Kobiety coraz częściej korzystają z dobrodziejstw, jakimi są osiągnięcia medycyny estetycznej. Jeszcze do niedawna w Polsce podchodziło się nieufnie do tego typu praktyk, które od razu kojarzyły się mylnie z chirurgią plastyczną, a co za tym idzie skalpelem, bólem i powikłaniami. Dziś nic z tych rzeczy nie musi mieć miejsca, abyśmy w zaskakująco szybkim tempie nagle odmłodniały. Brzmi jak bajka, jednak w istocie tak właśnie jest. Sekretem i kluczem do pięknego wyglądu jest dziś fotoodmładzanie, które cieszy się niezwykle dobrymi opiniami zarówno pacjentek, jak i ekspertów. Dowiedz się więcej, na temat fotoodmładzania i tego, jakie korzyści ono przynosi.

Fotoodmładzanie laserowe – co oznacza w praktyce?

Jak sama nazwa wskazuje, fotoodmładzanie to metoda, która wykorzystuje światło, a więc energię laserową. Obecnie najbardziej popularnymi i skutecznymi zabiegami są iPixel, a także laser Emerge. Porównajmy obie propozycje, aby dowiedzieć się, która wersja jest dedykowana właśnie nam.

 1. iPixel jest to laserowy lifting twarzy. Zabieg takim laserem jest dedykowany dla kobiet dojrzałych, chcących zwalczyć wyraźne oznaki starzenia, czyli przede wszystkim zmarszczki. Laser Harmony XL iPixel tworzy na skórze mikronakłucia, wielkości pikseli, powodując mikrouszkodzenia. Dzięki tym nakłóciom, skóra zostaje pobudzona do samoregeneracji, produkcji kolagenu i gruntownej odnowy. Co ważne, laser działa na skórę wybiórczo i nie uszkadza zdrowych tkanek, jest więc zatem bezpieczny.
 2. Laser Emerge to laser frakcyjny, nieablacyjny. Oznacza to, że mikrowiązki światła penetrują skórę na powierzchni powyżej 1,5 mm. Dzięki temu następuje koagulacja złogów komórek, które zostają zastąpione przez nową tkankę. Laser nie narusza ciągłości naskórka jest więc bezpieczny. Efektem takiego zabiegu jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu. Ważne jest, że w przypadku Emerge skóra ulega szybszej regeneracji, niż po zastosowaniu laserów ablacyjnych – tłumaczą specjaliści z warszawskiej kliniki BeautySkin.

Efekty fotoodmładzania

Efekty iPixel:

 • wygładzenie widocznych zmarszczek,
 • poprawa napięcia skóry,
 • wymodelowanie konturów twarzy.

Efekty Emerge:

 • poprawa wyglądu skóry, pozbycie się niedoskonałości, takich jak przebarwienia,
 • niwelowanie rozszerzonych porów,
 • wygładzenie zmarszczek, zwłaszcza tzw. “kurzych łapek” – laser Emerge posiada certyfikat FDA, który potwierdza jego skuteczność w tym zakresie.

Fotoodmładzanie jest metodą skuteczną i bezpieczną. Ważny jest również fakt, że fotoodmładzanie możesz wykonać w Warszawie lub Radomiu za przystępną cenę.

Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania twarzy

Niestety istnieją również przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów, oto niektóre z nich:

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry),
  opryszczka,
 • choroby nowotworowe skóry,
 • zaburzenia gojenia się skóry, tworzenie się bliznowców,
 • przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu,
 • terapie doustne retinoidami oraz izotretinoiną lub steroidami,
 • zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne).

Aby dowiedzieć się więcej na temat efektów, przeciwwskazań, a także poznać ceny, odwiedź stronę: www.beautyskin.com.pl.