depilacja bez bólu Beauty Skin

Osiągnięcie idealnie gładkiego ciała bez niechcianego owłosienia nie musi wiązać się z godzinami spędzanymi w łazience. Możesz odstawić maszynki do golenia, depilatory, plastry i woski. Zapomnij o bólu, podrażnieniach i czerwonych kropkach dzięki trwałej epilacji Motus AX.

Laser aleksandrytowy Motus AX Deka to przełomowy sposób na usuwanie owłosienia praktycznie bez bólu. Polecany jest dlatego szczególnie kobietom i mężczyznom wrażliwym na nieprzyjemne doznania. Zobacz, na czym polega epilacja laserowa Motus AX, jakie efekty możesz uzyskać i na jakie części ciała stosujemy to urządzenie.

Depilacja laserem bez bólu – jak działa Motus?

Motus AX to laser aleksandrytowy, który emituje wiązkę światła o długości 755 nm. Promienie lasera o tej długości charakteryzują się silnym powinowactwem do chromoforów melaniny obecnych w podstawie włosa. Dzięki temu laser kieruje swoje działanie wprost do włosa, trwale go niszcząc. Wybiórcze i skupione działanie omija barwnik skóry, co minimalizuje ryzyko podrażnień i jest praktycznie bezbolesne. Szybkość impulsu emitowanego przez laser Motus AX dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podczas zabiegu. Włosy usunięte po kontakcie z wiązką lasera Motus AX nie odrastają, ponieważ destrukcji ulega nie tylko ich widoczna część, ale także cebulka odpowiadająca za ich wzrost.

Co więcej, wysoka absorpcja promieni lasera pozwala na usuwanie nawet bardzo cienkich i jasnych włosów, które mają stosunkowo niewiele melaniny. Ponadto, depilacja laserowa przy użyciu Motus AX umożliwia indywidualne ustawienie parametrów w zależności od karnacji. Laser aleksandrytowy często radzi sobie z delikatnymi włosami, które nie reagują w przypadku zastosowania innych urządzeń. Brak podrażnień i ryzyko poparzenia zredukowane do minimum wynika również ze specjalnej głowicy lasera z systemem chłodzącym. Zabieg laserowej depilacji Motus sprawdza się więc szczególnie u osób, którym zależy nie tylko na wysokiej skuteczności, ale także na wyeliminowaniu bólu i dyskomfortu. Pacjenci wyrażający swoje opinie po zabiegu podkreślają, że jedynym doznaniem jest uczucie ciepła na skórze.

Laser do depilacji Motus AX – ile zabiegów należy wykonać i w jakich odstępach?

Wysoka skuteczność lasera Motus sprawia, że zadowalające efekty w postaci trwałego usunięcia owłosienia uzyskujemy już po 4 zabiegach przeprowadzonych co 4 tygodnie. Jest to kwestia indywidualna, ponieważ skuteczność zabiegu zależy od obecnej fazy wzrostu włosa. Trwale usuwane zostają włosy będące w fazie aktywnego wzrostu, która łączy się z produkcją barwnika. Włosy będące w fazie uśpienia lub na etapie przed naturalnym wypadaniem nie wytwarzają melaniny, dlatego też zabieg musi być powtarzany, minimum 4 razy.

Pomiędzy seriami zabiegowymi należy zrezygnować z opalania i stosować filtry przeciwsłoneczne, nie ma więc przeciwwskazań do przeprowadzania epilacji również latem.

Cała procedura trwa zwykle kilkanaście minut, w zależności od obszaru poddanego depilacji. Szafirowa głowica schłodzona do 15°C jest płynnie prowadzona po skórze, co zapewnia precyzyjne dotarcie wiązki lasera do wszystkich włosów.

Na jakich częściach ciała sprawdza się depilacja laserem Motus AX?

Bezpieczeństwo zabiegów laserowych Motus AX pozwala na trwałą depilację nawet z bardzo delikatnych części ciała, w tym z twarzy. Laser sprawdza się w przypadku usuwania wąsika nad górną wargą, owłosienia z brody, czy z karku. Wygodna głowica umożliwia zastosowanie także na większych powierzchniach skóry, dzięki czemu epilacja laserowa ciała może być przeprowadzona m.in. na partiach takich jak:

  • pachy,
  • bikini,
  • uda,
  • łydki,
  • plecy,
  • klatka piersiowa,
  • kolana,
  • palce.

Jeśli masz dość ciągle odrastających włosów i chcesz cieszyć się idealnie gładką skórą – umów się na trwałe usuwanie owłosienia w Beauty Skin! Pomożemy Ci w wyborze najlepszej metody epilacji i rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Sprawdź, depilacja bez bólu jest możliwa.