likwidacja cellulitu beautyskin

Pomarańczowa skórka to istna zmora kobiecego ciała, która dotyczy niemal każdej z kobiet. Nieestetyczny wygląd skóry jest przyczyną kompleksów oraz obniżonej pewności siebie. Odpowiedzi na pytanie, jak się pozbyć cellulitu szuka wiele pań. Jedną z najskuteczniejszych sposobów jest metoda HiFu, aczkolwiek istnieje dodatkowo kilka prostych zasad, których warto przestrzegać, aby zachować gładką i jędrną skórę.

1. Nawilżenie skóry

Dobrze nawilżona i odżywiona skóra jest mniej podatna na osłabienie włókien kolagenowych na poziomie tkanki łącznej, a co za tym idzie, staje się bardziej odporna na powstawanie tak zwanej pomarańczowej skórki. Używanie dogłębnie nawilżających balsamów i masełek do ciała nie jest bezpośrednim sposobem na redukcję cellulitu, jednak odgrywa ważną rolę nie tylko w walce z cellulitem, ale również w zapobieganiu mu.

2. Nawadnianie organizmu

Dbanie o odpowiedni poziom wody w organizmie jest kluczowym i niezbędnym działaniem w wielu kwestiach, także w walce o elastyczną, jędrną i gładką skórę. 2 litry płynów dziennie to absolutne minimum. Dbając o optymalny poziom nawodnienia, zapewnia się także odżywienie i wzmocnienie  skóry.

3. Odpowiednia dieta, ćwiczenia i zabiegi – walka z tkanką tłuszczową

Cellulit jest wynikiem osłabionych włókien kolagenowych na poziomie skóry właściwej, a także nadmiaru tłuszczu, który znajduje się tuż pod tkanką łączną. Redukcja cellulitu opiera się zatem przede wszystkim na wzmocnieniu włókien kolagenowych, jednak odpowiedzią na pytanie, jak się pozbyć cellulitu jest również redukcja tkanki tłuszczowej. Samo ograniczenie przetworzonej i słodkiej żywności nie pomoże, warto włączyć również ćwiczenia, a przede wszystkim skuteczne zabiegi, które pomogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Do takich należy, chociażby zabieg z wykorzystaniem fal akustycznych HiFu – Ultraskin II Absolute.

4. Rozciąganie, rolowanie i masaże

Aby zadbać o elastyczność i napięcie skóry, należy również zatroszczyć się o krążenie krwi,  a także o to, aby pozostawać w ruchu. Aby utrzymać skórę na odpowiednim poziomie elastyczności, należy regularnie poddawać ją ćwiczeniom. Nie muszą być to treningi siłowe – wystarczy regularny stretching czy joga. Równie dobrym sposobem na cellulit i kondycję skóry jest regularny masaż wykonywany przez profesjonalnych masażystów. Dobrym sposobem na to, jak się pozbyć cellulitu jest także  rolowanie ciała. Za pomocą specjalnej rolki posiadającej odpowiednie żłobienia można wykonywać masaż w domu. Rolowanie jest częstą praktyką osób uprawiających sporty i modelujących sylwetkę na siłowni. Regularne stosowanie rolowania jest skuteczne w redukcji cellulitu.

5. Regularne złuszczanie naskórka

Przy walce z cellulitem należy działać w dwojaki sposób – od wewnątrz i od zewnątrz. Jednym z zabiegów, który warto powtarzać, szukając sposobu na to jak się pozbyć cellulitu, jest regularne wykonywanie peelingów. Złuszczanie martwego naskórka kolistymi i masującymi ruchami pobudza krążenie, a także stymuluje skórę do poprawy elastyczności i jędrności.

6. Zabieg ultradźwiękami

Wszystkie domowe sposoby na cellulit pozwalają walczyć z cellulitem, jednak przede wszystkim mu zapobiegać. Najbardziej skutecznym sposobem na to, jak się pozbyć cellulitu jest profesjonalny zabieg z zastosowaniem HiFu – ultradźwięków, czyli fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Ultraskin II Absolute, bo o nim mowa, to zabieg, który zapewnia długotrwały lifting skóry, skutecznie usuwając złogi tkanki tłuszczowej, a także głęboką przebudowę skóry i pobudzenie komórek do produkcji kolagenu. Skutkuje to wzmocnieniem włókien kolagenowych, a w efekcie przywróceniem naturalnej jędrności i elastyczności skóry.