Zgrabne, jędrne ciało, to nie tylko kwestia dobrego zdrowia, ale również względy estetyczne. Dzięki temu, że nasza sylwetka jest szczupła, czujemy się i wyglądamy atrakcyjnie. A co zrobić, kiedy mimo najszczerszych chęci oraz wysiłku, związanego z dietą, jak też uprawianiem sportu, nasza prezencja wciąż pozostawia wiele do życzenia? Bo przecież z wiekiem zdolność do redukcji tkanki tłuszczowej maleje. Nigdy nie należy się poddawać! Kluczem do osiągnięcia celu może być przecież wykonanie odpowiedniego zabiegu z dziedziny medycyny estetycznej. Poznaj 3 sekrety szczupłej sylwetki, a dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę.

Dieta i aktywność fizyczna

Lekkostrawna dieta, która składa się z dużej ilości warzyw i owoców, a także gotowanych lub pieczonych ryb, jaj, czy chudego mięsa, to z pewnością odpowiednia droga do utrzymania zdrowia w doskonałej formie. W dzisiejszych czasach niestety często się o tym zapomina. Gotowe dania, które można kupić w supermarketach, są co prawda bardzo smaczne, ale zawierają mnóstwo chemicznych dodatków, które nie są obojętne na stan kondycji ludzkiego organizmu. Do pełnej energii formy potrzebujemy bowiem naturalnych składników, bez zbędnych, sztucznie wytworzonych substancji. Należy podkreślić, że nieodpowiedni sposób odżywiania ma znaczący wpływ na nadmiar tkanki tłuszczowej.

Kolejnym czynnikiem, który oddziałuje na ludzką sylwetkę jest również aktywność fizyczna. Tak naprawdę jaki ruch wybierzemy, jest najmniej istotne. Mogą to być spacery, bieganie, jazda na rowerze, na rolkach, łyżwach, nartach, pływanie, granie w tenisa, piłkę nożną czy nordic walking. Najważniejsze, żeby w ogóle się poruszać i to systematycznie. Walka z nadwagą to nie tylko unikanie tworzenia się tkanki tłuszczowej, ale również budowa mięśni.

Usunięcie tkanki tłuszczowej

Co jednak w przypadku, gdy dieta i ćwiczenia po dłuższym czasie nie dają oczekiwanego rezultatu? To znaczy, na wybranych obszarach ciała, skóra jest obwisła? Na szczęście istnieją także i na ten problem profesjonalne rozwiązania! Jednym z nich kriolipoliza, która usuwa tkankę tłuszczową poprzez jej zamrażanie w całkowicie kontrolowany i bezpieczny sposób. Jak podkreślają specjaliści z Beauty Skin, którzy mają ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu kriolipolizy, efekty są widoczne już po jednym wykonaniu zabiegu! Dobrze jest spróbować innowacyjnych technik z dziedziny medycyny estetycznej, ponieważ dają one realną szansę na szybką i prostą poprawę naszej aparycji.

Modelowanie sylwetki

Są takie chwile w życiu, kiedy nie mamy już na nic siły i chcemy odpuścić. Nie należy jednak zbyt prędko dawać za wygraną, nawet w bardzo trudnych sytuacjach. Zawsze jest przecież jakieś wyjście i trzeba się starać. Takim trudnym tematem kobiecych słabości psychicznych może być cellulit. Najczęściej pojawia się po ciąży i właściwie nie jest możliwe pozbyć się go w domowym zaciszu.

Dlatego kolejnym polecanym zabiegiem jest VelaShape III. Narzędzie to rewelacyjnie zmniejsza nadmiar tkanki tłuszczowej oraz polecane jest w terapii antycellulitowej. Co istotne, urządzenie VelaShape III modeluje sylwetkę, ponieważ przyczynia się do ujędrnienia wybranych miejsc na ciele. A jak działa? Otóż skórę się podgrzewa i poddawana jest działaniu masażu próżniowego, co z kolei wpływa na przyspieszenie procesów metabolicznych organizmu oraz produkcji nowych włókien kolagenowych. Efektem ostatecznym zabiegu urządzeniem VelaShape III jest smuklejsza figura.

Determinacja w osiągnięciu celu

Ponadto w zmaganiu się z przykrym tematem cellulitu, szalenie ważną rolę odgrywa nasza konsekwencja. To od nas zależy czy cokolwiek w naszym życiu się zmieni na lepsze. Oczywiście nic nie dzieje się z dnia na dzień, ani nie jest takie proste. Dlatego należy planować nasze cele, określać co jest dla nas ważne i być zdeterminowanym/ą do osiągnięcia zamierzonych zadań!

I tak, w drodze do sukcesu uzyskania zgrabnej figury, może posłużyć nam Endermologia. Jej działanie polega na stymulacji komórkowej, co przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej, a także usuwania oznak starzenia się skóry. Jest to również kompleksowa metoda na szczupłą, jędrną sylwetkę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu, zgłoś się do naszej kliniki Beauty Skin i umów się na wizytę! Zadzwoń: tel. 22 400 66 77 (Warszawa) lub 48 61 22 777 (Radom). Zapraszamy!