wyszczuplanie kolan Beauty Skin

Podstawową koncepcją depilacji laserowej jest kontrast kolorów między skórą a włosami. Ponieważ laser celuje w pigment we włosach, im ostrzejszy kontrast, tym lepiej. Dlatego idealnymi kandydatami do depilacji laserowej są osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Chociaż nowoczesna technologia depilacji laserowej pozwala teraz leczyć opaloną i ciemniejszą skórę. A co z blond włosami? Czy możesz wykonać depilację laserową, jeśli jesteś blondynką? Czy depilacja laserowa działa na blond włosach? Oto, na co dzisiaj odpowiemy!

Depilacja laserowa dla blondynek – jak działa laser?

W przeciwieństwie do elektrolizy, która istnieje od ponad stu lat, depilacja laserowa jest dość nową metodą trwałego usuwania owłosienia. Depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna i tańsza, niż może się wydawać. Metoda wykorzystuje laser, który wytwarza wiązkę energii świetlnej. Ta energia będzie kierować pigmenty we włosach, aby dotrzeć do mieszka włosowego. Podczas uszkadzania mieszka włosowego energia faktycznie kauteryzuje naczynia krwionośne zasilające macierz włosa.

Depilacja laserowa wymaga do działania dwóch podstawowych rzeczy. Numer jeden to włosy w fazie katagenu cyklu wzrostu włosów. Rzeczywiście, faza katagenu to jedyny czas, w którym włos i mieszek włosowy łączą się. Włosy działają jak kanał, doprowadzający ciepło do mieszka włosowego. W pozostałych dwóch fazach włosy są oddzielane od mieszka włosowego. Dlatego ciepło nie może dotrzeć do pęcherzyka. Drugim kluczowym elementem zabiegu jest pigment. Laser celuje w pigmenty we włosach.

Dlaczego laser może nie działać na bardzo jasne włosy?

Jest powód, dla którego technik depilacji laserowej zdecydowanie radzi klientom, aby nigdy nie wybielać włosów przed sesją. Albo po prostu ogólnie. Wybielanie usuwa barwnik z włosów. Jak wspomniano wcześniej, pigment we włosach przyciąga energię świetlną wytwarzaną przez laser. Jeśli nie ma pigmentu, na który można by wycelować, depilacja laserowa nie zadziała. Jest wiele różnych odcieni blond włosów. Podczas gdy platynowy blond jest bardzo zbliżony do białego, niektóre blond włosy będą zbliżone do jasnobrązowego. Depilacja laserowa działa poprzez celowanie przede wszystkim w melaninę w mieszkach włosowych. Zatem im jaśniejsze włosy, tym mniej pigmentu zawiera. Depilacja laserowa może nie zawsze działać u osób z włosami jasnymi, ponieważ we włosach może nie być wystarczającej ilości melaniny.

Ponadto ważnym czynnikiem sukcesu zabiegu depilacji laserowej jest kontrast między kolorem skóry a włosami. Ciemne włosy zawierają pigmenty. Jasne włosy mogą nie. Dlatego laserowi może być trudniej odróżnić jasne włosy od otaczających tkanek.

Depilacja laserowa dla blondynek w BeautySkin

Jeśli masz dosyć stale odrastających włosków i ciągłego ich depilowania, odwiedź Naszą Klinikę i poznaj zabieg trwałego usuwania owłosienia. Dzięki epilacji laserowej zyskasz idealnie gładką skórę na stałe. To nie tylko wygoda, ponieważ nie musisz stale inwestować w maszynki, plastry depilujące czy wosk, ale również gwarancja bezpieczeństwa dla skóry. Regularne golenie się, podrażnia delikatną skórę, przy czym zabieg trwałego usunięcia owłosienia zapewni Ci idealnie gładką i zdrową skórę. Dowiedz się na czym polega epilacja laserowa i poznaj więcej jej zalet.

Jako jedyna Klinika w Europie posiadamy aż 7 najnowocześniejszych laserów do epilacji!

Tylko u nas to nie boli! Nowość Skin Cooling system. W Klinikach Beauty Skin w Warszawie i w Radomiu posiadamy 3 chłodziarki, dzięki którym pacjenci odczuwają minimalne niedogodności podczas zabiegu trwałego usuwania owłosienia. Chłodziarka Cryo 6 zapewnia wygodę i komfort epilacji wszystkim naszym Gościom. Przekonaj się sama o skuteczności i wysokiej jakości zabiegów. Posiadamy kilka rodzajów laserów, które idealnie sprawdzą się nie tylko na ciemnych włosach, ale również na włosach blond. Zapraszamy!