Depilacja to podstawowy element dbania o siebie każdej kobiety. Niestety każda z nas wie także, jak bardzo bywa to męczące i uciążliwe, zwłaszcza kiedy włoski odrastają w zabójczym tempie. Metod na usuwanie włosków jest obecnie bardzo dużo – depilacja woskiem czy pastą cukrową to zdecydowanie lepsza alternatywa dla zwykłej maszynki, jednak i te sposoby nie są trwałe. Co więcej, wiele kobiet skarży się na ból, związany z depilacją przy pomocy wosku czy pasty. Efekty takiej depilacji utrzymują się około 3 tygodni, bywa jednak, że krócej. Niektóre panie mają naprawdę bardzo mocne owłosienie, co sprawia, że włosy mogą odrastać nawet po 1,5 do 2 tygodni. Brzmi jak istny koszmar. Jest jednak rozwiązanie dla osób, które chcą na stałe pozbyć się nieestetycznego owłosienia – zarówno tych, które borykają się z mocnym owłosieniem,jak i pań, które po prostu nie mają ochoty golić się na co dzień. Dowiedz się więcej na temat depilacji laserowej Vectus!

Na czym polega depilacja laserowa

Laser Vectus to urządzenie najnowszej generacji, które wykorzystuje ponownie światło odbite od skóry. Dzięki temu depilacja jest niezwykle skuteczna. Podczas zabiegu specjalista przykłada głowicę lasera do wybranych obszarów zabiegowych. Całą procedurę trzeba powtarzać, tak aby uzyskać pożądane efekty. Ilość zbiegów to kwestia indywidualna i zależy nie tylko od koloru i ilości owłosienia, lecz także od typu skóry. Plan terapii ustala wykwalifikowany specjalista/lekarz, tak aby efekt był maksymalnie widoczny, a cała procedura przebiegała bezpiecznie. Zwyczajowo depilację laserową wykonywało się w okresie od jesieni do wczesnej wiosny, jednak laser Vectus można stosować również latem – pod warunkiem, że skóra będzie chroniona przed słońcem. Warto także pamiętać o stosowaniu filtrów UV.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na depilację laserową

  1. Depilacja nie jest bardzo bolesna – wszystko zależy od Twojej tolerancji na ból, jednak w BeautySkin laser Vectus jest wyposażony w Skin Cooling System. W praktyce oznacza to, że skóra jest przyjemnie chłodzona podczas zabiegu, a co za tym idzie ból jest niwelowany.
  2. Vectus usuwa także jasne i rude włosy – do tej pory był z tym kłopot. Inne lasery jakby “nie zauważały” jasnego i rudego owłosienia. Depilacja laserowa Vectus to najbardziej skuteczna metoda na świecie, więc doskonale radzi sobie również z tego typu włoskami.
  3. Należy wykonać minimum 6 zabiegów na określoną partię ciała w różnych odstępach czasu. Przykładowo łydki powinno się depilować co 8-10 tygodni, a depilacja miejsc intymnych powinna odbywać się średnio co 6 tygodni.
  4. Laser jest bezpieczny – urządzenie jest wyposażone w technologię Skintel, dzięki czemu znany jest poziom melaniny w skórze i można dobrać odpowiednie parametry.
  5. Jak każdy zabieg również depilacja laserowa ma swoje przeciwwskazania. Należą do nich: ciąża, bielactwo, świeża opalenizna, epilepsja, łuszczyca, cukrzyca, rozrusznik serca, infekcje skóry, a także bliznowce.