cellulit po ciąży Beauty Skin

Jedną z przypadłości, która najczęściej pojawia się po ciąży, jest cellulit. Znana wszystkim kobietom, pomarańczowa skórka jest efektem zarówno zmian w wadze ciała, jak i zaburzeń hormonalnych. Dochodzi do nich szczególnie w takim okresie jak oczekiwanie na dziecko. Dawniej walka z cellulitem wydawała się niezwykle żmudna i trudna. Preparaty dostępne na rynku kosmetycznym nie pozwalały na całkowitą redukcję tej przypadłości. Obecnie, dzięki coraz bardziej popularnym technologiom medycyny estetycznej możesz z łatwością pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej. Dowiedz się, jak z najnowszą endermologią LPG Alliance usuniesz cellulit po ciąży!

Cellulit –  jakie są przyczyny jego występowania?

Przyczyn występowania cellulitu może być wiele. Pojawia się on nie tylko u kobiet w ciąży, jednak te są szczególnie narażone na jego występowanie. Pomarańczowa skórka pojawić się może zarówno u szczupłych kobiet, jak i u pań z większą wagą. W przypadku cellulitu, który pojawia się po ciąży, głównym czynnikiem jego występowania: są gwałtowna zmiana wagi, nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, a także burzliwe zmiany w gospodarce hormonalnej.

Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu w ciąży?

Zamiast leczyć cellulit, najlepiej jest mu zapobiegać. Część pacjentów jest znacznie bardziej podatna na powstawanie pomarańczowej skórki ze względu na uwarunkowania genetyczne. Kobiety w ciąży ze względu na przybieranie na wadze i zmiany, jakie zachodzą w ich ciele, powinny szczególnie uważać na pojawianie się cellulitu. Przede wszystkim, w utrzymaniu jędrnej skóry bez niedoskonałości służy aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Ważna jest także regularna, odpowiednia pielęgnacja skóry – jej nawilżanie oraz ujędrnianie. Do tego celu doskonale sprawdzają się specjalistyczne preparaty oraz masaże.

Endermologia – skuteczny sposób na eliminację cellulitu po ciąży

Jeśli po ciąży zaobserwowałeś obecność cellulitu na swoim ciele, nie przejmuj się! Dzięki nowoczesnym, innowacyjnym technologiom medycyny estetycznej specjaliści są w stanie zredukować niemal całkowicie pomarańczową skórkę. Jednym z zabiegów wykorzystywanych do usuwania cellulitu po ciąży w naszej klinice Beauty Skin jest Endermologia LPG Alliance, służąca do modelowania sylwetki oraz jej kompleksowego ujędrniania. Endermologia charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i pozwala zredukować nawet bardzo rozległe i głębokie zmiany. Usuwanie cellulitu za pomocą endermologii oparte jest na wykorzystaniu działania ciśnienia zmiennego do stymulacji metabolizmu komórkowego. W efekcie dochodzi do wzmożonych procesów lipolizy, a także (dzięki zastosowaniu specjalnej rolki masujące) wzmożonej produkcji kolagenu.

Bezpieczeństwo Endermologii LPG dla kobiet po ciąży

Co ważne, zabieg endermologii nie jest inwazyjny i nie wymaga okresu regeneracji, dzięki czemu doskonale sprawdza się również u kobiet po ciąży. Usuwanie cellulitu za pomocą endermologii nie tylko jest relaksujące. Pozwala także pozbyć się uciążliwych kompleksów związanych z wyglądem naszego ciała po ciąży, które potrafią odebrać radość z macierzyństwa nowym mamom. Zabieg trwa jedynie 20-40 minut i powinien zostać powtórzony kilkakrotnie, aby móc osiągnąć za jego pomocą oczekiwane efekty. Pacjentki, które za pomocą endermologii chcą pozbyć się powstałego cellulitu, powinny jednak pamiętać, że mogą to uczynić dopiero po porodzie i przebytej laktacji. Dzięki konsultacjom wstępnym i wykluczeniu takich przeciwwskazań zabieg endermologii jest całkowicie bezpieczny i nie niesie ze sobą ryzyka niechcianych powikłań.

Dowiedz się więcej od naszych specjalistów na temat Endermologii LPG Alliance i postaw na idealnie gładką skórę bez uciążliwego cellulitu!