Niektóre pytania pojawiają się raz za razem. Zebraliśmy najpopularniejsze i postanowiliśmy odpowiedzieć na nie w tym poście. Gdzie na plastykę powiek? Jak się przygotować? Tu znajdziesz odpowiedzi.

Korekta powiek – jak długo się goi?

W przypadku korekty powiek wszystko zależy od tego, co zostało poprawione, a także od obszaru zabiegu. Zazwyczaj powieki górne goją się trochę szybciej niż dolne – ok. 10 dni. W przypadku korekcji powiek bez skalpela, a więc metod laserowego czy ultradźwiękowego ujędrniania w Beauty Skin w Warszawie, nie będzie ran, a proces dochodzenia do siebie może być nieco bardziej komfortowy.

Gdzie najtaniej na plastykę powiek?

W internecie często pada pytanie o to, gdzie najtaniej można zrobić plastykę powiek. Warto jednak dobrze je przemyśleć, biorąc pod uwagę następujące czynniki:

  • to tylko jeden zabieg, którego     efekty będą widoczne całe życie;
  • w przypadku plastyki chirurgicznej lekarz operuje skalpelem blisko oczu, które są jednym z najważniejszych organów;
  • gojenie się ran po plastyce powiek zależy od kunsztu lekarza i zastosowanej metody.

Biorąc pod uwagę te trzy kwestie staje się jasne, że nie chodzi o to, gdzie najtaniej można zrobić plastykę powiek, ale: gdzie można liczyć na dobry efekt.

Plastyka powiek – jak się przygotować?

Tu znów wszystko zależy od tego, czy chodzi o korektę powiek bez skalpela, czy o tradycyjny zabieg. Ogólne zasady jednak obejmują:

  • rezygnację przed przeprowadzeniem zabiegu z leków rozrzedzających krew (również aspiryny)
  • rezygnację z alkoholu minimum na     kilka dni przed zabiegiem
  • rezygnację z palenia na 2-4     tygodnie przed zabiegiem
  • wykonanie badań: EKG, morfologia     krwi itp.

Oczywiście skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona np. słońcem czy zabiegami kosmetycznymi.

Jak wygląda plastyka powiek?

Korekcja powiek bez skalpela w Beauty Skin w Warszawie to podgrzewanie tkanek podskórnych za pomocą lasera lub fal ultradźwiękowych w celu zwiększenia produkcji kolagenu. W efekcie skóra jest bardziej obkurczona, jędrniejsza, mniej wiotka. To może pomóc przy niewielkich problemach z kurzymi łapkami czy opadającą skórą wokół oczu.

W przypadku chirurgicznych metod, chodzi o wykonanie precyzyjnego nacięcia w miejscu, z którego ma zostać usunięty nadmiar skóry lub tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj nie widać później blizny – lekarz tnie tak, by została ona ukryta w załamaniu oka lub wśród fałd skóry.

Plastyka powiek – ile razy powtarzać?

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, plastykę powiek wykonuje się tylko raz.W czasie jednego zabiegu operuje się od razu obydwie powieki dla jednolitego efektu. Zabiegi korekcji powiek bez skalpela, jak np. HIFU, wykonuje się pojedynczo lub w serii 2-3 zabiegów. To zależy od stanu skóry, stopnia zaawansowania zmian czy wieku. Taką serię można później powtórzyć co kilka lat. Chcesz wiedzieć więcej o plastyce powiek bez skalpela lub tradycyjnych metodach? Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.