laserowe usuwanie tradziku beauty skin

Trądzik hormonalny znany szerzej jako trądzik dorosłych to problem dotykający dojrzałą cerę. Jednym z głównych czynników wywołujących trądzik hormonalny są zaburzenia gospodarki hormonalnej. Niestety, jak wykazują badania, niedoskonałości tego typu częściej dotykają kobiety niż mężczyzn. Sprawdź i porównaj domowe sposoby na trądzik hormonalny z metodami leczenia, dostępnymi w naszej klinice.

Trądzik hormonalny – jak go odróżnić od trądziku młodzieńczego?

Trądzik hormonalny w przeciwieństwie do trądziku młodzieńczego, pojawia się po 25. roku życia. Zmiany skórne objawiają się najczęściej w postaci:

  • krosty,
  • pryszcze,
  • inne zmiany skórne.

Najczęściej zmiany skórne charakterystyczne dla trądziku hormonalnego występują wokół ust i na brodzie. Uwarunkowany genetycznie trądzik hormonalny pojawia się niespodziewanie. Są jednak sytuacje, które sprzyjają powstaniu zmian skórnych, związane nie tylko z zaburzeniami hormonów: estrogenu i androgenów. Do takich sytuacji należą:

  • miesiączka lub PMS,
  • ciągły stres,
  • choroby tarczycy,
  • niezdrowy styl życia,
  • nieprawidłowa dieta.

Często unikanie stresu czy zdrowe odżywianie się nie wystarczają. Wówczas należy skorzystać z pomocy dermatologa, endokrynologa lub kosmetologa.

Jak zwalczyć trądzik – czy istnieją domowe sposoby?

Jesteś fanką kosmetyków, maseczek i pielęgnacji skóry? Świetnie! Musisz jednak wiedzieć, że zwykłe kosmetyki i zioła dostępne w aptece lub sklepach internetowych nie wystarczą, by zwalczyć trądzik hormonalny. Pielęgnacja specjalistycznymi kosmetykami powinna stanowić naturalne przedłużenie terapii dermatologicznej, endokrynologicznej, a także zabiegów kosmetycznych!

Jak wyleczyć trądzik?

Leczenie trądziku sterydowego przeprowadza się różnymi metodami, do których najczęściej należy terapia dermatologiczna lub endokrynologiczna, złożona z tabletek i maści, laserowe usuwanie trądziku oraz specjalne oczyszczanie twarzy.

W ofercie naszej kliniki znajdziesz profesjonalne zabiegi na trądzik hormonalny, takie jak zabieg Alma Harmony XL PRO oraz oczyszczanie skóry Dermaquest, które pozwolą Ci się pozbyć problemu.

Laserowe usuwanie trądziku

Laserowy zabieg platformą Alma Harmony Pro-Acne działa na wszystkie rodzaje trądziku, od pospolitego po różowaty. Zabieg polega na działaniu wiązki lasera na wszystkie warstwy skóry, docierając do tych najgłębszych. Dzięki temu wpływa na skórę i reguluje jej stan, eliminując czynniki powodujące powstawanie zmian skórnych. Zaletą laserowego usuwania trądziku jest bezpieczeństwo. Urządzenie nie uszkadza zdrowych tkanek.

Zabieg laserowy przeznaczony jest nie tylko na twarz, ale też inne części ciała naznaczone trądzikiem. Zabieg Alma Harmony XL-Pro polecany jest wszystkim rodzajom cery i jest niezwykle krótki, trwa ok. 30 minut.

Oczyszczanie skóry DermaQuest

Zabieg DermaQuest to peeling chemiczny, który działa oczyszczająco na skórę twarzy. W naszej klinice przeprowadzamy dwa rodzaje peelingu:

Peeling dyniowy: peeling enzymatyczny przeznaczony szczególnie dla cery wrażliwej i naczynkowej. Nie podrażnia skóry, działa delikatnie i przeciwdziała nadmiernemu wydzielaniu sebum, charakterystycznego przy cerze tłustej oraz stanom zapalnym i ropnym.

Peeling Jessnera: peeling łączy w sobie kwas salicylowy i kwas mlekowy, wpływając korzystnie na cerę łojotokową oraz zaczerwienienia, będące skutkiem nadmiernej ekspozycji na słońce. Peeling Jessnera eliminuje stany zapalne, przebarwienia oraz blizny potrądzikowe.

Nie warto dłużej męczyć się z trądzikiem hormonalnym domowymi sposobami. W naszej klinice pomożemy Ci dobrać zabieg odpowiedni dla potrzeb Twojej skóry.