depilacja twarzy beautyskin

Wiele kobiet zmaga się z niechcianym owłosieniem na twarzy. Nieznośny wąsik staje się widoczny już na kilka dni po bolesnej depilacji woskiem i choć jeszcze nie przeszło złe wrażenie po poprzedniej, już trzeba myśleć o tej następnej. Depilacja twarzy potrafi zmęczyć, tak samo jak w przypadku innych obszarów ciała, dodatkowo, podobnie jak na nogach, na twarzy również mogą pojawić się podrażnienia i zaczerwienia. Najlepiej zdecydować się zatem na trwałe usuwanie owłosienia – depilację twarzy za pomocą lasera.  

Sposoby depilacji twarzy – usuwanie niechcianych włosków

Podobnie jak w przypadku innych obszarów ciała, istnieje kilka metod mniej lub bardziej skutecznej depilacji twarzy. Każdy ze sposobów ma swoje plusy i minusy, jedne są mniej bolesne, ale dają krótkotrwały efekt, inne z kolei pozwalają pozbyć się niechcianych włosków na dłuższy czas, jednak pozostawiają na skórze podrażnienia. Do najczęściej stosowanych metod depilacji twarzy należą:

  • Plastry z woskiem – to jedna z najbardziej skutecznych metod depilacji twarzy, która pozwala cieszyć się efektem nawet do 4 tygodni. Jej zdecydowanym minusem jest jednak ból podczas procesu wyrywania włosków, a także konieczność zapuszczenia ich na długość przynajmniej 3 mm, aby depilacja była skuteczna. Dodatkowo jest to metoda, która może wywołać podrażnienia czy stan zapalny mieszka włosowego.
  • Pęseta – skuteczna tylko w przypadku pojedynczych włosów. Depilacja większego obszaru z pomocą tego narzędzia byłaby bardzo żmudną i długą pracą.
  • Kremy do depilacji – najbardziej bezbolesny sposób, jednak także bardzo mało skuteczny. Włoski dość szybko odrastają, a ponadto kremy do depilacji mają skłonność do wywoływania reakcji alergicznych, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas ich stosowania.
  • Depilacja twarzy laserem – obecnie najlepszy sposób na trwałe usuwanie owłosienia. Użycie lasera pozwala skutecznie pozbyć się włosków w taki sposób, aby uniknąć ich ponownego odrastania. Aby osiągnąć zamierzony efekt, konieczne jest wykonanie kilku sesji, a także zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy zabiegami.

Laserowa depilacja twarzy – jak to działa?

Depilacja twarzy laserem to nic innego jak oddziaływanie na strukturę włosa wiązkami światła, które mają na nie destrukcyjny wpływ. Laser, który dociera do skóry właściwej, oddziałuje tylko na melaninę zawartą we włosie, dzięki czemu pozostaje obojętny dla skóry, nie wywołując jej poparzenia. Aby osiągnąć pełny efekt, zabieg należy powtórzyć 4-6 razy w odstępie kilku tygodni. Wszystko zależy jednak od struktury włosa, depilowanego obszaru oraz rodzaju lasera. Spośród kilku różnych laserów można wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od koloru włosków czy depilowanego obszaru. Najbardziej skuteczne lasery do depilacji twarzy to:

  • Laser Vectus – jedna z najbardziej skutecznych i nowoczesnych metod walki z uporczywym owłosieniem. Urządzenie dostosowuje moc lasera w zależności od poziomu melaniny. Dzięki wbudowanym lustrom ponownie wykorzystuje światło odbijające się od skóry.
  • Laser Deka Motus AX – urządzenie to charakteryzuje się bardzo wysoką absorpcją melaniny, dzięki czemu działa skutecznie również w przypadku cienkich i jasnych włosków. Wysyłane do skóry światło lasera aleksandrytowego pozwala na wysoką precyzyjność zabiegu.
  • Laser Alma Soprano ICE – przy użyciu tego lasera wykorzystywane są dwie głowice – aleksandrytowa oraz diodowa. Dzięki temu rozwiązaniu laser będzie skutecznie oddziaływał na włoski ciemne i grube, jak również jasne i cienkie. Specjalna końcówka Facial Tip o małym rozmiarze pozwala na skuteczną i dokładną laserową depilację twarzy również w trudno dostępnych miejscach, takich jak na przykład uszy.
  • Laser Gentlelase PRO – ten laser charakteryzuje się niebywałą szybkością. Krótkie i precyzyjne impulsy pozwalają na redukcję włosków w krótkim czasie. Podwójna długość fali oraz wysoka gęstość energii znacznie podnoszą skuteczność tego lasera.