epilacja laserowa dla blondynek beautyskin

Początki epilacji laserowej nie były łaskawe dla tych kobiet, które posiadają włosy jasne – blond czy rude, a w dodatku włoski te są delikatne i cienkie. Ówczesne urządzenia po prostu nie radziły sobie z takim typem owłosienia, podczas gdy przy usuwaniu włosków ciemnych i twardych, nie miały sobie równych. Z tego powodu przez długi czas depilacja jasnych włosów musiała odbywać się bardziej tradycyjnymi metodami. Na szczęście obecnie mamy bardzo duży wybór urządzeń do depilacji laserowej dla blondynek.

Dlaczego usuwanie jasnych włosów było problematyczne

Zapewne osoby, które posiadają włosy jasne, nie jeden raz usłyszały, że depilacja laserowa może nie przynieść efektu. Początki tej metody niestety zapewniały skuteczność tylko w przypadku ciemnych włosków, dlaczego? Odpowiedzią jest sposób działania lasera. Mianowicie wiązki światła wysyłane w głąb skóry koncentrują się na melaninie, czyli naturalnym barwniku znajdującym się w strukturze włosa i decydującym o jego kolorze. Włosy jasne mają tegoż barwnika niewiele i pierwsze technologie do epilacji nie były dopracowane na tyle, aby mogły skutecznie przeprowadzić zabieg usuwania jasnych włosów.

Depilacja jasnych włosów – rodzaje depilacji laserowej

Obecna oferta depilacji laserowej dla blondynek jest już całkiem bogata. Posiadaczki jasnych włosów mogą wybierać spośród kilku różnych laserów. Do rodzajów depilacji laserowej, która sprawdzi się przy jasnych włosach, zaliczyć można:

  • Laser Vectus – jest to jeden z najpopularniejszych i najnowocześniejszych urządzeń do epilacji. Umożliwia ustawienie najwyższych parametrów działania, które bez problemu są w stanie poradzić sobie z jasnymi włosami. Im mniej barwnika w strukturze włosa, tym wyższa moc lasera. Dodatkowo laser vectus łączy epilację z pełnym bezpieczeństwem.
  • Laser Motus – jest to laser aleksandrytowy, co oznacza, że wykazuje wysoką absorpcję energii przez chromofor melaniny. Za tym tajemniczym stwierdzeniem kryje się informacja, że energię wysyłaną przez wiązkę światła przyswajają również włoski o mniejszym poziomie melaniny, a zatem te w kolorze blond czy rudym.
  • Laser GentleLase – ten rodzaj lasera stosowany jest nie tylko do depilacji, ale również leczenia hirsutyzmu oraz do redukcji przebarwień skórnych i naczynkowych. To urządzenie stosuje się bardzo często również w przypadku epilacji twarzy. Dzięki bardzo wysokiej koncentracji energii radzi on sobie doskonale z włoskami jasnymi i delikatnymi. Jest to również laser o najszybszym działaniu, dzięki krótkim, ale bardzo intensywnym impulsom, efekty widoczne są bardzo szybko.

Skuteczność depilacji laserowej

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową dla blondynek? Odpowiedź jest prosta, od kiedy najnowsze technologie umożliwiają trwałe pozbycie się włosków, życie stało się prostsze. Oczywiście do pełnego efektu niezbędna jest cała seria zabiegów, uwzględniająca około 6 powtórzeń, choć ich ilość zależy od indywidualnych uwarunkowań i struktury włosa. Skuteczność depilacji laserowej jest bardzo wysoka. Po wykonaniu całej serii zabiegów można zapomnieć o depilatorze, golarce, wosku czy kremie, które kojarzą się z podrażnieniami, wrastającymi włoskami czy zaczerwienieniem skóry wokół mieszków włosowych. Depilacja laserowa dla blondynek umożliwia osobom o jasnych włosach poprawę jakości życia bez regularnego usuwania włosków i podrażniania skóry.

Depilacja laserowa dla blondynek a ból

Skoro depilacja jasnych włosów wymaga zastosowania lasera o wysokiej mocy, wydawać by się mogło, że jest ona wówczas bardziej bolesna. Oczywiście stopień odczuwanego bólu jest bardzo indywidualny. Jednak obecnie w urządzeniach wmontowany jest (bądź stosowany dodatkowo) specjalny system chłodzący, dzięki któremu dyskomfort podczas zabiegu jest skutecznie zmniejszany.