redukcja cellulitu Beauty Skin

Cellulit to jeden z najbardziej popularnych defektów wśród kobiet. Może wystąpić również u mężczyzn, jednak w zdecydowanie większym stopniu jest to przypadłość płci żeńskiej. Tak zwana ,,skórka pomarańczowa” pojawia się w wyniku nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej.

Cellulit jako rodzaj lipodystrofii może wystąpić w dwóch postaciach: twardej – inaczej zwany wodnym oraz miękkiej – wówczas cellulit zwany jest tłuszczowym. Cellulit objawia się nieregularnymi zgrubieniami i nierównościami występującymi na skórze najczęściej w okolicach ud, bioder, brzucha, pośladków oraz ramion. Na wystąpienie cellulitu narażone są przede wszystkim osoby w okresie zmian hormonalnych – szczególnie kobiety w ciąży oraz młodzież w okresie dojrzewania. Pomarańczowa skórka nie jest przypadłością tylko osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej (choć są one na jej wystąpienie szczególnie narażone) – może wystąpić także u osób szczupłych. Cellulitowi towarzyszy bardzo często uczucie ciężkości kończyn dolnych, rozstępy oraz przebarwienia i nadmierna pigmentacja skóry. Jak skutecznie uporać się z tą nieestetyczną dolegliwością? Z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów stosowanych w redukcji cellulitu jest najnowsza Endermologia Alliance.

Redukcja cellulitu zabiegami medycyny estetycznej

Kliniki estetyczne dzięki oferowanym zabiegom medycyny estetycznej, które wykorzystują najnowsze technologie w leczenie cellulitu, pozwalają na jego usunięcie w szybki i łatwy sposób. W redukcji cellulitu stosowane są między innymi zabiegi, takie jak: Endermologia Alliance, Kriolipoliza ZLipo czy redukcja falą akustyczną. Kompleksowy efekt ujędrnienia skóry, wymodelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu daje najnowsza Endermologia Alliance. Zabiegi te są stosunkowo bezinwazyjne i bezbolesne. Pozwalając na kompleksowe modelowanie ciała, nie wymagają naruszenia naskórka. Ponadto dają szybkie oraz długotrwałe efekty. Aby zapoznać się z zabiegami, najlepiej udać się do specjalisty w klinice medycyny estetycznej. Dokładnie zbada on problem oraz jego źródło i indywidualnie dostosuje odpowiedni zabieg do występujących niedoskonałości.

Redukcja cellulitu nową Endermologią Alliance

Najnowsza Endermologia Alliance to zabieg, którego celem jest osiągnięcie całościowego efektu – wymodelowania sylwetki poprzez redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Zastosowanie specjalnie wyprofilowanej głowicy pozwala na wykorzystanie podciśnienia do pobudzenia procesów regeneracyjnych w skórze. Ugniatanie skóry w różnych kierunkach stymuluje naturalne procesy. Dzięki tak zastosowanej technologii zintensyfikowana zostaje między innymi produkcja kolagenu oraz elastyny, a także kwasu hialuronowego. Są odpowiedzialne za zachowanie elastyczności i jędrności skóry. Z organizmu usuwane są również toksyny oraz tłuszcz – pozwala na to pobudzenie krążenia oraz metabolizmu w trakcie zabiegu. Najwyższa skuteczność zabiegu może być osiągnięta dzięki możliwości dobrania indywidualnego programu, który wyeliminuje źródła cellulitu, takie jak nadmierna tkanka tłuszczowa, zastoje wodne czy zwłóknienia.

Zabieg najnowszą Endermologią Alliance

Zabieg endermologii jest stosunkowo szybki, przeprowadza się go w około 40 minut. Zazwyczaj, aby osiągnąć oczekiwany, kompleksowy efekt, należy wykonać od 10 do 15 zabiegów. Po wykonaniu trzech zabiegów widoczne zaczynają być pierwsze efekty. Ilość wymaganych zabiegów do całkowitego efektu zależna jest od stanu zmian skórnych, a także indywidualnych wymagań i potrzeb pacjenta. Standardowo specjalista wykonuje 2-3 zabiegi w tygodniu, więc terapia endermologią nie jest długotrwała. Co istotne, zabieg Endermologii Alliance można stosować na całym ciele. Poza ujędrnianiem i modelowaniem ciała, ta technologia może być wykorzystana także do redukcji obrzęków oraz w poprawianiu krążenia limfy oraz krwi.