Laserowe usuwanie owłosienia to jedyny skuteczny sposób na trwałe pozbycie się owłosienia również z okolic twarzy. Szczególnie u kobiet nawet delikatny wąsik czy włoski pojawiające się na brodzie wyglądają nieestetycznie i potrafią wywołać wiele kompleksów. Laserowe zabiegi pozwalają trwale pozbyć się niechcianych włosków również z okolic takich jak broda, szyja, okolice między brwiami czy też uszy. Sprawdź, jakie zabiegi pomogą Ci raz na zawsze pozbyć się niechcianego owłosienia!

Epilacja laserowa twarzy – po co usuwać owłosienie z twarzy?

Epilacja laserowa jest jedyną metodą, która pozwala w trwały sposób pozbyć się owłosienia. Depilacja jest popularna od bardzo dawna. Świadczy nie tylko o naszej higienie i pielęgnacji ciała, ale pozwala także zachować estetyczny wygląd. Usuwanie owłosienie z twarzy jest popularne przede wszystkim wśród mężczyzn, jednak niektóre kobiety także mają problemy z owłosieniem na twarzy. Epilacja laserowa to naprawdę skuteczny sposób na uporanie się z problemem nadmiernego owłosienia. Dzięki laserowi szybko można pozbyć się niechcianego zarostu z wybranych okolic twarzy.

Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy – laser Deka Motus AX

W naszej klinice jednym z zabiegów, który pozwala na trwałe usunięcie włosków z okolic twarzy, jest epilacja laserem aleksandrytowym Deka Motus AX. Laser ten przeznaczony jest do usuwania jasnych włosków z okolic takich jak: broda, baczki czy wąsik. Swoją efektywność w redukcji jasnych i cienkich włosów laser Deka Motus zawdzięcza wysokiej absorpcji melaniny. Zastosowanie lasera pozwala zniszczyć włosy poprzez nagrzewanie do odpowiedniej temperatury mieszków włosowych.

Czy laserowa epilacja twarzy jest bolesna?

Bardzo często usuwanie owłosienia kojarzy nam się z czymś bolesnym.  Jednak epilacja laserowa to zabieg, który może być stosowany nawet u osób z niskim progiem bólu. W naszej klinice do redukcji bólu stosowane są specjalne chłodziarki. Wykorzystujemy między innymi specjalny system – Skin Cooling System, który pozwala na chłodzenie ciała zarówno przed, w trakcie, jak i po zastosowaniu lasera. Dzięki takiemu chłodzeniu skóry zabieg jest mniej bolesny. Zniwelowane jest ryzyko powstawania poparzeń, a cały zabieg epilacji laserowej jest jeszcze bardziej bezpieczny i komfortowy dla pacjenta. Ponadto wspomniany laser Deka Motus wykorzystywany do epilacji skóry twarzy charakteryzuje się posiadaniem szafirowej głowicy. Posiada ona zintegrowany system chłodzenia dodatkowo redukujący ból i dyskomfort. Głowica ta pozwala także na bardzo szybkie usuwanie owłosienia – dzięki temu czas traktowania skóry światłem lasera ograniczony jest do minimum.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej twarzy

Trwałe usuwanie owłosienia na twarzy za pomocą lasera może być wykonane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie jest to zabieg inwazyjny ani niebezpieczny dla organizmu, jednak przed jego wykonaniem należy odbyć konsultację ze specjalistą. Wykluczy on przeciwwskazania do wykonania epilacji. Czynnikami, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu laserowej epilacji, są między innymi: infekcje skórne, opryszczka, różnego rodzaju bliznowce czy świeże zabiegi chirurgiczne. Ponadto epilacja laserowa nie jest wskazana u pacjentek w trakcie ciąży oraz karmienia piersią,  a także u osób chorych na nowotwory, cukrzycę czy choroby skórne jak bielactwo lub łuszczyca. Ponadto przeciwwskazaniem do epilacji jest przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, antybiotyków czy też retinoidów. Aby zabieg mógł być wykonany całkowicie bezpiecznie, specjalista powinien wykluczyć takie przeciwwskazania przed wykonaniem epilacji.

Dowiedz się więcej na temat epilacji laserowej twarzy i ciesz się idealnie gładką twarzą bez niechcianego owłosienia!