Jak wyszczuplić plecy Beauty Skin

Wyszczuplanie pleców nie należy do prostych zadań – wymaga sporego wysiłku fizycznego i stosowania zdrowej diety. Jeśli ćwiczenia okazują się niewystarczające i chcesz wiedzieć, jak wyszczuplić plecy znacznie szybciej, sprawdź działanie zabiegu VelaShape III, który radzi sobie doskonale także z oporną tkanką tłuszczową i wiotką skórą na plecach!

Motylki, boczki, fałdki – dlaczego gromadzą się na plecach?

Wbrew pozorom często znacznie łatwiej jest zgubić tkankę tłuszczową z brzucha niż z pleców. Być może wynika to z faktu, że własne plecy widzimy dopiero, korzystając z luster i często zapominamy o ćwiczeniach dedykowanych tej partii ciała. Problem pojawia się, gdy nieestetyczne fałdki na górnej części pleców zaczynają wystawać poza linię biustonosza.

Znacznie częściej dokuczliwe okazują się motylki, czyli fałdki tłuszczu zlokalizowane po bokach pleców, rozpoczynające się od okolicy pach. Motyle na plecach stają się najbardziej widoczne, gdy wykonujemy skręt tułowia w bok. Co ciekawe, ten rodzaj miejscowej tkanki tłuszczowej może dotyczyć także kobiet szczupłych, które nie mają ogólnej nadwagi. Przyczyną często jest osłabienie mięśni pleców, które może wynikać z niedostatecznej aktywności fizycznej, jak również być następstwem naturalnej utraty jędrności skóry.

Wiotka skóra manifestuje się na plecach w postaci nieestetycznych, często pomarszczonych fałdów opadających wraz z kierunkiem działania grawitacji. Jest to częsty problem osób starszych, a także kobiet i mężczyzn, którzy w krótkim czasie zredukowali wagę ciała.

Kolejnym rodzajem dysproporcji tkanki tłuszczowej są tzw. “boczki”. Choć ten defekt kojarzony jest raczej z nadwagą brzuszną, tak naprawdę boczki często zajmują także tylną część pleców. W konsekwencji zanika charakterystyczne dla kobiet wcięcie w talii.

Jak wyszczuplić plecy, gdy dieta i ćwiczenia nie wystarczają?

Najlepszym sposobem na wyszczuplanie pleców są ćwiczenia wzmacniające mięśnie tej partii ciała oraz odpowiednia dieta. Warto pamiętać, że podstawą do eliminacji tkanki tłuszczowej z pleców u osób z nadwagą jest redukcja ogólnej masy ciała. Ćwiczenia natomiast należy dobierać do własnych możliwości. Nieodpowiednio praktykowane ćwiczenia w obszarze pleców mogą skutkować nadwyrężeniem kręgosłupa.

Wybór diety nie powinien natomiast ograniczać się jedynie do wyeliminowania tłuszczów. Konieczne jest przede wszystkim zwiększenie ilości wypijanej wody, rezygnacja z cukrów i potraw solonych. Prawidłowy proces utraty wagi ciała powinien dotyczyć 0,5-1 kg w ciągu tygodnia. Szybsza redukcja wagi wiąże się z ryzykiem efektu jojo, a także z nadmierną wiotkością skóry.

Zabieg wyszczuplający plecy VelaShape III

Niestety, często pomimo starań fałdki na plecach pozostają, nawet jeśli inne części ciała są w dobrej kondycji. Osoby, które nie wiedzą, jak wyszczuplić plecy, mogą skorzystać z pomocy zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z zabiegów polecanych osobom z fałdkami na plecach jest VelaShape III, który nie tylko wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, ale wręcz usuwa miejscowo zgromadzone złogi, a także ujędrnia i napina skórę. Zabieg VelaShape III na wyszczuplanie pleców można traktować jako jedyną stosowaną metodę, a także jako wsparcie odchudzania.

Podczas zabiegu VelaShape plecy, czy też ich wybrany fragment, np. boczki lub motylki, są poddawane przyjemnemu masażowi w podciśnieniu. Skóra wraz z fałdkami tłuszczu na plecach jest mechanicznie pobudzana, dzięki czemu organizm rozpoczyna produkcję nowych, zdrowych włókien kolagenu. Ponadto, podczas masażu przy pomocy specjalnej głowicy emitowane są fale radiowe oraz fale bipolarne. Efektem ich działania jest rozgrzanie komórek tłuszczowych do temperatury ok. 42-43°C, co inicjuje ich rozpad. Upłynnione złogi tłuszczu są  kolejno usuwane z organizmu przez układ odpornościowy.

Jeśli chcesz usunąć motylki lub inne fałdki tłuszczu, sprawdź na naszej stronie zabiegi redukujące miejscową tkankę tłuszczową lub umów się na wizytę, a wspólnie wybierzemy odpowiedni dla Ciebie zabieg!