lasery do depilacji Beauty Skin

Epilacja laserowa stała się jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Kobiety chcą być piękne i co ważne, pragną czuć się komfortowo w każdej sytuacji, niezależnie od pory roku. Trwała depilacja pach, nóg, bikini, czy wąsika na twarzy jest aktualnie w zasięgu niemalże każdego. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn o różnym odcieniu skóry i włosów. Nowoczesne lasery do depilacji pozwalają na wyeliminowanie niechcianego owłosienia nawet przy ciemnej karnacji i jasnych włosach. W Beauty Skin posiadamy kilka urządzeń do epilacji, dzięki czemu z powodzeniem dobieramy laser do potrzeb Pacjenta. Zobacz, czym różnią się lasery do epilacji i dlaczego możliwość wyboru jest tak ważna!

Lasery do depilacji – jak działają nowoczesne urządzenia?

Depilacja laserowa pozwala na trwałe usuwanie owłosienia, co oznacza, że włosy po kontakcie z wiązką światła laserowego nie odrastają. Istotą działania laserów jest absorpcja wiązki promieni lasera przez barwnik wytwarzany przez mieszki włosowe w fazie wzrostu włosa. Innowacyjne urządzenia do epilacji są w stanie zniszczyć włos już po pierwszym zabiegu. Serie należy powtarzać, ponieważ destrukcji ulegają jedynie włosy w stanie wzrostu. Część z nich natomiast przechodzi fazę spoczynku i nie wytwarza w tym czasie melaniny.

Pod wpływem lasera struktura włosa znajdująca się w skórze ulega nagrzaniu, przez co mieszki włosowe obumierają i nie są już zdolne do wytwarzania kolejnych włosów. Wspomniany barwnik (melanina) występuje również w skórze. Dlatego w przypadku urządzeń do depilacji bardzo ważne jest wybiórcze działanie, czyli skoncentrowana wiązka lasera, a także odpowiednia długość fali.

Dlaczego możliwość wyboru lasera do depilacji jest tak ważna?

Skupione działanie wiązki lasera zwiększa bezpieczeństwo podczas zabiegu i pozwala na trwałą depilację bez podrażnień. Aby jednak epilacja była skuteczna, laser powinien odznaczać się wysoką mocą zależną od fototypu skóry oraz koloru włosów. Ciemne włosy zawierają więcej pigmentu, dlatego laser skuteczniej do nich dociera, wykrywając kontrast między włosem, a jasną karnacją. Natomiast prawidłowo dobrana długość fali lasera ma istotne znaczenie zwłaszcza pod względem obszaru zabiegowego. Cebulki włosów rosną na ciele na różnych głębokościach. Wąsik na twarzy lub włosy na brodzie zwykle mają podstawę umieszczoną głębiej, niż włosy na innych partiach.

Indywidualne dostosowanie parametrów lasera jest więc kluczowe. Szczególnie jeśli zależy nam na zabiegu nie tylko skutecznym, ale także nie wywołującym poparzeń. W Beauty Skin epilacja laserowa przeprowadzana jest po wcześniejszym wyborze urządzenia idealnego dla danego Pacjenta. Co więcej, w przypadku, gdy laser okazuje się zbyt mocny lub gdy jego promienie nie radzą sobie z rodzajem naszych włosów, w każdej chwili istnieje możliwość zmiany urządzenia. Niekiedy serie zabiegowe przeprowadzamy więc przy użyciu kilku urządzeń.

Lasery do depilacji – rodzaje

W naszej Klinice posiadamy kilka urządzeń najnowszej generacji. Dzięki temu oferowane przez nas zabiegi pozwalają na usuwanie włosów z każdej, nawet bardzo delikatnej części ciała, jak twarz, czy okolice bikini. Dodatkowo, w trakcie zabiegów korzystamy z systemów chłodzących, co sprawia, że depilacja jest całkowicie bezbolesna. Wyboru odpowiedniego lasera dokonuje specjalista, mając na uwadze m.in.:

  • fototyp skóry,
  • kolor włosów,
  • partię ciała,
  • stopień wrażliwości na ból.

Wśród naszych laserów do depilacji warto wymienić:

  • Laser GentleLase PRO – posiada podwójną długość fali, skoncentrowaną wiązkę światła i specjalny system chłodzący DCD, co pozwala na przeprowadzenie szybkiego i skutecznego zabiegu praktycznie bez bólu i ryzyka wystąpienia podrażnień. Pomimo wysokiej mocy laser może być stosowany również do epilacji delikatnych części ciała.
  • Laser Thunder MT – urządzenie łączy w sobie laser aleksandrytowy oraz Nd:YAG, co oznacza, że w zależności od potrzeb możemy dostosowywać długość zastosowanej wiązki lub wybrać połączenie obu długości jednocześnie dla zwiększenia skuteczności zabiegu.
  • Laser Motus AX – ten laser aleksandrytowy doskonale sprawdza się do epilacji u osób z niskim progiem wrażliwości na ból. Komfortowy zabieg pozwala ponadto na trwałe usuwanie jasnych i delikatnych włosów.
  • Laser Vectus – skuteczność tego urządzenia wynika m.in. z możliwości dostosowania parametrów na podstawie poziomu melaniny, który jest ustalany przez inteligentny czujnik Skintel.

Zapomnij o ciągłym goleniu tradycyjnymi sposobami, odwiedź nasza Klinikę i dowiedz się więcej o laserach do depilacji.