usuwanie zbędnego owłosienia beautyskin

Depilacja laserowa to jeden ze sposobów na to, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Spośród wszystkich innych dostępnych obecnie metod jest zdecydowanie najnowsza i najbardziej innowacyjna. Znacznie się różni od pozostałych i dla wielu kobiet wciąż jest tajemnicą, dlatego warto przedstawić tę metodę raz jeszcze, uwzględniając jej zalety, a także sposób działania.

Zalety depilacji laserowej – dlaczego warto?

Depilacja laserem wymaga wykonania całej serii zabiegów w odstępie kilku tygodni. Nie jest to zatem krótki czas, a w porównaniu z innymi metodami depilacji jest to również dość kosztowny sposób. Dlatego właśnie spora grupa kobiet wciąż waha się przed rozpoczęciem procesu depilacji laserowej, przy usuwaniu niechcianego owłosienia zdając się jedynie na praktykowane dotąd metody – jednorazowe maszynki, depilatory, woski czy kremy do golenia. W trwałe usuwanie owłosienia warto jednak zainwestować zarówno czas jak i pieniądze, ponieważ:

  • Depilacja laserem to inwestycja na całe życie – decydując się raz na depilację laserową, można cieszyć się efektami na zawsze. Jest to zabieg, którego po skończeniu całej serii, nie trzeba już powtarzać. Pozwala na zawsze pozbyć się problemu niechcianych włosków.
  • Brak włosków to ogromna swoboda – chyba każda kobieta zna to uczucie, kiedy zaskakuje ją nagła sytuacja włożenia sukienki czy inna okoliczność zmuszająca do odsłonięcia nóg i towarzysząca jej panika związana z nieogolonymi włoskami. Zastanawianie się, czy to widać czy nie, szybkie poszukiwanie maszynki, golenie w pośpiechu – wszystkie te wątpliwe atrakcje staną się nieaktualne w chwili zakończenia serii zabiegów. Gładkimi nogami, rękami czy pachami można się będzie cieszyć w każdej chwili.
  • Depilacja laserowa kończy problem z podrażnieniem – czerwone krostki, zacięcia, wrastające włoski, podrażnione mieszki włosowe – niezmienni towarzysze regularnego golenia. Nie dość, że zmiany te są nieestetyczne, to dodatkowo potrafią być bardzo bolesne i niekomfortowe. Depilacja laserem pozwala raz na zawsze zapomnieć o tym kłopocie i cieszyć się gładką skórą.
  • To bezpieczne – najczęstszym czynnikiem, który powstrzymuje kobiety przed wykonaniem zabiegu trwałego usuwania owłosienia, jest troska o własne bezpieczeństwo. To naturalna reakcja, jednak stosowane urządzenia i lasery działają jedynie na barwniki zawarte w strukturze włosa, pozostając obojętnymi dla skóry. Dodatkowo przed zabiegiem ustalane są dokładne parametry napigmentowania włosów i skóry, które pozwalają na dobranie optymalnej mocy lasera.
  • Depilacja twarzy i ciała – z tematem niechcianego owłosienia najczęściej kojarzą się nogi, pachy czy okolice bikini. Jednak wiele kobiet zmaga się z widocznym i nieestetycznym owłosieniem na twarzy – tak zwanym wąsikiem. Depilacja twarzy za pomocą lasera jest możliwa, równie bezpieczna i przebiega tak samo, jak zabiegi na innych obszarach ciała.

Depilacja laserem – laser Vectus

Obecnie technologie związane z depilacją laserową wciąż się rozwijają i na rynku pojawiają się kolejne rozwiązania i urządzenia. Jednym z najbardziej popularnych jest laser Vectus. Jest to urządzenie posiadające inteligentny czujnik poziomu melaniny w skórze, dzięki czemu można precyzyjnie dobrać parametry do skóry pacjenta. Dzięki systemowi chłodzącemu  zabieg jest bezbolesny i komfortowy nawet dla pacjentek o niskim progu bólu.

Jak postępować przed i po zabiegu depilacji?

Vectus to laser diodowy, który wysyła impulsy w głąb skóry, dlatego sam proces trwa zaledwie kilka minut. Ważne jest, aby przed depilacją ogolić obszar zabiegowy, pozostawiając niewielki fragment owłosienia w celu pobrania parametrów. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta, sucha i gładka, nie powinna też mieć na sobie filmu z balsamów i innych środków do pielęgnacji. Po wykonaniu zabiegu przez około dwie doby skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Należy wówczas ograniczyć stosowanie kosmetyków, korzystania z basenów czy ekspozycji na słońce.