Cellulit określany przez wiele kobiet skórką pomarańczową to niedoskonałość natury kosmetycznej, która manifestuje się grudkami i nierównościami, powodując niezadowolenie z wyglądu brzucha, pośladków i nóg. Walka z cellulitem wymaga wielokierunkowego działania – często zdrowy tryb życia nie wystarcza, by móc cieszyć się pięknym, aksamitnie gładkim ciałem, pozbawionym tego nieestetycznego defektu urodowego.

Zabiegiem, który doskonale radzi sobie z redukcją cellulitu jest Endermologia LPG Alliance.

Endermologia LPG Alliance a przyczyny skórki pomarańczowej

Zanim przedstawimy korzyści, jakie oferuje endermologia LPG Alliance należy przypomnieć, co powoduje powstanie i rozwój cellulitu? Dolegliwość ta dotyczy ponad 90% kobiet – bez względu na wiek, czy wagę (cellulit nie oszczędza nawet szczupłych i młodych dziewczyn, choć częściej występuje u pacjentek z nadwagą). Nierównomiernie rozłożone grudki komórek tłuszczowych mają związek z estrogenami – żeńskimi hormonami płciowymi. Oprócz hormonów czynnikiem sprawczym skórki pomarańczowej jest brak ruchu i niezdrowa dieta bogata w cukry, sól oraz przetworzoną żywność. Na rozwój cellulitu narażone są kobiety, które często noszą obcisłe spodnie, obuwie na wysokich obcasach i prowadzą siedzący tryb życia. Niebagatelny wpływ mają też skłonności genetyczne. Chcąc bez skrępowania eksponować ciało podczas wakacyjnego wyjazdu lub wizyty na basenie, warto oddać się w ręce specjalistów medycyny estetycznej, by poprawić wygląd ciała w nowoczesny i efektywny sposób. Co warto wiedzieć o endermologii przed skorzystaniem z jej dobroczynnego działania terapeutcznego?

Endermologia LPG Alliance – inteligentna metoda redukcji cellulitu i zbędnych kilogramów

Endermologia  Alliance to innowacyjny zabieg autorstwa renomowanej, francuskiej firmy LPG, który w bezbolesny i bezpieczny sposób:

  • pobudza metabolizm komórkowy,
  • stymuluje produkcję naturalnego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego,
  • redukuje lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Profesjonalna głowica urządzenia pozwala na wielowymiarową penetrację tkanek (skóra jest intensywnie ugniatana w różnych kierunkach), w precyzyjny sposób usuwa cellulit, wyszczupla i ujędrnia skórę. Dodatkowo pobudzony zostaje metabolizm komórkowy oraz krążenie, co wpływa pozytywnie na szybsze usuwanie z organizmu toksyn i tłuszczu. Zauważalne efekty pojawiają się już po 3 sesji endermologii LPG Alliance (rekomendowana ilość zabiegów, to 10-15 wykonywanych 2-3 razy w tygodniu, w zależności od stadium zaawansowania cellulitu). Zabieg trwa 30-40 minut, nie wymaga szczególnych przygotowań ani nie wiąże się z rekonwalescencją – możemy wrócić do normalnych, codziennych obowiązków od razu po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej. Z programu terapeutycznego mogą skorzystać kobiety w różnym wieku, a także mężczyźni, jeśli również borykają się z tego typu problemem, choć jest to rzadkość, gdyż wysoki poziom androgenów skutecznie chroni ich przed rozwojem skórki pomarańczowej.

Endermologia LPG Alliance – masaż próżniowy modelujący ciało

Endermologia LPG Alliance to nieinwazyjna metoda zwiększenia jędrności i napięcia skóry, skutecznie likwiduje nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej. Nowoczesny masaż próżniowy zmniejsza obrzęki i rozwiązuje problem wiotkiej skóry – wystarczy kilka sesji zabiegowych, by zachwycać zgrabną, atrakcyjną sylwetką, pozbawioną szpecącego cellulitu! Za światowym sukcesem endermologii Alliance stoi 30 lat badań francuskiej firmy LPG – to najbardziej sprawdzona metoda, która w łagodny i jednocześnie precyzyjny sposób redukuje cellulit, rozluźnia napięte mięśnie, modeluje i wyszczupla sylwetkę, wspomaga terapię przeciwobrzękową, a także poprawia krążenie krwi i limfy.

Umów się na konsultację w naszej klinice – doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści pomogą Ci w wyborze zabiegu medycyny estetycznej  optymalnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Pozwól sobie na bycie piękną!