Depilacja pleców u mężczyzn Beauty Skin

Na usuwanie owłosienia z ciała mężczyźni decydują się przede wszystkim ze względów estetycznych, ale także w celu zwiększenia własnego komfortu i ułatwienia codziennej higieny. Gdy nadmierne owłosienie pojawia się na plecach, ciężko jest zadbać o wygląd samodzielnie. Doskonałe efekty przynosi natomiast laserowa depilacja pleców u mężczyzn, dzięki której Panowie nie tylko pozbywają się kompleksu, ale również oszczędzają czas i eliminują problem z podrażnieniami i wrastającymi włoskami.

Tradycyjna depilacja, czy zabieg laserowy?

Najpopularniejsze sposoby na usuwanie owłosienia praktykowane przez mężczyzn to golenie, ewentualnie usuwanie włosów plastrami, woskiem, czy depilatorem. Możliwość samodzielnego wykonania depilacji często ma dla Panów kluczowe znaczenie. W przypadku pleców tradycyjna depilacja zwykle okazuje się nieskuteczna z kilku powodów:

  • plecy są najtrudniej dostępną partią ciała, zwłaszcza jeśli owłosienie występuje na całej ich powierzchni;
  • golenie maszynką jednorazową lub elektryczną jest bardzo krótkotrwałe – w przypadku grubego i gęstego owłosienia u mężczyzn uzyskanie gładkich pleców jest praktycznie niemożliwe;
  • depilacja plastrami i woskiem usuwa włosy z pleców na dłużej, jednak często wywołuje podrażnienia oraz jest przyczyną wrastających włosków, wokół których może rozwijać się zapalenie mieszków włosowych.

Znacznie lepsze efekty przynosi depilacja laserowa pleców u mężczyzn. Zalety takiej metody dotyczą nie tylko trwałości osiągniętych rezultatów, ale również komfortu podczas zabiegu.

Korzyści trwałej depilacji włosów na plecach

Owłosienie na partiach ciała takich jak plecy, klatka piersiowa, pachy, czy okolice intymne często uznawane jest za niezbędne. Włosy mają chronić skórę przed drobnoustrojami, wspomagają także utrzymanie temperatury ciała. W dzisiejszych czasach wiadomo jednak, że nadmierne owłosienie przysparza więcej problemów, niż korzyści, a dla ochrony skóry wystarczą odpowiednie kosmetyki myjące i odzież.

Na włosach gromadzą się zanieczyszczenia, które w połączeniu z naturalnie wytwarzającym się potem są źródłem nieprzyjemnego zapachu i dyskomfortu. W przypadku gęstych włosów na plecach Panowie często mają problemy z nadmierną potliwością. Im więcej włosów na plecach, tym trudniej jest zadbać o higienę. Co więcej, włosy niejednokrotnie utrudniają kontakty fizyczne, zaburzają poczucie własnej atrakcyjności, a nawet są przyczyną problemów emocjonalnych.

Decydując się na depilację pleców laserem, mężczyźni zyskują:

  • trwałe efekty – włosy po wykonaniu całej serii zabiegowej nie odrastają, a plecy są idealnie gładkie;
  • poprawę komfortu psychicznego – Panowie pozbywają się kompleksów i zyskują pewność siebie;
  • poprawę wyglądu skóry – po depilacji laserowej pleców nie pozostają żadne ślady, jak  ma to miejsce w przypadku podrażnień po goleniu, czy wyrywaniu włosków woskiem;
  • większy komfort – włosy na plecach często są przyczyną swędzenia i drażnią skórę, natomiast po trwałej depilacji problem ten całkowicie zanika;
  • zmniejszenie potliwości – mężczyźni aktywni fizycznie po depilacji laserem zwykle zauważają znaczne ograniczenie wydzielania potu.

Depilacja męskich pleców – jaki laser wybrać?

Istnieje wiele laserów przeznaczonych do trwałego usuwania owłosienia. Urządzenia te wykazują taki sam sposób działania, czyli emisję wiązki lasera wprost do mieszków włosowych, gdzie w wyniku absorpcji energii przez pigment włosów dochodzi do zniszczenia komórek odpowiedzialnych za ich ponowny wzrost.

Różnice między poszczególnymi laserami wynikają natomiast m.in. z siły ich działania, czyli z długości zastosowanej fali. Wbrew pozorom silniejszy laser nie zawsze oznacza, że depilacja będzie skuteczniejsza. Podstawą przy wyborze urządzenia jest rodzaj włosa, czyli jego barwa, grubość oraz partia ciała, a także barwa skóry. Dobrze dobrany laser pozwala na osiągniecie idealnie gładkich pleców i jednocześnie nie wywołuje podrażnień i dużego dyskomfortu podczas zabiegu.

Umów się na wizytę w naszej Klinice, gdzie stosujemy różne lasery do depilacji pleców u mężczyzn. Dzięki temu każdy Pacjent ma pewność, że laser będzie idealnie dostosowany do jego potrzeb.