odmładzanie twarzy beautyskin

Każdego dnia wiele czynników wpływa na kondycję skóry, znacznie ją osłabiając i nasilając naturalne procesy starzenia się i utraty jędrności oraz witalności. Warto odpowiednio zadbać o cerę, aby zachować młody wygląd na dłużej. Medycyna estetyczna zna kilka sprawdzonych i skutecznych sposobów na odmładzanie skóry. Poznaj sprawdzoną receptę na to, jak odmłodzić skórę twarzy.

Przyczyny starzenia się skóry

Jedną z najprostszych i najbardziej oczywistych przyczyn starzenia się skóry jest natura. Starzenie się, utrata jędrności, elastyczności oraz zmarszczki to naturalne procesy, jakie zachodzą w organizmie. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą znacznie je przyspieszyć, między innymi:

 • uwarunkowania genetyczne,
 • zaburzenia hormonalne,
 • działanie promieni UV,
 • stres,
 • brak aktywności fizycznej,
 • zmęczenie/ niedobór snu,
 • zanieczyszczenia powietrza,
 • nieodpowiedni stan powietrza (zbyt suche, zbyt wilgotne).

Każdy z tych czynników może znacznie przyspieszyć pojawienie się widocznych objawów starzenia organizmu, takich jak zmarszczki czy luźna skóra, na szczęście są sposoby na to, jak odmłodzić skórę twarzy i nie tylko.

Zabiegi laserowe na twarz

Medycyna estetyczna już dawno odkryła i doceniła ogromną siłę, jaka drzemie w laserze. Z pomocą zabiegów laserowych na twarz, może odmłodzić cerę nawet o kilkanaście lat. Są to zabiegi nieinwazyjne, po których następuje szybka rekonwalescencja i widoczne efekty. Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak odmłodzić skórę twarzy, jest zdecydowanie laserowy lifting twarzy. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów w tej dziedzinie jest lifting twarzy laserem Emerge. Precyzyjne działanie lasera pozwala skutecznie zniwelować oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki, bruzdy, niedoskonałości cery, przebarwienia czy rozszerzone pory. Jest to laser frakcyjny, nieablacyjny, co oznacza, że nie przerywa ciągłości skóry i działa wybiórczo na niektóre jej partie, co znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji. Po wykonanym liftingu skóra jest gładka, jędrna i elastyczna.

Ultradźwięki na twarz, czyli technologia HiFu

Ultra Skin II Absolute – zabieg wykorzystujący najsilniejszy stopień technologii HiFu – opartej na działaniu fal ultradźwiękowych. Zabieg ten oddziałuje jednocześnie na poziomie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Po zabiegu skóra natychmiast staje się napięta, gładka, a także bardziej elastyczna. Najlepszą skuteczność zabieg UltraSkin Absolute II wykazuje w przypadku::

 • podwójnego podbródka,
 • opadających brwi,
 • tak zwanych zmarszczek palacza i zmarszczek mimicznych skoncentrowanych wokół oczu,
 • utraty elastyczności skóry,
 • zaburzeń konturu twarzy.

Zastosowanie technologii HiFu to jedna z najskuteczniejszych metod na to, jak odmłodzić skórę twarzy, poprawić jej kondycję i nadać zdrowego wyglądu.

Korekta powiek

Odpowiedzią na pytanie, jak odmłodzić skórę twarzy są również zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej. Jednym z najskuteczniejszych jest korekta powiek, która pozwala pozbyć się nadmiaru skóry w okolicach górnej i dolnej powieki, zniwelować zjawisko opadającej powieki czy objawy utraty elastyczności skóry.

Zabiegi kosmetyczne i składniki aktywne

Na poprawę kondycji skóry mają również wpływ wszelkie zabiegi kosmetyczne, między innymi czyszczenie twarzy, peelingi chemiczne oraz mechaniczne, mikrodermabrazja czy zastrzyki z substancjami aktywnymi – na przykład kolagenowe, bądź hialuronowe. Jest to doskonałe uzupełnienie wszystkich innych zabiegów, które nie tylko wzmocnią i przedłużą ich efekty, ale również sprawią, że skóra zyska zdrowy blask i koloryt, znikną również objawy stresu i zmęczenia.