sobie technologie Micro i Makro Focused Ultrasound.

Nici liftingujące

Wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i poprawienie owalu twarzy możemy osiągnąć również przy pomocy nici liftingujących PDO. Jest to metoda dosyć nowa, która w krótkim czasie zyskała grono wiernych zwolenników. W trakcie zabiegu pod skórę pacjenta wszczepiane są specjalne nici, które pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie podtrzymują tkanki w odpowiedniej pozycji modelując kształt twarzy. Efekty zabiegu są widoczne już po około 10-14 dniach i utrzymują się do 24 miesięcy.

Laserowy lifting twarzy

Zabieg Clear Lift wykonywany przy użyciu platformy laserowej Alma Harmony XL PRO to prawdziwy przełom w kosmetologii. Poleca się go zwłaszcza posiadaczkom cery dojrzałej, wymagającej dogłębnej regeneracji i ujędrnienia. Na efekt natychmiastowego odmłodzenia składają się:

  • usunięcie drobnych zmarszczek wokół oczu,
  • spłycenie zmarszczek wokół ust,
  • pozbycie się tzw. lwiej zmarszczki,
  • poprawienie sprężystości skóry,
  • pobudzenie tkanek do produkcji kolagenu.

Innym laserowym zabiegiem liftingującym jest resurfacing twarzy wykonywany przy pomocy specjalistycznego urządzenia Harmony XL iPixel. Oprócz niwelowania zmarszczek i wiotkości skóry, możemy również osiągnąć za jego pomocą takie efekty, jak:

  • zmniejszenie widoczności rozszerzonych gruczołów łojowych,
  • ujednolicenie kolorytu skóry,
  • redukcja przebarwień,
  • spłycenie blizn potrądzikowych i pochirurgicznych.

Wolumetria twarzy

Modelowanie za pomocą kwasu hialuronowego nazywamy wolumetrią twarzy. Zabieg polega na wprowadzeniu odpowiedniej ilości preparatu do organizmu pacjenta na głębokość skóry właściwej. Odbywa się to przy pomocy cienkiej igły i jest całkowicie bezbolesne. Wykonując wolumetrię, możemy wpłynąć na kształt linii żuchwy czy okolicy jarzmowej, ale także wypełnić dolinę łez lub wgłębienia skroniowe. Przy pomocy kwasu hialuronowego możliwe jest także modelowanie kształtu nosa i łuków brwiowych. Preparat wiąże wodę w organizmie, poprawiając wygląd skóry i jej nawilżenie. Dodatkowo wpływa na ujędrnienie i rewitalizację tkanek. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast po jego wykonaniu, natomiast rezultat ostateczny możemy zaobserwować po 2-3 tygodniach.