wiotka skóra Beauty Skin

Gładka i jędrna skóra na twarzy i ciele to marzenie każdego, niestety tylko nieliczni mogą z pełnym przekonaniem stwierdzić, że ich skóra jest w idealnej kondycji. Wiotka skóra jest sporym problemem estetycznym, jednak i z utratą jędrności można skutecznie walczyć dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Sprawdź, dlaczego tracimy napięcie skóry i jak Endermologia LPG Alliance poprawia ujędrnienie!

Wiotka skóra na ciele – przyczyny utraty jędrności

Utrata gęstości tkanki skórnej rozpoczyna się już w młodości, dlatego pełne napięcie i jędrność bywają jedynie wspomnieniem z dzieciństwa. Jednak wiele osób po 50. roku życia wciąż może pochwalić się jędrną skórą twarzy i ciała. Proces starzenia u każdego następuje w innym tempie. Co więcej, na kondycję skóry ogromny wpływ ma również styl życia oraz czynniki zewnętrzne.

Ponadto, wiotkość nie zawsze wynika jedynie z utraty gęstości skóry. Na kondycję naszej zewnętrznej bariery ochronnej największy wpływ ma podskórna tkanka tłuszczowa, która stanowi rusztowanie dla widocznej warstwy. Często więc wiotkość skóry jest następstwem intensywnej utraty masy ciała, bądź nadmiernego rozciągnięcia tkanek po ciąży.

Tkanka tłuszczowa na ciele zwykle jest niemile widziana i dążymy do jej redukcji, jednak odpowiednia warstwa komórek tłuszczowych zapewnia skórze odżywienie i podporę. Gdy tłuszcz zanika w wyniku fizjologicznych zmian w organizmie, wówczas dochodzi do oddzielenia się warstw skóry. W konsekwencji tracimy wewnętrzne dotlenienie tkanek, a skóra staje się sucha i podatna na działanie grawitacji.

Poza utratą tkanki tłuszczowej istotny wpływ na jędrność skóry mają czynniki zewnętrzne, z czego promieniowanie ultrafioletowe oraz nieprawidłowa pielęgnacja skóry odgrywają kluczową rolę. Osoby, które często wystawiają skórę na działanie słońca, starzeją się znacznie intensywniej. Z tego powodu najszybciej starzeje się skóra w miejscach widocznych, takich jak twarz, dekolt, ramiona, dłonie i plecy.

Wiotka skóra na twarzy, dłoniach i ramionach często dotknięta jest także przebarwieniami, a zmarszczki stają się znacznie bardziej widoczne przy braku nawilżenia i jędrności. Niemniej jednak również inne partie ciała narażone są na wiotczenie. Dekolt, piersi, brzuch, uda i pośladki przestają wyglądać atrakcyjnie, gdy skóra traci napięcie. Nic tak nie zaburza proporcji ciała, jak utrata jędrności i wiotka skóra podatna na podrażnienia.

Zabiegi na wiotką skórę – Endermologia LPG Alliance

Najskuteczniejsze sposoby na wiotką skórę ciała i twarzy to regularna pielęgnacja i profilaktyka. Jednak gdy nasze starania zawodzą, a skóra z każdym dniem traci swoją gęstość, warto zdecydować się na intensywną pomoc w postaci zabiegów medycyny estetycznej.

Jednym ze sposobów na walkę z przedwczesną wiotkością skóry jest Endermologia LPG Alliance. Zabieg ten jest często wybierany, ponieważ łączy kilka metod. Każda z nich jest bardzo istotna dla osób, które zauważyły u siebie wiotczenie skóry.

Endermologia LPG Alliance na wiotką skórę działa wieloetapowo, a mianowicie:

 • W wyniku mechanicznej stymulacji głębokich warstw skóry dochodzi do intensywnej stymulacji fibroblastów. Są to komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, a tym samym za zachowanie jędrności ciała. Po serii zabiegowej ciało zostaje pobudzone do naturalnej przebudowy, a tym samym zyskuje zupełnie nowe i zdrowe komórki struktur wpływających na redukcję wiotkości.
 • Działanie nawet na głęboką warstwę skóry pozwala na całkowite wzmocnienie podpory dla warstw zewnętrznych. Co więcej, endermologia eliminuje nadmiar tkanki tłuszczowej, która zaburza naturalne proporcje ciała. W efekcie zyskujemy poprawę napięcia, a także redukcję cellulitu i wszelkich nierówności.
 • Bezbolesny i jednocześnie intensywny masaż endermologiczny usprawnia krążenie limfy, dzięki czemu skóra jest pozbawiona toksyn i złogów płynu. Efekty to świeża, zdrowa i idealnie dotleniona skóra.

Endermologia LPG Alliance na wiotką skórę – które partie ciała możemy ujędrnić?

Wiotka skóra nie zawsze pojawia się na całym ciele. W przypadku osób starszych w pierwszej kolejności utrata napięcia następuje w okolicach twarzy, dekoltu, dłoni i pośladków. Natomiast osoby młode często mają problem z nadmiernym wiotczeniem skóry na piersiach, brzuchu, udach i pośladkach, co wiąże się z wahaniami wagi ciała.

Endermologia LPG Alliance to zabieg, który sprawdza się zarówno na całe ciało, jak i na wybrany obszar. Z tej metody ujędrniającej mogą skorzystać osoby, które zauważyły u siebie wiotczenie skóry. Sprawdzi się m.in. na częściach ciała takich jak:

 • szyja,
 • twarz,
 • dekolt,
 • piersi,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • uda,
 • pośladki.

Jeśli masz dość wiotkiej skóry i chcesz naturalnie poprawić napięcie, sprawdź zabiegi ujędrniające ciało przeprowadzane w naszej Klinice!