zabiegi depilacyjne laserowe Beautyskin

Gładkie ciało to marzenia każdej kobiety. Szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy odkrywamy więcej partii ciała, chcemy cieszyć się delikatną skórą bez zbędnego owłosienia. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru włosów jest zabieg depilacji laserowej. Jest to innowacyjna oraz bezpieczna metoda usuwania owłosienia, która pozwala na jego trwałe pozbycie się z różnych partii ciała. Epilacja zastosowana może być w częściach takich jak: łydki, uda, pośladki, okolice bikini, pachy, klatka piersiowa czy brzuch. Specjalista dobiera odpowiednią metodą depilacji oraz liczbę zabiegów, indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Epilacja metodą laserową poza tym, że jest bezpieczna, jest też doskonałą metodą dla osób o niskim progu bólu, ponieważ zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. Dzięki najnowszym technologiom wykorzystywanym w urządzeniach laserowych epilacja może być przeprowadzona nawet dla najjaśniejszych odcieni owłosienia. Zabieg epilacji laserowej jest przeznaczony niemal dla każdego. Jedynymi przeciwwskazaniami do jego wykonania mogą być między innymi:

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • nowa opalenizna,
  • epilepsja,
  • przerwanie ciągłość naskórka,
  • przyjmowane leki (np. obniżające krzepliwość krwi) lub antybiotyki, a także terapia retinoidami,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca, bielactwo,
  • aktywne infekcje skórne, opryszczka,
  • świeże zabiegi chirurgiczne.

Rodzaje laserów do epilacji ciała

W Klinice Beauty Skin dostępnych jest aż 7 technologii do epilacji. Pozwala to indywidualnie dopasować zabiegi depilacyjne do potrzeb pacjenta, do rodzaju i koloru owłosienia i fototypu skóry. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze lasery, które pozwalają na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Epilacja laserowa ciała Thunder MT

Laser Thunder MT to urządzenie wykorzystujące aż trzy technologie: laser aleksandrytowy, Nd:YAG oraz technologię mieszaną. Pozwala on na wykorzystanie w epilacji pojedynczej lub podwójnej wiązki lasera, która z łatwością pozbywa się zarówno ciemnych, jak i jasnych włosków. Dzięki promieniowaniu lasera wytwarzane jest ciepło, które niszczy struktury odpowiedzialne za powstawanie i porost włosów. Epilacja laserem Thunder MT stosowana może być na wszelkich partiach ciała. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, miejsca epilacji oraz innych uwarunkowań wymagana jest różna liczba zabiegów do osiągnięcia całkowitego efektu. Zazwyczaj wykonywanych jest od 4 do 6 sesji.

Epliacja laserowa Laser Vectus

Kolejnym laserem wykorzystywanym do wykonywania epilacji laserowej jest Laser Vectus. Tak jak i Thunder MT może być on wykorzystywany na wszystkie partie ciała. Wyróżnia się on posiadaniem inteligentnego czujnika poziomu melaniny w skórze, który pozwala na dobranie odpowiednich parametrów użytych podczas zabiegu. Są one dobierane dla potrzeb skóry każdego pacjenta indywidualnie. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, zazwyczaj wykonywanych jest od 4 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Epilacja laserowa ciała GentleLase

Epilacja laserem GentleLease wykorzystuje działanie technologii lasera aleksandrytowego. To, co charakteryzuje GentleLease to zastosowanie podwójnej długości fali i wysokiej koncentracji energii. Zabiegi depilacyjne mogą być wykonane na wszystkich partiach ciała, a dzięki systemowi chłodzenia DCD (Dynamic Cooling Device) minimalizuje się ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Poza tym urządzenie pozwala na dostosowanie parametrów natężenia promieniowania do każdego fototypu skóry.