kriolipoliza ZLipo BeautySkin

Walka z nadmiarem tłuszczu lokującym się w przeróżnych częściach ciała jest nierówna i bardzo trudna. Często osiągnięcie wymarzonej sylwetki na lato wymaga wyrzeczeń, ścisłej diety oraz wielu godzin spędzonych na siłowni, a mimo to, nie zawsze można liczyć na widoczne efekty swojej ciężkiej pracy. Na szczęście w tym trudnym zadaniu, jakim jest redukcja tkanki tłuszczowej, z pomocą przychodzą nowe technologie i rozwiązania.

Lato prawdę Ci powie, czyli sylwetka niegotowa na plażę

Zimą, kiedy wszyscy chowają się pod długimi swetrami i płaszczami, łatwo jest zapomnieć o cellulicie czy nadmiarze tłuszczu. Grube warstwy ubrań skutecznie ukrywają to, czego nikt nie chce pokazywać. Gdy przychodzi lato, a z nim czas plażowania i opalania się, wysokie temperatury skutecznie przypominają o wszystkich kompleksach i niedoskonałościach, obnażając nadmiar tkanki tłuszczowej, który być może nawet zwiększył się po zimie. Bardzo często tak zwana “oponka” na brzuchu czy inne niedoskonałości powstrzymują przed czerpaniem pełnej przyjemności z lata. Są powodem kompleksów i obniżonej pewności siebie, a często pozbawiają również pięknej opalenizny, powstrzymując przed włożeniem kostiumu kąpielowego, szczególnie, gdy wokół można podziwiać wiele kobiet w bikini, które mają perfekcyjne “beach body”. Pojawia się wówczas pytanie, w jaki sposób osiągnęły taką figurę i jaka jest metoda na redukcję tkanki tłuszczowej, która pozwala poczuć się lepiej we własnym ciele.

Wymarzona sylwetka bez treningów i wyrzeczeń

Niektórzy z taką sylwetką się po prostu urodzili, a ich predyspozycje genetyczne pozwalają na jedzenie bez ograniczeń i bez konsekwencji. Nie wszyscy jednak mają tyle szczęścia i dla wielu każda spożyta kaloria oznacza ciężką pracę i trening na siłowni. Niekiedy samodzielna redukcja tkanki tłuszczowej jest naprawdę trudna, a efekty pojawiają się po długim czasie i nie są zadowalające. Nie dla każdego dieta i ciężkie ćwiczenia będą też wymarzonym stylem życia, nie każdy ma również zdrowie i czas, aby wylewać z siebie siódme poty na siłowni. Z pomocą przychodzi wówczas zabieg kriolipolizy, który dedykowany jest w szczególności osobom cierpiącym z powodu nadmiaru tłuszczu  na:

  • brzuchu
  • udach
  • w pasie
  • ramionach

czy innych częściach ciała, a także borykają się z problemem cellulitu, luźną skórą czy modelowaniem sylwetki bądź poszczególnych jej części.

Kilka słów o lipolizie, czyli jak to działa

Zabieg kriolipolizy oparty jest na zjawisku lipolizy, zatem aby zrozumieć działanie tej technologii, warto wiedzieć na czym polega ten proces i co sprawia, że jest on skuteczny. Na skutek podwójnej wymiany między wodą a rozpuszczanym w niej tłuszczem powstają zupełnie nowe substancje chemiczne – kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Po rozbiciu komórek tłuszczowych powstałe związki chemiczne zostają wchłonięte do krwiobiegu, gdzie dostarczane są do poszczególnych komórek i utleniane jako źródło energii. W przypadku zabiegu kriolipolizy, redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się poprzez oddziaływanie na nią bardzo niską temperaturą.

Kriolipoliza tradycyjna a kriolipoliza ZLipo

W naszej klinice tradycyjny zabieg kriolipolizy został wzbogacony o działanie dwóch głowic pracujących symetrycznie. Oddziałują one na tkankę tłuszczową przez jej zasysanie i zamrażanie, nie ingerując w pozostałe obszary skóry, co czyni tę metodę zupełnie bezpieczną. Zastosowanie nowej technologii zmniejsza także dyskomfort podczas zabiegu oraz gwarantuje większą skuteczność. Dodatkowo działanie samych głowic ZLipo zostało wzbogacone o technologię Wave Pro, która działa przy pomocy fali akustycznej, dzięki  czemu modelowanie sylwetki jest jeszcze bardziej efektywne.

Kriolipoliza efekty zabiegu, czyli dlaczego warto

Po wykonaniu zabiegu kriolipolizy efekty widoczne są już w momencie jego zakończenia, jednak pełne rezultaty można zaobserwować po upływie 1 do 2 miesięcy. Wykonanie zabiegu pozwala na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w danym obszarze ciała i zmniejszenie jego obwodu. Poprawia się również kondycja skóry, w szczególności zostaje zmniejszony cellulit.