efekty depilacji laserowej

Już od kilku lat coraz więcej kobiet porzuca na zawsze maszynki do golenia i depilatory, kierując się w stronę gabinetów kosmetycznych, aby skutecznie pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Mimo to, wiele osób wciąż waha się przed wykonaniem pierwszego zabiegu, w obawie przed bólem, brakiem efektu czy ograniczeniami po zabiegu. Jak to wygląda w rzeczywistości? Co warto wiedzieć o zabiegu depilacji laserowej przed i po jego wykonaniu po raz pierwszy?

Pod okiem specjalisty

To pierwsza i najważniejsza kwestia dotycząca depilacji laserowej. Szukając miejsca do wykonania zabiegów, należy brać pod uwagę jedynie wyspecjalizowane kliniki, doświadczone w tego typu zabiegach i cieszące się pozytywną opinią. Będzie to gwarancja jakości oraz bezpieczeństwa, w takim miejscu można w pełnym zaufaniu powierzyć się profesjonalistom, którzy zadbają o to, aby wszystko przebiegło tak, jak powinno.

Różne rodzaje lasera

Przed depilacją laserową warto zapoznać się z ofertą konkretnej kliniki. W naszej klinice pacjenci mogą wybrać spośród czterech różnych laserów do depilacji, mianowicie:

Zastosowanie każdego z nich charakteryzuje się nieco innym działaniem oraz techniką wykonania depilacji laserowej. Warto zapoznać się z działaniem każdego i dokonać wyboru bądź skonsultować tę kwestię z profesjonalistą w gabinecie, który będzie wiedział wszystko o depilacji laserowej, doradzi zatem w doborze lasera i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Przed depilacją laserową nie są wymagane specjalne przygotowania do zabiegu. Jedyne co pacjentka musi zrobić to dokładnie ogolić tę partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi, pozostawiając niewielki obszar, w celu pobrania parametrów włosa przed rozpoczęciem zabiegu. Należy też przed samym zabiegiem unikać stosowania balsamów, samoopalaczy czy kremów do depilacji.

Gojenie po depilacji laserowej

W zależności od rodzaju zastosowanego lasera, a także poziomu wrażliwości skóry, mogą wystąpić niewielkie zaczerwieniania czy tkliwość. Wszelkie objawy podrażnienia powinny ustąpić w ciągu 2-3 dni. Szczególne gojenie po depilacji laserowej nie jest potrzebne, jednak należy unikać stosowania kosmetyków na podrażnioną skórę, gorących kąpieli i pływania w wodzie chlorowanej, wizyt w saunie oraz jacuzzi.

Opalanie po depilacji laserowej

Kwestia opalania po depilacji laserowej jest jednoznaczna i niezależna od wybranej metody usuwania owłosienia. Po wykonaniu zabiegu każdym z laserów zaleca się wzmożoną ochronę skóry przed słońcem. Podczas serii wykonywanych zabiegów należy unikać nadmiernego eksponowania skóry na promienie słoneczne, a także stosować wysoką ochronę – kremy z filtrem minimum 30 SPF, które zapobiegną niepożądanym skutkom wywołanym przez promienie UV. Z tego względu na serię zabiegów depilacji laserowej lepiej zdecydować się na jesień bądź zimą, aby uniknąć problemu niebezpiecznych promieni słonecznych, a latem cieszyć się idealnie gładką skórą.

Efekty depilacji laserowej

To chyba jedna z tych kwestii, która najbardziej interesuje osoby rozważające zabieg depilacji. Bez względu na rodzaj zastosowanego lasera, jeden zabieg nie przyniesie pożądanych rezultatów. W każdym przypadku konieczne jest powtórzenie zabiegu depilacji przynajmniej czterokrotnie. Ilość potrzebnych zabiegów zależna jest przede wszystkim od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Między jednym a drugim zabiegiem depilacji konieczne jest także zachowanie odpowiedniego odstępu – w zależności od obszaru od 4 do nawet 8 tygodni. Zachowanie tych odstępów jest ważne dla uzyskania odpowiednich efektów całej serii zabiegów. Po wykonaniu całej serii można cieszyć się idealnie gładką skórą bez konieczności golenia jej, borykania się z podrażnieniem, odrastającymi czy wrastającymi włoskami.