Usunięcie tatuażu nie różni się aż tak bardzo od wykonania tatuażu. Oznacza to, że jest na to więcej niż jeden sposób i bez względu na to, na jaką metodę wybierzesz jesteś w stanie usunąć cały tatuaż i ponownie cieszyć się piękną skórą bez dodatkowych zdobień. Dlaczego pacjenci decydują się na ten zabieg?

  • Z powodów estetycznych – tatuaże wykonane kilka, a nawet kilkadziesiąt lat temu po jakimś czasie stają się nieestetyczne, a tym samym szpecą skórę. Usunięcie może być jedynym sposobem na odzyskanie pięknej skóry bez dodatkowych, niechcianych zdobień.
  • Z powodu pracy – niestety nadal nie zawsze tatuaże są mile widziane w miejscu pracy. Oczywiście są zawody, gdzie zdobienia nie przeszkadzają. Niemniej jednak wiele osób właśnie z powodu pracy decyduje się na usunięcie niechcianego tatuażu.
  • Moda – to, co było modne kilkanaście lat temu dzisiaj przeszło do historii. Wiele osób decyduje się na usunięcie niemodnego tatuażu, aby w to miejsce powstał zupełnie nowy rysunek zgodny z obecnymi trendami.

Usuwanie tatuażu za pomocą różnych metod

Ostatecznie usuwanie tatuażu przybiera trzy różne formy: chirurgię laserową, usuwanie chirurgiczne i domowe środki zaradcze. Jeśli masz wolne środki pieniężne i tatuaż, którego żałujesz, zaoszczędźmy Ci trochę czasu, polecając skorzystanie z lasera. Ten skutecznie usunie niechciane rysunku z Twojego ciała. Musisz pamiętać o tym, że potrzebnych jest kilka zabiegów do tego, aby całkowicie pozbyć się tatuażu.

Po drugiej stronie spektrum są domowe środki, które są teraz bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Zanim jednak zastosujesz usuwanie tatuaży w swoim domu lub mieszkaniu, przeczytaj o tym, co działa, a co nie. Większość metod nie jest skutecznych ani bezpiecznych.

Zalety usuwania tatuażu za pomocą lasera

Chociaż wykonanie tatuażu mogło wydawać się wówczas świetnym pomysłem, około 20% osób z tatuażem żałuje swojej decyzji. Obraz, imię lub mantra, które kiedyś niosły ze sobą tak wiele znaczeń i ekspresji artystycznej, straciły swoje osobiste znaczenie.

Ale pozbycie się tatuażu nie jest łatwe. Cząsteczki atramentu wstrzykiwane w skórę przy tatuażu są tak duże, że naturalne usunięcie wzoru jest praktycznie niemożliwe. Te duże cząsteczki atramentu muszą zostać rozbite, zanim nasz organizm będzie mógł je wchłonąć i wyeliminować. Laserowe usuwanie tatuaży jest uważane za jedną z najwygodniejszych i najpopularniejszych metod usuwania tatuaży. W rzeczywistości w ciągu ostatniej dekady liczba klinik laserowego usuwania tatuaży w Polsce zwiększyła się. Jakie są zalety korzystania z laseru?

  • Laserowe usuwanie tatuaży skutecznie redukuje wygląd tuszu do tatuażu, nie powodując trwałych efektów na otaczającej skórze
  • Zabieg powoduje minimalne uszkodzenia i praktycznie brak skutków ubocznych w porównaniu z tradycyjnymi metodami
  • Laserowe usuwanie tatuażu działa dla każdego rozmiaru tatuażu
  • Laserowe usuwanie tatuaży może usunąć określone tatuaże lub części istniejących tatuaży. I nie ma ograniczeń co do wielkości powierzchni ciała, którą można leczyć
  • Laserowe usuwanie tatuażu ma niewiele skutków ubocznych i minimalny czas regeneracji.

Usuwanie tatuażu w naszych klinikach

W naszych klinikach BeautySkin zajmujemy się usuwaniem tatuaży. Usuwanie tatuażu Q-Switch to jedna z najnowocześniejszych metod na pozbycie się niechcianych tatuaży ze skóry. Pozwala całkowicie zapomnieć nawet o dużych i wielobarwnych tatuażach, a przy tym nie pozostawia na skórze żadnych blizn. Dlatego też z powodzeniem stosuje się go do usuwania wszelkiego rodzaju tatuaży, przebarwień czy makijażu permanentnego.

Usuwanie tatuażu tą metodą oferuje klinika BeautySkin posiadająca swoje oddziały w Warszawie i Radomiu. Najwyższej klasy specjaliści pomogą Ci skutecznie pozbyć się niechcianego tatuażu.

Chcesz usunąć tatuaż? Sprawdź naszą ofertę: https://www.beautyskin.com.pl/