Każda kobieta wie, jak bardzo potrafi być uciążliwe ciągłe golenie. Prawdą jest, że wiele zależy od organizmu, a stopień owłosienia jest sprawą bardzo indywidualną. Niektóre z nas nie mają go prawie wcale, inne wprost przeciwnie. Podobnie jest z różnymi partiami ciała – w niektórych mamy tych włosków mniej, w innych więcej. Jednak niezależnie od tych czynników, łączy je jedno – po każdej depilacji prędzej czy później włoski odrastają. Niezależnie od wybranej metody, trudno jest pozbyć się owłosienia na dłużej. Nie gwarantuje tego depilacja woskiem, ani depilatorem, o zwykłej maszynce nie wspominając… Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna, a co najważniejsze, skuteczna metoda depilacji, jaką jest epilacja laserowa.

Depilacja laserowa – dlaczego jest tak skuteczna?

Wielu z nas patrzy z niedowierzaniem, kiedy dowiaduje się, że można pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Wszystko to zawdzięczamy jednak najnowocześniejszej technologii i wieloletnim badaniom naukowym. Za ich pomocą został stworzony laser nowej generacji – Vectus. Jego skuteczność leży w metodzie Photon RecyclingSM, która polega na wykorzystaniu światła naturalnie odbijającego się od skóry. Głowica lasera posiada wbudowane lustra, które powodują, że impulsy wykorzystywane są w maksymalny sposób. Laser Vectus jest znacznie bardziej skuteczny niż np. laser IPL, który jest w rzeczywistości lampą xenonową (polichromatyczną). Różnica zasadza się głównie na tym, że Vectus nie uszkadza okolicznych tkanek i działa jedynie na włos. Ponadto wymaga on mniejszej ilości zabiegów w stosunku do naświetlania IPL.

ABC depilacji laserowej Vectus

Zanim zdecydujesz się na wykonanie zabiegu epilacji laserowej, zapoznaj się z kilkoma ważnymi punktami na jej temat.

 1. Laser Vectus jest w stanie usunąć każdy kolor owłosienia – również włoski jasne i rude, a więc bez obaw możesz poddać się takiej depilacji nawet będąc blondynką.
 2. Epilację możesz wykonać także latem, co wcześniej nie miało miejsca. Jeśli jednak zdecydujesz się na to, aby przeprowadzić taki zabieg o tej porze roku, to pamiętaj, że miejsce poddane depilacji nie może być eksponowane na słońce. Koniecznością będzie także używanie kremów z wysokim filtrem UV.
 3. Jeden zabieg to za mało. Niestety, jeden, pojedynczy zabieg nie sprawi, że pozbędziemy się niechcianego owłosienia na zawsze. Należy ich wykonać od 4 do 6. Pocieszający jest fakt, że to i tak o wiele mniej, niż przy innych metodach depilacji laserowej.
 4. Zabieg jest w pełni bezpieczny, jednak nie jest zupełnie bezbolesny. Odczucia zależą od stopnia tolerancji bólu przez indywidualny organizm. W klinice BeautySkin w Warszawie wykorzystywany jest specjalny system chłodzący, który niweluje nieprzyjemne doznania.

Przeciwwskazania do epilacji

Depilacja laserowa, jak większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, ma swoje przeciwwskazania. Oto niektóre z nich:

 • świeża opalenizna,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • infekcje skóry,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • epilepsja,
 • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
 • cukrzyca.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę: epilacja laserowa Vectus.