korekta powiek górnych Beautyskin

Problem opadającej powieki to jedna z częstszych przyczyn kompleksów, w szczególności kobiet, choć problem ten dotyczy zarówno pań, jak i panów. Opadająca powieka może pojawić się u osób młodych, choć częściej spotykana jest u ludzi w wieku dojrzałym. W kwestii opadającej powieki przyczyny mogą być różne, jednak bez względu na nie, warto walczyć z tym objawem, który wygląda dość nieestetycznie.

Opadająca powieka przyczyny

W znakomitej większości opadająca powieka wiąże się z nieuniknionym, aczkolwiek zupełnie naturalnym procesem starzenia się organizmu. Wraz ze spadkiem ilości kolagenu wytwarzanego przez komórki w tkance łącznej, skóra traci swą jędrność i elastyczność, staje się luźna, w wyniku czego zaczyna opadać. Zjawisko to mogą przyspieszyć czynniki genetyczne, nieodpowiednia dieta, częste przemęczenie i niedobór snu, czy przesuszenie skóry i stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji, która obciąża powieki. W niektórych przypadkach opadająca powieka może być objawem uszkodzenia nerwów czy innych schorzeń, wówczas jednak problem ten pojawia się dosyć gwałtownie i może dotyczyć tylko jednego oka.

Opadająca powieka ćwiczenia

Kobiety szukające rozwiązania problemu opadających powiek mogą zacząć stosować ćwiczenia i masaże. Podobnie jak w przypadku utraty jędrności skóry w innych obszarach ciała, tak również w przypadku powiek ucisk i masaż mogą pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu stan powiek może się chociaż trochę poprawić. Ćwiczenia również mają na celu pobudzenie mięśni twarzy, od których również zależy jej ogólny wygląd. W przypadku opadającej powieki ćwiczenia pozwalają również przyzwyczaić mięśnie do pozycji, w której opadająca powieka jest najmniej widoczna.

Makijaż na opadające powieki

Siła makijażu jest nieoceniona. Dzięki odpowiednim kosmetykom, a także zastosowaniu kilku prostych technik można skutecznie zatuszować pewne defekty. Do takich należy również opadająca powieka. Jedną z ważniejszych kwestii jest nakładanie jaśniejszych tonów na ruchomą powiekę, natomiast te ciemniejsze powinny znaleźć się powyżej linii załamania. Dzięki temu oko optycznie się “otworzy”, będzie wyglądało na większe, a opadająca powieka nie będzie podkreślona, wręcz przeciwnie – dzięki ciemnym kolorom nad załamaniem defekt ten zostanie skutecznie ukryty.

Korekta powiek górnych

Zarówno ćwiczenia, jak i makijaż to jedynie półśrodki do walki z problemem opadającej powieki. Jedynym skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z mocy, jaka kryje się w medycynie estetycznej. Z pewnością efekty przyniosą wszelkie zabiegi odmładzające, które działają na zasadzie lasera bądź wstrzykiwania pod skórę odpowiednich substancji. Jednak zdecydowanie najbardziej skutecznym rozwiązaniem w przypadku opadającej powieki jest chirurgia plastyczna, która pozwala na pozbycie się nadmiaru skóry, co skutecznie i widocznie podniesie powiekę.

Korekcja powiek górnych to zabieg wykonywany przez chirurga, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta. Aby wszystko przebiegło poprawnie, pacjent powinien na 4 tygodnie przed planowaną operacją ograniczyć palenie papierosów, a 2 tygodnie wcześniej zrezygnować z leków rozrzedzających krew. Jak przy każdej operacji konieczne są również podstawowe badania krwi, które zapewniają bezpieczeństwo podczas zabiegu. Po operacji i zagojeniu się ran efekt jest w pełni zadowalający, a powieka podniesiona, dzięki czemu oko jest optycznie powiększone, a cała twarz wygląda o wiele bardziej promiennie i młodo.