depilacja laserowa beautyskin

Wybierając się do profesjonalnej kliniki na depilację laserem, okazuje się, że oferta jest tak szeroka, że nie jest to tak prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać. Wybór laserów jest duży, nie znając ich właściwości trudno wybrać ten najlepszy dla siebie. Jakie są rodzaje laserów do depilacji i czym się charakteryzują? Jak wybrać odpowiedni laser dla siebie, aby cieszyć się oczekiwanym efektem oraz komfortowym zabiegiem?

Depilacja laserem – skąd taki wybór

Mogłoby się wydawać, że depilacja laserowa to na tyle prosty zabieg o jasno określonym działaniu, że tak duży wybór spośród różnych laserów po prostu nie jest potrzebny. Jak się jednak okazuje, każde z dostępnych urządzeń do depilacji światłem lasera posiada nieco inne właściwości, kładąc nacisk na inną kwestię podczas zabiegu. Lasery różnią się poziomem czułości, szybkością efektów, sposobem odczuwania zabiegu, a niektóre z nich mają również inne działanie, niż tylko redukcję zbędnego owłosienia. W zależności od rodzaju owłosienia, oczekiwanych efektów, indywidualnego progu bólu, a także innych czynników, można wybrać ten laser do depilacji, który najlepiej te oczekiwania spełni.

4 lasery do depilacji – co je charakteryzuje

Wybierając się na depilację laserową w naszej klinice, można dokonać wyboru spośród czterech różnych laserów do depilacji. Każdy z nich posiada cechy, które go wyróżniają na tle innych. W naszej klinice oferujemy zabiegi trwałego usunięcia owłosienia za pomocą:

  • Lasera Vectus – to jeden z najbardziej popularnych laserów wykorzystywanych do zabiegów depilacji.  Jego dokładne i precyzyjne działanie pozwala na skuteczną i trwałą redukcję niechcianego owłosienia. Moc działania lasera ustawiana jest indywidualnie dla pacjenta na podstawie wykonanego wcześniej pomiaru ilość barwnika w skórze i w strukturze włosa. Poziom bólu odczuwanego podczas zabiegu również jest sprawą indywidualną, zależną od progu odczuwania bólu, jednak istnieje możliwość skutecznego obniżenia dyskomfortu, z wykorzystaniem specjalnych chłodziarek. Warto zaznaczyć, że w przypadku lasera Vectus ilość zabiegów zależy nie tylko od depilowanego obszaru, ale także od koloru i grubości włosa.
  • Lasera Motus, czyli lasera aleksandrytowego – kolejny laser do depilacji to laser Motus. To, co go wyróżnia spośród pozostałych, to fakt, iż jest to laser aleksandrytowy, którego działanie opiera się na odpowiednio długiej wiązce laserowej. Działanie tego lasera jest bardzo skuteczne i zalecany jest on w szczególności osobom, u których pozostałe techniki depilacji nie przynosiły pożądanych rezultatów. Laser wyposażony jest w specjalną chłodzącą głowicę, której zadaniem jest ochrona skóry przed poparzeniem, a jednocześnie ma ona działanie znieczulające, dlatego zabieg ten dobrze sprawdzi się w przypadku osób o niskim progu odczuwania bólu. Laser aleksandrytowy działa szybciej niż pozostałe zabiegi, zazwyczaj depilację należy powtórzyć 4 razy, aby uzyskać pełen efekt (niekiedy jest to czas nawet o połowę krótszy niż przy zastosowaniu innych laserów).
  • Lasera Thunder MT – zdecydowanie laser o najmocniejszym działaniu, stanowi połączenie technologii mieszanej z laserem aleksandrytowym i pozwala na działanie jednej z nich bądź obu wiązek światła jednocześnie. Podwójna moc lasera pozwala na wysoką skuteczność, również w przypadku jasnej karnacji i włosów zawierających niewielką ilość barwnika.
  • Lasera GentleLase – jest to laser o dość wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdza się nie tylko w przypadku redukcji zbędnego owłosienia, ale również skutecznie radzi sobie ze zmianami naczyniowymi oraz przebarwieniami. Laser może być stosowany we wszystkich obszarach ciała, nie wyłączając tych najbardziej delikatnych i wrażliwych.