depilacja na stałe Beauty Skin

Golenie klasycznymi maszynkami, depilacja gorącym woskiem lub plastrami z woskiem, a może usuwanie włosków depilatorem? Metod na pozbycie się niechcianego owłosienia jest wiele. Każdy sposób niesie ze sobą jednak wiele minusów, jak chociażby ten, że żadna z wyżej wymienionych metod nie pozwala na stałe pozbycie się owłosienia. Jednym z największych odkryć medycyny estetycznej ostatnich czasów stała się więc epilacja laserowa. Jest to jedyny ze znanych sposobów na usunięcie włosków z wybranych partii ciała na stałe. Depilacja na stałe stanowi rewolucję w dziedzinie  redukcji owłosienia. Jest obecnie niezwykle popularna zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dowiedz się, jak wygląda taka epilacja i jakie lasery wykorzystywane są do jej wykonania!

Epilacja laserem, czyli depilacja na stałe!

Epilacja laserowa to jedna z kilku metod usuwania owłosienia. Wyróżnia się ona przede wszystkim tym, że pozwala na depilację na stałe. Działanie laserów oparte jest na emitowaniu światła, które pochłaniane jest przez barwnik włosów – melaninę. Wykonanie pełnej serii zabiegów uniemożliwia więc włoskom ich odrastanie, ponieważ światło lasera pochłonięte przez ten barwnik pozwala na termiczną destrukcję mieszków włosowych. Epilacja laserowa poza tym, że pozwala na trwałe pozbycie się owłosienia i zaoszczędzenie czasu pozwala także zapewnić idealnie gładką skórę bez  podrażnień, które często są wywoływane przez regularne golenie się.

Bezbolesna epilacja laserowa na wszystkie partie ciała

Epilacja laserowa w Beauty Skin wykonywana jest na niemal wszystkich partiach ciała. Może być ona stosowana u kobiet i mężczyzn. Obszary ciała, które możesz poddać trwałemu usuwaniu owłosienia to między innymi: pachy, plecy, brzuch, nogi, kark, bikini damskie oraz męskie czy klatka piersiowa, ramiona lub pośladki.

Zabieg epilacji laserowej, mimo wykorzystania energii światła laserowego wyróżnia się małą inwazyjnością. Nie narusza on ciągłości naskórka, a dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii pozwala na niemal całkowitą redukcję bólu. W naszej klinice wykorzystywane są, chociażby specjalne systemy chłodzące. Nalezy do nich Skin Cooler System, który pozwalają na redukcję dyskomfortu oraz ryzyka poparzeń. Dodatkowo, specjaliści do wykonania depilacji wykorzystują też specjalne lasery z głowicami, zakończonymi  grubą warstwą szkła szafirowego o silnych właściwościach chłodzących. Takie połączenie metod chłodzenia pozwala zapewnić pacjentowi komfortowy i bezbolesny przebieg zabiegu. Jest to szczególnie ważne szczególnie w przypadku epilacji wrażliwych partii ciała takich jak damskie lub męskie bikini.

Epilacja laserowa dla blondynek i brunetek

Włoski jasne zawierają melaniny znacznie mniej niż włoski ciemne, czyli mają mniej barwnika odpowiedzialnego za pochłanianie światła lasera. Przez to usuwanie owłosienia u blondynek może okazać się trudniejsze. Obecnie, epilacja laserowa pozwala jednak na skuteczną redukcję niechcianych włosów zarówno u blondynek, jak i brunetek. Wykorzystywane lasery, dzięki swojej mocy umożliwiają bowiem destrukcję delikatnych, rudych i jasnych oraz grubych i ciemnych włosków. Jednym z laserów, który wyróżnia się najwyższą skutecznością w usuwaniu jasnych włosków, jest, chociażby wykorzystywany przez specjalistów z naszej Kliniki laser Vectus.

Skuteczność i bezpieczeństwo epilacji laserowej

Skuteczność, jak i bezpieczeństwo epilacji laserowej oparte jest między innymi na konsultacjach wstępnych i przygotowaniach.  Polegają one m.in. na pomiarze specjalnym czytnikiem poziomu melaniny. Na jego podstawie, specjaliści mogą dobrać odpowiednie parametry zabiegowe, indywidualnie dla każdego pacjenta. Pozwala to zmaksymalizować efektywność zabiegu i zapobiec powstawaniu oparzeń. Skuteczność zabiegu zapewnia też dobór odpowiedniej do obszaru zabiegowego małej lub większej głowicy lasera.

Dowiedz się więcej na temat depilacji na stałe, czyli epilacji laserowej i ciesz się idealnie gładką skórą!