depilacja twarzy Beauty Skin

Nadmiar owłosienia przysporzyć może nam wielu kompleksów i zmartwień. Dzięki depilacji laserowej raz na zawsze możemy pozbyć się niechcianych włosków zarówno z różnych partii ciała, jak i okolic twarzy. Laserowa epilacja nie tylko jest jedyną metodą, która pozwala na stałe usunąć owłosienie, ale także minimalizuje ryzyko różnego rodzaju oparzeń oraz podrażnień. Jeśli problem nadmiernego owłosienia na twarzy występuje u pań, sprawia, że mogą się one czuć wyjątkowo niekomfortowo. Sprawdź, jak za pomocą depilacji twarzy wykonywanej laserem można pozbyć się tego problemu na stałe!

Depilacja twarzy

Nadmiar niechcianych włosków na twarzy jest kłopotliwy. Problem ten pojawia się nie tylko u panów, ale również u kobiet, u których widoczny może być, chociażby charakterystyczny wąsik. Wówczas staje się on źródłem złego samopoczucia. Dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej możemy jednak w łatwy i co najważniejsze – trwały sposób pozbyć się tego źródła kompleksów. Jedyną metodą, która pozwala na redukcję owłosienia w sposób trwały, jest epilacja laserowa. Polega ona na wykorzystaniu wiązki świateł lasera do uszkodzenia mieszków włosowych odpowiedzialnych za wzrost włosa. W ten sposób laser pozwala na trwałe pozbyć się problemu z wyrastającymi włoskami również na twarzy.

Jak działają lasery do epilacji twarzy?

Lasery emitują wiązki światła, które pochłaniane są przez melaninę obecną w cebulkach włosów, co powoduje trwałe zniszczenie struktur odpowiedzialnych za ich wzrost. Poza oddziaływaniem na barwnik laser wpływa także na naczynia, które odżywiają włos, dzięki czemu zwiększony zostaje efekt działania tej technologii. Lasery pozwalają na stałe pozbyć się owłosienia z twarzy, pach, nóg, okolic klatki piersiowej czy brzucha lub rąk. Zazwyczaj zabiegi takie wykonywane muszą być w serii – jeden zabieg nie wystarczy bowiem aby osiągnąć całościowy efekt.

Zabieg epilacji laserowej nie jest bolesny – urządzenia bardzo często wyposażone są w zintegrowane systemy chłodzenia. Głowice niektórych laserów są w dodatku zakończone szkłem szafirowym, które daje dodatkowy efekt chłodzenia w trakcie zabiegu. Stopniowe nagrzewanie miejsca zabiegu minimalizuje z kolei powstawanie możliwych poparzeń oraz innych skutków ubocznych działania lasera. Dzięki temu jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne i możliwe nawet u osób z bardzo niskim progiem bólu.

Lasery wykorzystywane do depilacji twarzy

W naszej Klinice Beauty Skin do laserowej epilacji twarzy wykorzystywanych jest kilka laserów. Jednym z nich jest laser Vectus, który jest skuteczny między innymi w usuwaniu widocznego wąsika oraz ciemnych włosków na brodzie. Posiada on specjalny inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala na wybranie idealnych parametrów działania lasera, dobranych odpowiednio do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jeszcze innym laserem do epilacji jest łączący w sobie dwa źródła światła – laser aleksandrytowy i Nd:YAG Thunder MT. Dzięki takiemu połączeniu technologii możliwe jest zwiększenie emitowanej energii oraz wybranie działania pojedynczej lub podwójnej wiązki światła w zależności od wymagań pacjenta czy obszaru zabiegowego. Co istotne, laser ten pozwala pozbyć się nie tylko ciemnych włosków, które dzięki dużej zawartości melaniny łatwo pochłaniają wiązki światła i są bardzo skutecznie usuwane. Thunder MT to również sprzymierzeniec w walce z jasnym i delikatnym owłosieniem.

Przeciwwskazania do wykonania laserowego usuwania owłosienia

Mimo że laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, to nie może on być wykonywany w każdym przypadku. Przede wszystkim zastosowanie lasera nie jest wskazane u pacjentów ze świeżą opalenizną lub stosujących różnego rodzaju samoopalacze. Przeciwwskazaniem mogą być także choroby takie jak: epilepsja, łuszczyca, bielactwo, świeże zabiegi chirurgiczne czy aktywne infekcje skórne. Laserowej epilacji nie powinno się przeprowadzać także u kobiet w ciąży, a także u osób przyjmujących leki lub zioła fotouczulające.

Dowiedz się więcej na temat depilacji twarzy i pozbądź się niechcianego owłosienia raz na zawsze!