Podwójny podbródek to często występujący problem, z którym zmagają się nie tylko osoby z nadwagą. Pozbycie się go może nie być łatwe, ponieważ zlokalizowana w okolicach żuchwy tkanka tłuszczowa zwykle jest oporna na spalanie. Z tego powodu restrykcyjna dieta i ćwiczenia często okazują się niewystarczające do uzyskania wymarzonego owalu twarzy. Na szczęście pracujący w gabinetach kosmetycznych wykwalifikowany personel wie, jak zlikwidować podwójny podbródek w sposób szybki i bezbolesny. Sprawdź, jakie zabiegi oferujemy w klinice Beauty Skin!

Kriolipoliza ZLipo

Spalanie tkanki tłuszczowej może odbywać się przez uszkadzanie niechcianych komórek na drodze ich chłodzenia. Taki efekt możemy uzyskać, stosując zabieg kriolipolizy ZLipo. Procedura polega na zasysaniu fałdów skórnych i poddawaniu ich działaniu niskiej temperatury. W ten sposób organizm pacjenta zostaje pobudzony do zmetabolizowania obumarłych pod wpływem zimna komórek tłuszczu. Dodatkowo skóra zostaje naprężona i ujędrniona, co jeszcze bardziej wzmacnia efekt liftingu twarzy. Dla osiągnięcia pełnego efektu zabieg należy powtórzyć 2- lub 3-krotnie.

Zabieg Onda

Podczas zabiegu Onda wykorzystuje się fale elektromagnetyczne do rozbijania komórek tłuszczowych. Jest to metoda wyjątkowo uniwersalna – doskonale wygładza cellulit, pomaga pozbyć się “pelikanów”, a także stanowi sposób na to, jak usunąć podwójny podbródek. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W przeciwieństwie do kriolipolizy, polega na stopniowym rozgrzaniu tkanek, przy jednoczesnym zastosowaniu chłodzenia kontaktowego w celu zapewnienia pacjentowi komfortu.

HIFU

HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to grupa zabiegów, które wykonuje się z wykorzystaniem ultradźwięków. Zastosowanie tej technologii prowadzi do utworzenia w ciele pacjenta drobnych punktów koagulacji i skłonieniu organizmu do uruchomienia procesów naprawczych. Złogi tkanki tłuszczowej zalegające w głębokich warstwach podskórnych zostają rozbite, a następnie stopniowo zmetabolizowane. W klinice Beauty Skin zabiegi HIFU są wykonywane przy użyciu najnowocześniejszego urządzenia Ultraskin II Absolute, które jako jedyne na rynku łączy w sobie technologie Micro i Makro Focused Ultrasound.

Thermolifting twarzy Zaffiro

Innym sposobem na usunięcie drugiego podbródka jest wykorzystanie promieniowania podczerwonego. Ta technologia jest wykorzystywana w nowoczesnym urządzeniu Zaffiro, które emituje promieniowanie IR o długości fali 750-1800 nm. Kontrolowane podgrzewanie głębokich warstw skóry właściwej powoduje nagłe skurczenie włókien kolagenowych, a co za tym idzie – napięcie i ujędrnienie tkanek.

VelaShape III

Wykorzystywane w tej metodzie urządzenie emituje trzy typy energii: bipolarną falę radiową, promieniowanie podczerwone oraz masaż próżniowy. W efekcie zabiegu w ciele pacjenta dochodzi do wielu procesów naprawczych i metabolicznych. Należą do nich m.in. obkurczenie włókien kolagenowych i pobudzenie skóry do produkcji nowych. Ponadto VelaShape III stymuluje fibroblasty, zwiększa przepływ krwi i dotlenienie tkanek, a także wspomaga drenaż limfatyczny.

Zabiegi na podwójny podbródek w klinice Beauty Skin

Wszystkie zabiegi wykonywane w klinice Beauty Skin są poprzedzone konsultacją kosmetologiczną, podczas której zostaje ustalony zakres pracy i jej oczekiwane rezultaty. Nieinwazyjne procedury z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń nie wymagają odbycia rekonwalescencji – w niektórych przypadkach pojawia się obrzęk czy zaczerwienienie, które jednak ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po opuszczeniu gabinetu. Pomimo to pacjent może bez przeszkód wykonywać swoje codzienne aktywności.

Efekty zabiegów utrzymują się nawet do kilku lat i są wyjątkowo dobrze oceniane, zarówno przez pacjentki, jak i przez ich otoczenie. Procedury kosmetologiczne cieszą się także coraz większą popularnością wśród mężczyzn. Są szybkie, bezbolesne i stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnego liftingu wykonywanego przy pomocy skalpela. Przekonaj się na własnej skórze!