Zmarszczki na twarzy to efekt nieubłaganie upływającego czasu, który dotyka każdego z nas. A chociaż walczymy z nimi na różne sposoby, często nawet najlepsze kremy nie pomagają. Na szczęście domowe metody to nie jedyne rozwiązanie! Poznaj nasze sprawdzone metody na zmarszczki i ciesz się cudownie gładką twarzą przez długi czas.

Laserowe zabiegi na zmarszczki – intensywna stymulacja tkanek

Zabiegi laserowe, nie tylko te pomagające pozbyć się zmarszczek na twarzy, cieszą się niesłabnącą popularnością. Sam mechanizm działania jest dość prosty – za pomocą wiązki lasera wykonuje się mikrourazy w skórze, co wyzwala w niej intensywne procesy regeneracyjne. W ten sposób można między innymi wykonać tzw. resurfacing, czyli odmładzanie skóry, obejmujące w dużej mierze właśnie jej wygładzenie. Cała sztuka polega jednak na tym, aby laser naruszył skórę jedynie na tyle, na ile to konieczne, nie uszkadzając okolicznych tkanek oraz nie wywołując nieprzyjemnych skutków ubocznych, jak poparzenia czy blizny. W naszej klinice stosujemy wysokiej jakości lasery: iPixel oraz Q-Switched.

Laser iPixel to frakcyjne urządzenie nanosekundowe o długości wiązki 2940 nm. Z kolei nieablacyjny laser Q-Switched to urządzenie pikosekundowe, a więc o jeszcze szybszym impulsie, co zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas zabiegu. Obie procedury najczęściej nie zajmują więcej niż 30 minut. Chociaż zazwyczaj zaleca się ich kilkukrotne powtórzenie w odstępie około 2 tygodni, efekty widoczne są już po pierwszej sesji.

Odmładzanie twarzy za pomocą mezoterapii

Mezoterapia jest jedną z bardziej klasycznych metod usuwania zmarszczek na twarzy, zmieniają się natomiast stosowane w niej preparaty. Obecnie do najpopularniejszych należą:

  • iniekcje na bazie starannie sporządzanych kompleksów, które stymulują komórki skóry do regeneracji;
  • tzw. wampirzy lifting, czyli mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

Pierwsza z metod wpływa na rozmaite komórki, co zależeć będzie między innymi od wybranego przez specjalistę preparatu. Stymulują one między innymi fibroblasty, które odpowiadają za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek zapewniających młody wygląd skóry.

Druga metoda radzenia sobie ze zmarszczkami na twarzy polega na ostrzykiwaniu preparatem pozyskanym z krwi pacjenta, dzięki czemu jest on doskonale biokompatybilny. Krew pobierana jest z żyły odłokciowej, a następnie odwirowywana w specjalnym urządzeniu i wstrzykiwane w miejsce zabiegowe. Taki preparat zawiera wysokie stężenie czynników wzrostu, które pobudzają komórki macierzyste do regeneracji.

Same procedury nie są szczególnie długie i zwykle trwają od 30 do maksymalnie 60 minut. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych uwarunkowań oraz oczekiwań pacjenta, standardowo jednak wykonuje się ich około 3-4 dla uzyskania optymalnego wyniku

Wygładzanie zmarszczek na twarzy za pomocą botoksu

Zastrzyki z botoksu to zabieg, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten preparat zawierający toksynę botulinową, nazywaną również jadem kiełbasianym, wstrzykiwany w okolicach załamań skóry twarzy. Działanie produktu czasowo paraliżuje mięśnie, dzięki czemu można cieszyć się niesamowicie gładką skórą. Sam zabieg jest szybki i niemal bezbolesny, a jeśli wykonuje go specjalista za pomocą odpowiedniego preparatu, w dodatku w sterylnych warunkach, również całkowicie bezpieczny. Efekty widoczne są niemal natychmiast, a okres rekonwalescencji nie jest wymagany. Botoks to jedna z najpopularniejszych zmarszczek pod oczami, nazywanych też kurzymi łapkami.

Wypełniacze na zmarszczki na twarzy

Kolejna popularna, a przy tym skuteczna metoda wygładzania zmarszczek na twarzy, to niwelowanie ich wypełniaczami. W naszej klinice wykonujemy ten zabieg z zastosowaniem preparatów Neauvia, który nie tylko wyraźnie zmniejsza widoczność nawet wyjątkowo głębokich bruzd, lecz także stymuluje tkankę do naturalnego wytwarzania większej ilości kolagenu. Wypełnianie zmarszczek tą metodą jest całkowicie bezpieczne, a jego efekty utrzymują się około roku.

Zmarszczki na twarzy już nie muszą być Twoim problemem! Umów się na wizytę w naszej klinice i pozwól sobie doradzić naszemu specjaliście, a już wkrótce będziesz cieszyć się gładką skórą!