usuwanie tkanki tłuszczowej beautyskin

Nadmiar tkanki tłuszczowej potrafi być bardzo uciążliwy, zarówno wtedy, kiedy gromadzi się w całym ciele, jak i na poszczególnych jego obszarach. Na nadmiar tłuszczu istnieje wiele sposobów mniej lub bardziej skutecznych. Warto jednak zaznaczyć, że samodzielne działania w tym kierunku są mozolne, długie i wiążą się z ciężką pracą i wyrzeczeniami. Na szczęście istnieją sposoby na nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej, dzięki którym pozbycie się jej nadmiaru nie jest wcale trudne.

Nadmiar tkanki tłuszczowej – mały duży problem

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej jest bardzo problematyczna, bo zwykle zaburza całą budowę sylwetki. Nagromadzenie tłuszczu na brzuchu, udach, czy ramionach znacznie ją zniekształca, sprawia, że wygląda niezgrabnie i ciężko jest dopasować do niej odpowiednie ubrania. Dodatkowo nadprogramowe kilogramy znacznie wpływają na samoocenę i poczucie własnej wartości, co powoduje chęć zasłaniania się pod luźnymi ubraniami, a nawet wycofanie z życia społecznego. Nadmiar tkanki tłuszczowej okazuje się niekiedy większym problemem, niż mogłoby się wydawać, dlatego tak ważne jest, by wówczas coś na nią zaradzić i pozbyć się tego problemu.

Kiedy dieta i trening zawodzą – zabiegi na nadmiar tkanki tłuszczowej

Wszyscy znają sposoby na nadprogramową ilość tkanki tłuszczowej – dieta i treningi. Okazuje się jednak, że nie zawsze te rozwiązania pozwolą na osiągnięcie zamierzonego efektu.  Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań, jednak nie na każdego dieta czy ćwiczenia podziałają odpowiednio. Wówczas warto sięgnąć do po zabiegi nieinwazyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, które w bezpieczny, ale bardzo skuteczny sposób pozwalają wymodelować sylwetkę i cieszyć się piękną figurą. Do takich zabiegów należą:

  • Technologia HiFu, czyli usuwanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami. Zabieg ten działa w oparciu o fale akustyczne o najwyższej częstotliwości, które nazywane są ultradźwiękami. HiFu stymuluje warstwę SMAS, bez potrzeby przerywania ciągłości naskórka. Usuwanie tkanki tłuszczowej ultradźwiękami umożliwia usuwanie złogów tłuszczu miejscowo, w określonych obszarach, jak również na całym ciele. Dodatkowym działaniem zabiegu jest ujędrnianie i lifting skóry, który w połączeniu z modelowaniem sylwetki zapewnia widoczny i zadowalający efekt.
  • Zabieg kriolipolizy. To metoda bardzo często stosowana w medycynie tradycyjnej oraz estetycznej. Jej podstawowe działanie polega na zamrażaniu określonych komórek przez działanie na nie ujemną temperaturą. W przypadku nowej technologii kriolipolizy ZLipo, wykazuje ona większą skuteczność w redukcji tkanki tłuszczowej niż inne zabiegi kriolipolizy. Podczas zabiegu specjalna głowica dociera do komórek tłuszczowych, zamrażając je, rozbijając, a następnie są one usuwane z organizmu poprzez naturalne procesy fizjologiczne. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, dzięki możliwości zastosowania szczegółowych ustawień dostosowanych do wybranych wcześniej indywidualnych parametrów pacjenta.
  • Zabieg endermologii – działa niezwykle szybko i skutecznie pobudza metabolizm komórek oraz redukcję tkanki tłuszczowej. Nowoczesna głowica działa na skórę pod ciśnieniem, docierając do najgłębszych warstw tkanki skórnej. Dzięki temu działa niezwykle precyzyjnie, pozbywając się tłuszczu i stymulując komórki do produkcji kolagenu i wzmożonego metabolizmu. W efekcie zabieg endermologii pozwala nie tylko na zredukowanie nadmiaru tłuszczu, ale także na ogólne modelowanie sylwetki oraz lifting skóry.

Skutecznie i bezpiecznie tylko w profesjonalnej klinice

Zabiegi mogą przynieść ogromną pomoc i ulgę w walce o wymarzoną sylwetkę, Warto jednak zaznaczyć, że na wykonanie zabiegu najlepiej zdecydować się w sprawdzonej i profesjonalnej klinice, która nie tylko zagwarantuje efekt, ale również bezpieczeństwo.