zabiegi epilacji laserowej beautyskin

Pojęcie epilacji laserowej nie jest często stosowane. Ten termin z medycyny estetycznej wciąż pozostaje jeszcze tajemnicą dla wielu osób. Jak działają lasery do depilacji, a właściwie do epilacji, kto może z tego rozwiązania skorzystać i jaka jest jego skuteczność? Warto poznać podstawy działania tej metody, przed zdecydowaniem się na nią.

Lepsze rozwiązanie niż domowa depilacja

Powszechnie znane metody pozbywania się niechcianych włosków, to przede wszystkim jednorazowe maszynki do golenia, ale również depilatory elektryczne, woski, pasty cukrowe czy kremy. Każda z metod nieco się różni, jedne są bolesne, inne nie, jedne usuwają owłosienie na dłużej, inne na krócej. Żadna z tych metod jednak nie zapewni długotrwałego efektu i zabieg trzeba powtarzać regularnie, w przypadku maszynki nawet codziennie. Dlatego właśnie warto rozważyć rozwiązanie epilacji laserowej, która pozwoli oszczędzić tych dodatkowych zabiegów domowej depilacji. Zabiegi epilacji laserowej dostępne są w naszej klinice.

Trwałe usuwanie owłosienia, jak to działa?

Rezygnując z domowej depilacji, można sobie oszczędzić wszystkich nieprzyjemności z nią związanych – szybko odrastających bądź co gorsza, wrastających włosków, podrażnień, zaczerwienień czy zacięć maszynką. Trwałe usuwanie owłosienia pozwoli zapomnieć o tych problemach i cieszyć się gładką skórą. Dzieje się tak, za sprawą wiązki światła – lasera, który dociera do głębszych warstw skóry i bardzo precyzyjnie działa na cebulki włosów, osłabiając je, a w rezultacie, po całej serii zabiegów, niszcząc je. Stopień działania lasera ustalany jest indywidualnie do pacjenta, na podstawie parametrów pobranych przed rozpoczęciem zabiegu. Badany jest poziom melaniny – barwnika, zarówno w skórze, jak i w strukturze włosa.

Lasery do epilacji

Istnieje kilka zabiegów epilacji laserowej, które różnią się od siebie zastosowaną technologią. Najczęściej stosowane i najlepsze urządzenia do zabiegu epilacji laserowej to:

  • Vectus;
  • Motus;
  • Thunder MT;
  • GentleLase.

Każdy z tych laserów charakteryzuje się czymś innym, jednak każdy  z nich jest niezwykle czuły na barwnik znajdujący się w strukturze włosa, skutecznie zredukuje nie tylko ciemne i grube owłosienie, ale również pozbędzie się włosków jasnych, rudych i delikatnych. Jest to niezwykle ważne, gdyż początki epilacji laserowej dotyczyły tylko tego pierwszego przypadku. Niektóre lasery również działają delikatniej, na przykład laser Motus dedykowany jest w szczególności osobom o niższym progu bólu. Jest on zdecydowanie mniej bolesny niż zabiegi pozostałymi laserami. Niektóre z laserów, jak chociażby GentleLase ma różnorodne działanie i oprócz redukcji niechcianych włosków, działa również na przebarwienia, zmiany barwnikowe na skórze, a także zmiany naczyniowe, dzięki bardzo wysokiej koncentracji i czułości na barwnik. Każdy z laserów działa skutecznie, a ostateczny wybór powinien zależeć od indywidualnych preferencji.

Epilacja twarzy

Nawet jeśli epilacja laserowa ciała jest już dość mocno rozpowszechniona i korzysta z niej coraz więcej osób, to mimo wszystko epilacja twarzy wciąż jest jeszcze owiana tajemnicą i niepewnością – niepotrzebnie! Warto wiedzieć, że z pomocą lasera można skutecznie pozbyć się wąsika, który tak uporczywie powraca, przysparzając o kompleksy. Zarówno wąsik, jak i włoski z pozostałych obszarów ciała można skutecznie usunąć za pomocą lasera. Zabieg, podobnie jak w przypadku epilacji ciała, pozostaje bardzo bezpieczny, dzięki precyzyjności lasera, który działa wyłącznie na włoski, pozostając zupełnie neutralny dla skóry. Epilacja twarzy to bardzo często wykonywany zabieg w naszej klinice.