PSYCHOLOG, PSYCHODIETETYK
mgr Marzena Sekuła
Ukończyła studia magisterskie na dwóch renomowanych uczelniach: Uniwersytecie SWPS i AWF w Warszawie. Posiada tytuły magistra w zakresie psychologii oraz fizjoterapii. Obecnie prowadzi przewód doktorski w zakresie badań nad otyłością na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.
Na co dzień pracuje z osobami doświadczającymi różnego typu trudności.

Pomoc psychodietetyczna w zakresie:
– leczenia nadwagi i otyłości,
– zaburzeń odżywiania się,
– przygotowuje do chirurgicznego leczenia otyłości olbrzymiej,
– wspiera i motywuje do przestrzegania zaleceń i wytrwania w procesie zmiany nawyków żywieniowych – trening motywujący,
Psychodietetyka to dziedzina wiedzy poszerzająca kompetencje specjalistów psychologów i dietetyków. Psychodietetyka bada mechanizmy i prawa związane z zachowaniami człowieka w kwestii odżywiania się. Jest to kluczowy punkt do skutecznej zmiany nawyków żywieniowych i efektywnej redukcji masy ciała.
Konsultacja psychodietetyczna prowadzona jest przez psychologa z wykorzystaniem wiedzy z obszaru psychologii i dietetyki. Badania naukowe dowodzą, że większość osób podejmujących próby redukcji masy ciała doświadcza efektu yo-yo (Wardle i Beales, 1988; Sysko i in., 2007).
Proces redukcji masy ciała powinien obejmować oprócz wiedzy żywieniowej działania mające na celu wzmocnienie procesów samokontroli (Tate, Wing i Winett, 2001; Tate, Jackovny i Wing, 2006; Łuszczyńska, Sobczyk i Abraham, 2007; Łuszczyńska, 2007).
Celem konsultacji psychodietetycznych jest zdiagnozowanie trudności i pomoc w poradzeniu sobie z konkretną sytuacją kryzysową związaną ze sposobem odżywiania, takich jak: brak motywacji do regularnego jedzenia i redukcji masy ciała, jedzenie pod wpływem emocji, nadmierne zaabsorbowanie jedzeniem.

Pomożemy Ci zidentyfikować problem, znaleźć sposób optymalnego rozwiązania danej sytuacji oraz wesprę Cię w procesie zmiany.

Cennik

UsługaCena
Konsultacja psychodietetyczna – spotkanie trwa około 50 minut179zł
Oferta pakietowa150zł *
* Koszt pojedynczej konsultacji w pakiecie 5 spotkań do wykorzystania w przeciągu 3 miesięcy

Film- kompleksowe odchudzanie w Beauty Skin