zmarszczki pod oczami Beauty skin

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się zazwyczaj w postaci zmarszczek. Stają się one widoczne szczególnie w newralgicznych miejscach, tam, gdzie skóra jest szczególnie cienka i delikatna, a także podatna na częste ruchy mimiczne. Jednym z takich miejsc są okolice oczu. Zmarszczki pod oczami często pojawiają się jako jedne z pierwszych i mogą stać się źródłem wielu kompleksów oraz znacznie pogorszyć nasze samopoczucie. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej  pozbycie się zmarszczek jest jednak coraz mniejszym problemem. Jednym z nich jest zabieg Ultraskin II Absolute. Dowiedz się jak za jego pomocą usunąć niedoskonałości i odmłodzić swoją skórę!

Zmarszczki pod oczami – przyczyny powstawania

Pojawianie się zmarszczek jest całkowicie naturalnym procesem, do którego dochodzi w wyniku starzenia się organizmu. Wraz z wiekiem w skórze zaczyna ubywać kolagenu, a włókna elastynowe ulegają osłabieniu. Coraz mniej jest także kwasu hialuronowego. Procesy ubywania tych składników są szczególnie istotne dla kondycji naszej skóry, ponieważ są one odpowiedzialne za utrzymanie jej jędrności oraz elastyczności. Dodatkowo, powstawanie zmarszczek przyspiesza samo działanie grawitacji. W wyniku tych procesów możemy zaobserwować zmarszczki widoczne na powiekach. Innym czynnikiem, który przyczynia się do wiotczenia, a w rezultacie marszczenia skóry są naturalne ruchy mimiczne. Procesy starzenia się skóry przyspieszyć mogą także nieodpowiednia dieta, zła pielęgnacja oraz zmęczenie i stres.

Redukcja zmarszczek zabiegami medycyny estetycznej

Dzięki nowoczesnym technologiom walka ze zmarszczkami jest coraz łatwiejsza i bardziej skuteczna. Wśród zabiegów, których zadaniem jest redukcja widocznych zmian na twarzy, są chociażby mezoterapia igłowa polegająca na wstrzyknięciu do skóry specjalnej substancji odżywczej – która pozwala odżywić skórę i poprawić jej napięcie. Inną metodą redukcji zmarszczek są zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących czy osocza bogatopłytkowego. Popularną metodą usuwania zmarszczek są też zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU jak, chociażby Ultraskin II Absolute.

Ultraskin II Absolute – specjalista w usuwaniu zmarszczek

Ultraskin II Absolute to zabieg wykorzystujący metodę HIFU, czyli skoncentrowanych ultradźwięków. Polega na oddziaływaniu ultradźwiękami na skórę, które przenikając w jej głąb, stymulują nawet głębiej położone warstwy. Co istotne, Ultraskin nie wymaga przerywania ciągłości naskórka, dzięki czemu zabieg ten jest niemalże nieinwazyjny. Dzięki takiemu zwalczaniu problemu zmarszczek od źródła, Ultraskin pozwala na osiągnięcie nawet natychmiastowego napięcia i liftingu wiotkiej skóry. Za pomocą metody HIFU nie tylko możemy wygładzić zmarszczki na twarzy, ale także wymodelować nasze ciało. Zabieg ten jest niezwykle wszechstronny i pozwala pozbyć się naprawdę wielu niedoskonałości.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Ultraskin II Absolute?

Zabiegi metodą HIFU, w tym Ultraskin  II Absolute są idealne dla osób, które chcą pozbyć się niedoskonałości, czy pierwszych oznak starzenia się w postaci zmarszczek. Dzięki temu, że zabieg nie wymaga rekonwalescencji, może on być wykonywany także u osób, którym zależy na szybkich i długotrwałych efektach. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu mogą być jednak różnego rodzaju stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu, choroby nowotworowe czy aktywna opryszczka. Ultraskin nie powinien być stosowany również u osób w trakcie antybiotykoterapii, a także u kobiet w ciąży i w trakcie laktacji.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu Ultraskin II Absolute wykonywanego w naszej Klinice i sprawdź, jak skutecznie zwalczyć zmarszczki pod oczami!