depilacja laserem

Okolice bikini to część ciała najtrudniejsza do pielęgnacji pod względem depilacji za pomocą tradycyjnych metod, takich jak wosk, czy maszynka jednorazowa. Jeśli masz dość podrażnień i ciągłego usuwania owłosienia – sprawdź, jak wygląda trwała epilacja laserowa okolic bikini! Przybliżamy, jak przebiega zabieg oraz ile razy trzeba go powtórzyć, aby uzyskać efekty w postaci idealnie gładkich miejsc intymnych. Wyjaśniamy również, na jaką depilację się zdecydować – bikini głębokie, brazylijskie, czy klasyczne!

Zalety epilacji laserowej bikini – czy warto?

Trwałe usuwanie owłosienia jest aktualnie normą wśród kobiet świadomych, jakie zalety niosą ze sobą zabiegi laserowe. Poza oczywistym, trwałym efektem epilacja laserem okazuje się być najskuteczniejsza spośród wszystkich stosowanych metod – żadna maszynka do golenia, plastry, czy depilator mechaniczny nie usunie włosów tak dokładnie, jak zabieg laserowy.

W przypadku okolic intymnych depilacja jest szczególnie utrudniona, przede wszystkim ze względu nierówności w obszarze pachwin, a także ograniczoną widoczność. Co więcej, włosy na wzgórku łonowym są zwykle nieco grubsze, niż na pozostałych częściach ciała. Odrastają również szybko, dlatego ich trwałe usunięcie wraz z cebulką oraz macierzą warunkującą ich wzrost jest kierunkiem ku poprawie nie tylko wyglądu, ale także własnego komfortu.

Epilacja laserowa okolic bikini pozwala na spore ułatwienia w kwestii higieny. Eliminujemy owłosienie, na którym wcześniej gromadziły się drobnoustroje. Zapewniamy sobie tym samym świeżość i zapominamy o dyskomforcie związanym z odrastającymi włoskami. Panie, ale również mężczyźni, po epilacji zyskują jednak przede wszystkim pewność siebie.

Ile owłosienia z miejsc intymnych można usunąć laserem?

Zwolenników epilacji nie brakuje wśród obu płci. To na depilację nóg, pach i pleców decydujemy się najczęściej. W przypadku bikini dylemat jest nieco większy – ile włosków usunąć? Zdecydować się na bikini głębokie, klasyczne, a może pójść o krok dalej i usunąć wszystkie włosy ze sfery seksualnej, czyli tzw. bikini brazylijskie?

Za pomocą lasera można usunąć tyle włosów, ile sobie życzymy, wybierając:

  • bikini klasyczne – obejmuje włosy, które wystają poza linię bielizny;
  • bikini głębokie – usuwa się włosy także ze wzgórka łonowego, pozostawiając jedynie niewielki paseczek;
  • bikini brazylijskie – w tym przypadku usuwamy wszystkie włosy, także z linii pośladkowej.

Epilacja bikini – jak wygląda zabieg i jak się przygotować?

Przed zabiegiem laserowego usuwania włosów ze sfer intymnych nie musimy się specjalnie przygotowywać. Należy jednak pamiętać, by kilka tygodni wcześniej zrezygnować z opalania. Skóra powinna być również czysta i sucha. Nie stosujemy więc balsamów, kremów czy samoopalacza.

Sam zabieg elilacji laserowej bikini trwa ok. 15-20 minut. Procedura przebiega więc znacznie szybciej, niż w przypadku usuwania włosów innymi dostępnymi metodami. Podczas depilacji klasycznej zabieg wykonywany jest w bieliźnie. W przypadku bikini głębokiego i klasycznego konieczne jest odsłonięcie depilowanych partii ciała.

Często pojawia się pytanie, czy epilacja bikini jest bolesna. Otóż podczas zabiegu rodzaj oraz moc lasera dobiera się indywidualnie, w zależności od fototypu skóry oraz koloru włosów. Dzięki temu ryzyko związane z zabiegiem jest praktycznie wykluczone. Miejsce poddawane wiązce lasera jest stale schładzane, dlatego jedyne odczucia podczas naświetlania to ewentualne szczypanie, ciepło, kłucie. Nie jest to jednak ból, zwłaszcza porównując epilację do usuwania włosów plastrami z woskiem.

Kiedy pojawią się efekty? Ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

Już po pierwszym zabiegu włosy ulegają osłabieniu, wypadają i przestają odrastać. Powtórzenia są jednak konieczne ze względu na fazy cyklu wzrostu włosa, tak aby uchwycić laserem każdy włos będący aktualnie w fazie wzrostu.

Ilość zabiegów ustala się zawsze indywidualnie, mając na uwadze rodzaj włosów i kolor skóry. Zwykle jednak zaleca się wykonanie 6-8 zabiegów, które w przypadku bikini powtarza się co najczęściej co 6 tygodni, w zależności od wybranego urządzenia.

Umów się na epilację w naszej Klinice i przekonaj się, jak łatwo możesz zyskać idealnie gładkie okolice bikini!