epilacja laserem zabiegi beautyskin

Depilacja laserowa, mimo iż jest coraz bardziej popularna i stosowana zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, wciąż owiana jest nutką pewnej dozy niepewności. Wokół tego tematu pojawia się wiele dyskusji odnośnie do skuteczności, bezpieczeństwa, a także bólu. Często pojawia się pytanie, czy depilacja laserowa boli, czy może podrażnić skórę, czy działa na jasne włosy, a także wiele innych mitów, które narosły wokół tego tematu.

Czy depilacja laserowa boli?

Jedną z kwestii, która jest najbardziej istotna w związku z depilacją laserową, jest to, czy zabiegi są bolesne. Nic w tym dziwnego, nikt bowiem nie lubi sobie sprawiać bólu czy dyskomfortu, a powtórzenie całej serii zabiegów, które sprawiają ból, nie jawi się zbyt pozytywnie. Warto jednak zaznaczyć pewną ważną kwestię, jaką jest zróżnicowany próg bólu, uzależniony od indywidualnych uwarunkowań konkretnej osoby. To, co dla jednych będzie lekkim dyskomfortem, dla innych będzie bólem ciężkim do zniesienia. Ważne jest jednak to, że ból i uczucie dyskomfortu można zmniejszyć. Część laserów wyposażona jest już w specjalne głowice chłodzące, przy innych można zastosować zewnętrzny system chłodzący, który skutecznie obniży odczuwany ból.

Czy depilacja jasnych włosów jest możliwa?

Wątpliwości związane z depilacją jasnych włosów swoją przyczynę mają w pierwszych laserach stosowanych na początkach depilacji laserowej. Wówczas urządzenia nie były tak czułe, precyzyjne i skoncentrowane, aby skutecznie działać na jasne i cienkie włosy. Obecnie, moc lasera można dostosować do indywidualnych parametrów, które dobiera się dzięki dokonaniu pomiaru poziomu barwnika w skórze i włosach. Dzięki temu depilacja jest skuteczna również w przypadku jasnego owłosienia.

Czy może wystąpić odrastanie włosów po depilacji?

Warto zaznaczyć, że po wykonaniu pierwszego zabiegu włosy wciąż będą odrastały. Dla pełnego efektu zabieg należy powtarzać około 6-8 razy, w zależności od struktury włosa, a także obszaru poddanego depilacji. Ważną kwestią jest również zachowanie odstępu między zabiegami. Zwykle powinien on wynosić kilka tygodni, podczas których należy unikać depilacji za pomocą wosku czy depilatora. Podczas odrastania włosów po depilacji, można poradzić sobie za pomocą golarki. Po całej serii zabiegów skóra powinna być gładka, a problem niechcianego owłosienia zażegnany. Po okresie kilku lat od zakończenia serii zabiegów, gdzieniegdzie mogą jeszcze odrosnąć pojedyncze włoski, wówczas wystarczy jeden zabieg, aby pozbyć się tego problemu.

Czy opalanie po depilacji jest wskazane?

Kwestia opalania po depilacji jest jednym z powodów, dla którego najlepszym czasem na rozpoczęcie serii zabiegów jest jesień i zima. Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej należy bowiem unikać działania promieni słonecznych, które mogą dodatkowo podrażnić skórę. Oprócz słońca należy także unikać sauny, chlorowanej wody i gorących kąpieli, które również mogą działać drażniąco na skórę.

Czy epilacja twarzy jest bezpieczna?

Nawet jeśli depilacja laserowa ciała zdążyła już zyskać powierników i wzbudzić zaufanie, to epilacja twarzy wciąż budzi niepokój, szczególnie w kwestii bezpieczeństwa. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, gdyż skóra twarzy jest znacznie bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień, dlatego depilowanie tego obszaru wciąż budzi obawy. Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej ciała, moc lasera ustawiana jest na podstawie pomiarów, z zachowaniem pełnej ostrożności i gwarancji bezpieczeństwa. Usuwanie zbędnego owłosienia z twarzy jest zatem równie bezpieczne co z pozostałych obszarów ciała.