usuwanie zmarszczek

Zmarszczki to objaw utraty jędrności skóry, który z biegiem czasu staje się nieunikniony, istnieją jednak czynniki, które powodują przyspieszenie tego procesu i pojawienie się dodatkowych bruzd. Jedną z przyczyn jest nałogowe palenie tytoniu – które prowadzi do pojawienia się zmarszczek palacza. Jest to jeden z głównych problemów osób uzależnionych i istnieje wiele domowych sposobów na zmarszczki palacza, choć niestety nie wszystkie są skuteczne. Sprawdź, jak sobie poradzić z tym problemem.

Jak dokładnie wyglądają zmarszczki palacza?

Mianem tym określa się bruzdy, które powstają wokół ust. Są głębokie i mają podłużny kształt, znacznie wpływając na estetykę twarzy i optycznie dodając lat. Wbrew pozorom występują również u osób, które nie palą papierosów, jednak wówczas pojawiają się bardzo późno. U palaczy problem ten pojawia się znacznie wcześniej i jest bardziej intensywny. Zmarszczki ułożone są promieniście od samych ust w głąb twarzy. Istnieje kilka czynników, które wpływają na tak szybkie pogorszenie stanu skóry. Jednym z nich jest dym papierosowy unoszący się wokół twarzy. Jego obecność nie tylko wysusza skórę, ale działa destrukcyjnie na komórki, przez co cera nie tylko jest bardziej skłonna do utraty sprężystości, ale również osłabiona zostaje jej skłonność do samoistnej regeneracji. Sam proces palenia, a więc specyficzne układanie ust, również nie pozostaje bez znaczenia.

Domowe sposoby na zmarszczki palacza

Ponieważ pojawianie się zmarszczek palacza jest dość “palącym” problemem, każdy szuka sposobu na to, aby zatrzymać proces ich powstawania. Oczywiście podstawą jest odpowiednia pielęgnacja cery, a zatem dogłębne i staranne jej oczyszczanie, odżywianie i nawilżanie – jest to absolutną podstawą do dalszych działań. Wśród metod, na które można sobie pozwolić w domu, są również masaże i gimnastyka skóry twarzy. Takie zabiegi powinno się wykonywać codziennie przez kilka minut, aby wzmocnić mięśnie twarzy, nie jest to jednak skuteczny sposób na redukcję zmarszczek, a jedynie metoda na powstrzymanie ich rozwoju. Usuwanie zmarszczek palacza, które na dobre zagościły na twarzy, możliwe jest tylko w profesjonalnej klinice. Pod opieką profesjonalisty można w bezpieczny sposób poprawić kondycję skóry, robiąc zabiegi na ujędrnianie twarzy.

Odżywianie skóry i botoks

Jeśli chodzi o problemy ze zmarszczkami, warto również kompleksowo zadbać o skórę, a zatem wykonywać regularne peelingi oraz zabiegi mające na celu dogłębne odżywienie skóry. Jednym ze sposobów jest również wypełnianie zmarszczek za pomocą substancji powszechnie znanej jako botoks – nie jest to jednak redukcja zmarszczek, a jedynie ich wypełnienie.

Skuteczne usuwanie zmarszczek palacza

Wszelkie domowe sposoby, takie jak optymalna pielęgnacja czy wykonywanie ćwiczeń twarzy pozwolą zapobiec zmarszczkom bądź opóźnić ich rozwój. Nie jest to jednak skuteczna metoda w zwalczaniu zmarszczek palacza, które zdążyły się pojawić na twarzy. Najlepszą metodą ich usuwania jest wykorzystanie technologii HiFu – opartej na działaniu fal dźwiękowych o wysokich parametrach. Są to tak zwane ultradźwięki, które wnikają do głębszych warstw skóry, stymulując komórki do procesu regeneracji. Dzięki temu cera odzyskuje dawną elastyczność i zostaje pobudzona do produkcji kolagenu – białka odpowiedzialnego za tworzenie włókien kolagenowych, dzięki którym skóra jest sprężysta, elastyczna i napięta. Atutem zabiegu Ultraskin II Absolute jest bezpieczeństwo, a także pełen komfort jego wykonania. Efekty są widoczne już po jednym zabiegu metodą HiFu, a skóra nie wymaga rekonwalescencji.