laserowe usuwanie blizn beautyskin

Wiele schorzeń i urazów może pozostawić widoczny ślad swojej obecności w postaci nieestetycznych blizn. Mogą one mieć znaczący wpływ na obniżenie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Szczególnie problematyczne są zmiany w widocznych miejscach oraz blizny na twarzy. Często są bowiem trudne do ukrycia czy zamalowania makijażem. Na szczęście istnieją sposoby na usuwanie blizn, które pozwalają przywrócić skórze dawny wygląd.

Różne rodzaje blizn

Blizna bliźnie nie równa, a czas gojenia, trwałość i sposób leczenia blizn zależy w dużej mierze od ich genezy. Bardzo częstym przypadkiem są blizny potrądzikowe, dotykają one wielu osób i są szczególnie problematyczne ze względu na to, że po przebytym trądziku pozostaje ich wiele i znajdują się w obrębie twarzy. Nie jest to jednak jedyny rodzaj blizn, z którym zmaga się wiele osób, równie nieestetyczne są te po wszelkich urazach czy oparzeniach, a także po przebytych operacjach. Nie każda blizna też wygląda tak samo i nie każda pozostanie na skórze już zawsze. Wszystko zależy od jej ulokowania, wielkości oraz od procesu gojenia. W niektórych przypadkach blizny bledną i stają się mniej widoczne z upływem czasu, w innych konieczne jest skorzystanie z profesjonalnych metod usuwania blizn, gdzie najbardziej skuteczny jest zabieg laserowego usuwania blizn.

Leczenie blizn potrądzikowych

W przypadku nieestetycznych zmian na twarzy, które są pozostałością po przebytym trądziku, jednym ze sposób na ich zredukowanie, a konkretnie zmniejszenie ich widoczności jest stosowanie specjalnych maści na blizny, które działają rozjaśniająco. Takie preparaty należy jednak stosować pod kontrolą dermatologa, nie pozwolą one również na całkowite pozbycie się blizny. Oprócz stosowania maści, często zalecane są zabiegi złuszczające naskórek oraz mikrodermabrazja. Aby całkowicie zredukować problem nieestetycznych zmian, konieczne jest usuwanie blizn laserem. Wśród zabiegów laserowego usuwania blizn w przypadku leczenia blizn potrądzikowych, najlepszym rozwiązaniem jest zabieg laserem iPixel Alma Harmony XL PRO. Jego działanie znacząco spłyca blizny, wyrównuje koloryt skóry, a także ułatwia skórze właściwą regenerację. Dodatkowo urządzenie jest bardzo precyzyjne i w pełni bezpieczne dla skóry.

Leczenie blizn po urazach, operacjach, oparzeniach

Blizny potrądzikowe są zupełnie inne od tych, które powstają na powierzchni skóry w wyniku różnych urazów mechanicznych. Zwykle znajdują się one na innych obszarach ciała, nie są to tylko blizny na twarzy. Zazwyczaj to jak ostatecznie będzie wyglądała blizna, zależy od tego, jak przebiega proces gojenia się rany. Zdarzają się przypadki naprawdę dobrej regeneracji skóry, w których blizny pozostają niewielkie. Często jednak podczas gojenia może dojść do nadmiernej produkcji kolagenu, w wyniku czego pojawiają się blizny i bliznowce. W tym przypadku maści na blizny mogą nie przynieść pożądanego efektu, gdyż zmiany mogą mieć bardzo wypukłą budowę. W takich przypadkach jedynym sposobem jest usuwanie blizn laserem. W kwestii usuwania blizn tego rodzaju, jedną z najbardziej skutecznych metod jest zabieg laserem Emerge. Urządzenie doskonale radzi sobie ze wszystkimi zmianami o różnej genezie, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalne przy usuwaniu blizn. Jego ogromną zaletą jest nie tylko wysoka skuteczność, ale również bezpieczeństwo dla skóry i bardzo krótki czas rekonwalescencji. W tym czasie mogą pojawić się zaczerwienienia i opuchlizna. Oprócz redukcji zmian skórnych, zabieg wykonany z pomocą tego urządzenia zapewnia również regenerację i poprawę kondycji skóry.