depilacja laserem vectus Beautyskin

Coraz częściej mówi się o depilacji laserowej, jako o skutecznej metodzie radzenia sobie z niechcianym owłosieniem. Wśród dostępnych rozwiązań znajduje się depilacja laserem Vectus. Jest to jedna z bardziej efektywnych metod. Poznaj specyfikę depilacji laserowej, dowiedz się jak się przygotować do zabiegu i jakich efektów oczekiwać.

Depilacja laserowa – dlaczego warto się zdecydować?

Zanim o samym laserze Vectus, warto wspomnieć, na czym polega fenomen depilacji z użyciem lasera i dlaczego ta metoda cieszy się coraz większą popularnością. Podstawową zaletą tego sposobu depilacji jest fakt, że włoski usuwane są trwale, a więc po wykonaniu serii zabiegów, nie będą odrastały. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie bólu, a także czasu i pieniędzy, które trzeba wkładać w regularne golenie nóg maszynką bądź depilatorem. Rezygnacja z tradycyjnych metod usuwania zbędnego owłosienia to także ulga dla skóry, która dotąd narażona była na liczne zacięcia, podrażnienia czy wrastające włoski. Depilacja laserowa posiada zatem wiele zalet, a kobiety, które się na nią zdecydowały, cieszą się gładką skórą bez zaczerwienień.

Dlaczego Vectus – depilacja laserowa efekty i działanie

Wybór metod i laserów stosowanych podczas zabiegów depilacji laserowej jest bardzo duży, trudno zatem samodzielnie wybrać ten najlepszy dla siebie. Jedną z propozycji jest Vectus. Do głównych zalet tego lasera należą:

  • skuteczność – moc lasera dobierana jest indywidualnie do pacjenta poprzez badanie poziomu melaniny. Dzięki temu siła z jaką oddziałuje urządzenie, pozwala skutecznie pozbyć się nawet tych najciemniejszych i najmocniejszych włosków. Wiązki światła oddziałują jedynie na włosy, a dokładniej na mieszki włosowe, które ulegają procesowi termicznego rozpadu, dzięki czemu  nie mają możliwości na to, aby się odbudować i wypuścić kolejne włoski,
  • laser Vectus na jasne włosy – wysoka czułość i skuteczność tego urządzenia oddziałuje również na jasne włoski. Jest to zdecydowanie atut tej metody, gdyż wiele innych rozwiązań z zakresu depilacji laserowej jest skuteczna tylko przy usuwaniu włosków o ciemnym zabarwieniu. Z tego względu kobiety z jasnymi włosami nie mogły sobie pozwolić na epilację. Umożliwił im to dopiero zabieg z laserem Vectus na jasne włosy.
  • bezpieczeństwo – badanie poziomu melaniny wpływa nie tylko na skuteczność zabiegu, ale także zapobiega poparzeniom skóry. Wiązki światła oddziałują jedynie na włosy, a dokładniej na mieszki włosowe, które ulegają procesowi termicznego rozpadu. Podczas zabiegu pacjent otrzymuje również specjalne gogle, których zadaniem jest ochrona oczu przed światłem lasera.
  • komfort – dzięki zastosowaniu chłodziarek Skin Cooler System, podczas zabiegu odczuwalny ból i dyskomfort zostają zredukowane do minimum.

Po zabiegach depilacji laserowej efektem jest gładka skóra bez podrażnień oraz zaczerwienień, pozbawiona włosków, które nie odrastają.

Depilacja laserowa, ile zabiegów trzeba wykonać, aby cieszyć się efektami?

Decydując się na depilację laserową, ile zabiegów należy wykonać – to pytanie, które bardzo często rodzi się w głowach kobiet zainteresowanych trwałym usunięciem włosków. Zazwyczaj, do uzyskania pełnego efektu trzeba powtórzyć zabieg od 4 do 6 razy.  Niezbędne jest również zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy poszczególnymi zabiegami.

Depilacja laserowa jak się przygotować do zabiegu?

Warto pamiętać, decydując się na depilację laserową, jak się przygotować do zabiegu. Przychodząc do gabinetu, należy uprzednio ogolić partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Konieczne jest jednak pozostawienie niewielkiego fragmentu pokrytego włosami, tak, aby można było zbadać poziom melaniny. Oprócz tego zabieg nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, natomiast po jego wykonaniu przez 2 do 3 dni należy powstrzymać się od pływania, gorących kąpieli, opalania i stosowania preparatów kosmetycznych.