cellulit u mężczyzn Beauty Skin

Cellulit u mężczyzn pojawia się niezwykle rzadko, jednak w ostatnim czasie kłopot z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową dotyczy coraz większej liczby Panów. Dlaczego cellulit, uznawany za zjawisko typowo kobiece, może zajmować również męskie partie ciała? Jakie są przyczyny tego zjawiska i czy leczenie cellulitu u mężczyzn różni się od zabiegów skierowanych do kobiet? 

Czy cellulit pojawia się u mężczyzn?

Wiele osób uznaje, że cellulit to problem dotyczący jedynie kobiet, a mężczyźni wydają się odporni na nieestetyczną “pomarańczową skórkę” na udach, brzuchu, czy pośladkach. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ występowanie cellulitu u mężczyzn jest zjawiskiem bardzo rzadkim.

Budowa ciała każdej płci znacznie się różni. Męska skóra i tkanka tłuszczowa są grubsze i bardziej zwarte niż ma to miejsce w przypadku kobiet. Podstawowym czynnikiem chroniącym mężczyzn przed cellulitem są hormony. Wysoki poziom testosteronu oraz innych androgenów sprawia, że cellulit nie występuje u mężczyzn. Jeśli problem z cellulitem pojawia się u mężczyzny, prawdopodobnie ma on obniżony poziom testosteronu. Oznacza to, że męski cellulit istnieje, choć jest zjawiskiem występującym rzadko.

Czynniki wpływające na męski cellulit

Zaburzenia poziomu testosteronu u mężczyzn mogą być następstwem terapii hormonalnej. Warto zaznaczyć, że wiele leków może mieć niekorzystny wpływ na poziom testosteronu. Zalicza się tutaj m.in. kortykosteroidy o działaniu przeciwzapalnym, czy hormony anaboliczne. Wpływ na występowanie cellulitu u mężczyzn mają także niektóre poważne choroby oraz leki stosowane podczas ich leczenia.

Cellulit u mężczyzn może jednak mieć bardziej błahe, choć równie istotne przyczyny. Podatność na cellulit wzrasta u mężczyzn, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia. Na występowanie cellulitu u mężczyzny może wpływać m.in.:

  • przewlekły stres;
  • nieprawidłowa dieta, zwłaszcza spożywanie dużej ilości soli;
  • nadwaga w połączeniu z zaburzeniami hormonalnymi.

Jak wygląda leczenie cellulitu u mężczyzn?

Damski i męski cellulit niewiele się różni. Nierówności tkanki tłuszczowej widoczne oraz wyczuwalne spod skóry zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn pojawiają się najczęściej na partiach ciała, które cechują się grubą warstwą tłuszczu. Cellulit u mężczyzn zwykle widoczny jest więc na brzuchu, na udach oraz na pośladkach.

Choć cellulit wygląda tak samo u obu płci, to leczenie cellulitu u mężczyzn jest nieco inne. Warto zaznaczyć, że w pierwszej kolejności konieczne jest zbadanie poziomu hormonów oraz wykluczenie przyczyn, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Co więcej, niektóre zioła zalecane kobietom z cellulitem, w przypadku Panów mogą przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Nie warto więc leczyć cellulitu na własną rękę. Podstawą jest jednak zdrowy tryb życia, zwłaszcza aktywność fizyczna oraz racjonalna dieta. Zwykle jest to sposób na zahamowanie rozwoju cellulitu, jednak nie na usunięcie już powstałych grudek tkanki tłuszczowej.

Zarówno kobietom, jak i mężczyznom zaleca się zabiegi, które często okazują się jedynym skutecznym sposobem na redukcję cellulitu.

Skuteczne sposoby na cellulit u mężczyzny – zabieg VelaShape III

Jedną ze skutecznych metod stosowanych na cellulit u mężczyzn jest zabieg VelaShape III. Technologia urządzenia stanowi połączenie trzech sposobów działania, a każdy z nich jest bardzo istotny w przypadku leczenie zaburzeń dotyczących tkanki tłuszczowej.

VelaShape III na cellulit wykorzystuje:

  • promieniowanie podczerwone IR;
  • bipolarną falę radiową;
  • masaż próżniowy.

Tak szerokie spektrum działania pozwala na skuteczną redukcję cellulitu już po kilku zabiegach. Natomiast to, ile zabiegów należy wykonać, zależy od stopnia zaawansowania cellulitu oraz od partii ciała, czy indywidualnej reakcji organizmu. Podczas zabiegu VelaShape III fałdy skórne zajęte cellulitem są intensywnie zasysane i masowane przez urządzenie. W tym czasie skóra wraz z wewnętrzną tkanką tłuszczową poddawana jest działaniu promieniowania i fali radiowej. Komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu i są usuwane przez układ odpornościowy. Co ważne, zabieg VelaShape III na cellulit u mężczyzn jest bezbolesny i zyskał opinie jednej z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod pozwalających na szybką poprawę wyglądu.

Jeśli chcesz zredukować cellulit i poprawić wygląd skóry – umów się na konsultację w naszej Klinice. Pomożemy Ci opracować skuteczny sposób leczenia cellulitu!